2 : 0
(0:0)
Eden Aréna, Praha

Slavia Praha - FK Teplice 2:0

Slavia v utkání, které bylo zejména ve druhém poločase velmi zajímavé, porazila Teplice 2:0 a její trenér Rada tak s úspěchem zdolal svého bývalého zaměstnavatele. O góly se postarali Nitrianský a Petrák.

Pražský celek tak nadále stoupá tabulkou vzhůru; momentálně je sedmý s pouze dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Olomouc. Naopak Severočeši mají velké problémy: start do sezony jim vůbec nevyšel, v sedmi utkáních vyválčili pouze 5 bodů a zůstávají i nadále čtrnáctí, přičemž nad sestupovými příčkami je drží pouze ještě tragičtější forma Příbrami a Budějovic.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí slávisté, ale ve finální fázi se jim zpočátku nedařilo. I díky pozornému Lukášovi v obraně hostí Grigarova branka úvodní lehčí nápor bez problémů ustála. Po zhruba čtvrthodině hry začal růžky vystrkovat i hostující Kerić, ale ani jeho brejkové pokusy diváky příliš nevzrušily. A když už Grigar v 18. minutě chyboval při Nitrianského centru, svoji chybu vzápětí napravil.

Slávisté kolem pětadvacáté minuty začali utahovat šrouby a výsledkem byla první velká šance zápasu, když ve 31. minutě Juhar zprudka nacentroval do vápna na Kisela, ale ten těsně minul. O pouhé tři minuty později pak překvapivě udeřily Teplice, a byla z toho pořádná gólovka - Kerić stál na malém vápně sám před odkrytou bránou, ale centr Jarolíma trestuhodně zahodil.

Jestliže v první půli byli jasně aktivnější slávisté, po přestávce se začaly síly trochu vyrovnávat. Už ve 49. minutě se pěkným sólem prezentoval Vůch, ale Čontofalského bránu netrefil. Oba celky se snažily strhnout vedení na svoji stranu...

...ale situace z 61. minuty notně ubrala teplickému optimismu. Lukáš zatáhl za záchrannou brzdu, když stáhl k zemi Škodu - ale protože by slávistický forvard šel sám na Grigara, neměl rozhodčí Paták jinou možnost než vytáhnout červenou kartu.

Nicméně tepličtí ani v deseti nesložili zbraně a výsledkem byla sekvence šancí na obou stranách - v 68. minutě hlavičkoval Kisel po Juharově centru těsně nad, a podobně naložil slovenský záložník i s další šancí, tentokrát po přesném pasu Mičoly. V 74. minutě potom zahrozil Mahmutović, který předvedl dobrou práci ve vápně, když vybojoval míč a obtočil se kolem svých strážců, ale pálil vedle slávistické svatyně.

O pouhé dvě minuty později znovu nepřesně pálil Mahmutović, ale to už se schylovalo ke změně skóre. Slavia tak přežila dvě teplické gólovky a odpověděla nejlepším možným způsobem - 77. minuta, náběh Nitrianského za hostující obranu a střela, která propálila Grigara - 1:0.

Krátce poté mohl zvyšovat Mičola, ale ani jeho zahozená šance nemusela mrzet, protože už v 81. minutě to bylo o dvě branky. Vošahlík se dostal až k hranici vápna, ale nesobecky vyzval ke skórování z druhé vlny nabíhajícího Petráka a jeho pumelice z 25 metrů nedala Grigarovi šanci - 2:0.

A to už Teplice definitivně položilo. Slavia v poklidu dohrála zápas, kontrolovala svůj náskok a připsala si důležité tři body.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com