Nikola Vukčević se odpojil od černohorské reprezentace a letí zpět do Španělska, kde kde ho čekají další testy. Záložník Levante má natržený stehenní sval.

Faruk Hadžibegič už není trenérem národního mužstva Černé Hory. Třiašedesátiletý kouč se rozhodl odstoupit. Chce prý trénovat v klubu, kde se bude moct s hráči potkávat na denní bázi. Na lavičce reprezentace byl od srpna 2019.

lequipe.fr
14.10.201918:47

Savićovi hrozí měsíční přestávka

Celý měsíc bude podle prvních zpráv mimo hru Stefan Savić. Černohorský stoper hraje za Atlético Madrid a minulý týden nastoupil za reprezentaci k zápasu s Bulharskem, z něhož si odnesl zraněný stehenní sval.

lequipe.fr
12.10.201909:06

Saviče vyřadil zraněný stehenní sval

Černá Hora ve včerejším utkání kvalifikace o postup na ME 2020 přišla o Stefana Saviče. Obránce Atlética Madrid musel nuceně střídat ještě před poločasovou přestávkou, na vině bylo zranění stehenního svalu.

lequipe.fr
10.09.201922:38

Česko veze tři body z Černé Hory

Výsledek dnešního kvalifikačního utkání o postup na ME 2020: Černá Hora - Česko 0:3 (54. Souček, 58. Masopust, 90+5. z penalty Darida).

10.09.201921:35

Česko hraje po poločase nerozhodně

Poločasový výsledek dnešního kvalifikačního utkání o postup na ME 2020: Černá Hora - Česko 0:0.

10.09.201920:05

Sestavy: Černá Hora - Česko

Základní sestavy pro dnešní kvalifikační zápas o postup na ME 2020 - Černá Hora: Petković - Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović - Hočko, Vukčević - Boljević, Kosović, Vešović - Mugoša. Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Suchý, Bořil - Darida, Souček - Masopust, Král, Jankto - Schick.

ČTK
25.07.201916:47

Hadžibegić bude trénovat Černou Horu

Reprezentaci Černé Hory bude trénovat Bosňan Faruk Hadžibegić, který nahradí Srba Ljubišu Tumbakoviče. Ten byl v červnu před zápasem kvalifikace Eura s českým týmem odvolán kvůli tomu, že odmítl být na lavičce při předchozím utkání s Kosovem, jehož samostatnost Srbsko neuznává.

ČTK
10.06.201922:37

Češi vyhráli v kvalifikaci s Černou Horou

Výsledek dnešního utkání kvalifikace o postup na ME 2020: Česko - Černá Hora 3:0 (18. Jankto, 49. vlastní Kopitović, 82. z penalty Schick).

10.06.201921:32

Česko o poločase vede nad Černou Horou

Poločasový výsledek dnešního utkání o postup na ME 2020: Česko - Černá Hora 1:0 (18. Jankto).

08.06.201910:43

Černá Hora je bez trenéra

Reprezentanti Černé Hory přišli před pondělním utkáním s Českou republikou v Olomouci o trenéra. Srbský kouč Ljubiša Tumbakovič odmítl být na lavičce v pátečním zápase s Kosovem, jehož samostatnost jeho vlast neuznává. Jeho svěřenci remízovali 1:1 a nepřítomný kouč byl odvolán. Podle černohorského listu Vjesti trenér podlehl výhrůžkám radikálních skupin srbských fanoušků, kteří ho vyzývali, aby utkání s Kosovem bojkotoval. Ze stejného důvodu k zápasu nenastoupili i dva hráči srbského původu Filip Stojkovič a Mirko Ivanič. Utkání se hrálo bez diváků. Černá Hora totiž byla potrestána za rasistické nadávky během březnového zápasu s Anglií.

ČTK
23.05.201918:58

Černohorci neuspěli s odvoláním

Soupeř českých fotbalistů v kvalifikaci mistrovství Evropy 2020 Černá Hora neuspěla s odvolání proti trestu za rasistické chování v březnovém domácím zápase proti Anglii. UEFA za to Černohorcům uzavřela stadion a utkání proti Kosovu se tak 7. června bude hrát bez diváků. O tři dny později se Černohorci představí v Olomouci proti českému výběru.

bbc.co.uk
26.04.201919:11

Černá Hora proti Kosovu bez diváků

Reprezentanti Černé Hory odehrají nejbližší domácí kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Kosovu 7. června bez diváků. Evropská fotbalová unie (UEFA) potrestala Černohorce kvůli rasistickému chování jejich příznivců v březnovém kvalifikačním duelu vůči anglickým hráčům tmavé pleti.

ČTK
02.12.201812:42

Česko čeká v boji o Euro 2020 Anglie

Česká reprezentace narazí v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2020 na Anglii a může se tak těšit na ostrý soutěžní zápas ve slavném Wembley. Dalšími soupeři ve skupině budou Bulharsko, Černá Hora a Kosovo. Na turnaj, který se bude hrát po celé Evropě postoupí z každé skupiny první dva celky.

12.10.201812:16

Vukčević bude mít co vysvětlovat

Nikola Vukčević se příští týden vrátí do Valencie, kde hraje španělskou ligu za Levante a rychle zamíří za vedením klubu. Černohorský záložník si minulý týden poranil kotník a následně překvapivě odcestoval na sraz reprezentace, pro Levante pak bylo ještě překvapivější, když fotbalista bez svolení odehrál celý zápas Ligy národů proti Srbsku.

marca.com
11.09.201823:37

Savić na marodce Atlética Madrid

Atléticu Madrid nějakou dobu nepomůže Stefan Savić. Reprezentant Černé Hory se ze srazu vrátil se zraněným lýtkovým svalem a zatím nebylo upřesněno, jak dlouho bude absentovat.

lequipe.fr
05.10.201722:07

Jovetić musel střídat kvůli zranění

Černá Hora prohrává v kvalifikačním utkání o postup na MS 2018 s Dánskem, obejít se navíc musí bez Stevana Jovetiče. Útočník Monaca musel ze hry již po 20. minutách, na vině byl zatím neupřesněný zdravotní problém.

24.03.201712:45

Černá Hora v neděli bez Jovetiće

Černé Hoře v kvalifikaci proti Polsku nepomůže Stevan Jovetić, ofenzivní fotbalista Sevilly si přivodil svalové zranění a vrací se do Španělska.

marca.com
25.03.201616:45

Jovetić bude hrát proti Bělorusku

Černou Horu čeká přátelský zápas s Běloruskem, do kterého může nastoupit i Stevan Jovetić. Útočník milánského Interu doléčil svalové zranění.

football-italia.net
19.01.201616:58

Černou Horu povede Tumbaković

Ljubisa Tumbaković se stal novým koučem Černé Hory. Již 63letý kormidelník se dohodl na dvouletém kontraktu, poprvé se pak postaví na lavičku při březnových přátelských zápasech s Řeckem a Běloruskem.