Další články

Obrat s bojujícímí Černohorci pojistil Maďarsku první místo, po změně stran řádil Szoboszlai

Maďarsko si v zápase osmého kola skupiny G kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v budapešťské Puskás Aréně poradilo s Černou Horou a vítězstvím 3:1 si upevnilo první místo v tabulce, čímž si zajistilo potenciálně lepší výchozí pozici při losu závěrečného turnaje. Ve 36. minutě sice otevřel skóre černohorský Slobodan Rubežič, dvěma slepenými góly ve druhém poločase ale zápas otočil záložník Liverpoolu Dominik Szoboszlai, který tak uhájil stoprocentní domácí bilanci svého týmu v kvalifikaci. Hosté naopak po prohře přišli o přímý postup a zůstali třetí.

Černohorci se v Maďarsku ještě pokusí zabojovat o EURO

Těžký úkol čeká v Budapešti reprezentaci Černé Hory. Svěřenci Miodraga Raduloviće potřebují k postupu na evropský šampionát bezpodmínečně porazit domácí Maďary a ještě přitom spoléhat na klopýtnutí Srbů proti Bulharsku. Šance aby se to povedlo jsou malé, nicméně pořád existují.

Černá Hora dala Litvě pocítit sílu domácího prostředí. O výhře rozhodl Kuč s českou stopou

Hráči Černé Hory v kvalifikační skupině G o postup na mistrovství Evropy vyhráli na vlastní půdě 2:0 nad Litvou. O rozhodující branku se již ve třetí minutě utkání postaral svým teprve třetím reprezentačním gólem Edvin Kuč, jenž sezonu 2014/2015 odehrál ve druhé nejvyšší české lize v dresu Ústí nad Labem. Krátce po změně stran přidal pojišťovací branku kapitán Stevan Jovetič, který tím vylepšil pozici nejproduktivnějšího hráče svého celku.

Černá Hora má ještě teoretickou šanci, Litva nikoli

Z pohledu Litvy už není o co hrát, snad vyjma hrdosti. Zato Černohorci mají mnohem větší motivaci, neboť jejich naděje na postup stále ještě teoreticky žije. Potřebují ale nutně zvládnout domácí utkání v Podgorici.

Balkánský duel seděl osvědčeným esům. Srby postavil na práh mistrovství Evropy Mitrovič

Fotbalisté Srbska zvládli osmé kolo kvalifikační skupiny G na mistrovství Evropy a porazili Černou Horu 3:1. První poločas se nesl ve znamení přesných zásahů útočných es obou rivalů. Na brzkou trefu Aleksandara Mitroviče totiž ve 36. minutě zareagoval hostující kapitán Stevan Jovetič. Šťastnější byl nakonec útočník Al Hilalu, neboť dalším gólem a asistencí výrazně přiblížil Orly k účasti na evropském šampionátu.

Srbsko se v přímé bitvě o postup utká s velkým rivalem z Černé Hory

Srbsko se ve své samostatné historii ještě nikdy neprobojovalo na evropský šampionát, naposledy se mu tu povedlo v roce 2000 právě ještě společně s Černou Horou, se kterou tvořilo jeden stát až do roku 2006. V této kvalifikační skupině G bylo považováno za jednoho z hlavních adeptů na dvě postupová místa, jenomže po dvou porážkách s Maďarskem si situaci značně zkomplikovalo a teď tedy nutně potřebuje Černou Horu porazit.

Ve skupině G se schyluje k bratrovražednému rozuzlení. Ikony posunuly Černou Horu před Srby

Hráči Černé Hory zvítězili v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy nad Bulharskem 2:1. Vedoucí gól domácího celku vzešel v nastavení prvního dějství z kopačky Stefana Saviče, který se prosadil stejně jako při minulé dělbě bodů s Litvou. Jeho předchozí přesný soutěžní zásah se přitom datoval až do dubna 2021, kdy se trefil v dresu Atlétika Madrid, v jehož barvách před několika týdny načal už devátou sezonu. Radost mu sice ve druhém poločase málem zkazil vyrovnávací brankou Preslav Borukov, poslední slovo však měla další výrazná tvář domácího mužstva Stevan Jovetič, jenž v nastaveném čase rozhodl o posunu Černohorců na druhou příčku tabulky před sousední Srbsko.

Černá Hora by ráda napravila zaváhání v Litvě proti tápajícímu Bulharsku

Černá Hora i Bulharsko se ve skupině G chtějí vypořádat s velkou konkurencí a hodlají postoupit na evropský šampionát do Francie, ovšem po polovině odehraných zápasů se jim rozhodně nedaří podle představ. V tuto chvíli je na tom o něco lépe domácí výběr, který ve čtyřech duelech získal pět bodů, nicméně před pár dny nepotvrdil úlohu favorita v Litvě. Bulhaři ještě ani jednou nevyhráli a účast na ME se jim postupně vzdaluje.

Střelecký objev Serie A Černohorcům štěstí nepřinesl. Litva vyválčila v bláznivém závěru bod

Litva remizovala v zápase pátého kola kvalifikační skupiny G o postup na mistrovství Evropy s Černou Horou 2:2. Ve vyrovnaném duelu v Kaunasu docílili gólu jako první v 71. minutě domácí, jenže po obratu řízeném kanonýrem italského Lecce Nikolou Krstovičem a ikonou obrany Atlétika Madrid Stefanem Savičem to se ziskem bodů pro tým z Pobaltí nevypadalo dobře. V nastavení ovšem umístěnou ranou do horního rohu potěšil litevské fanoušky Fedor Černych a rozhodl o konečném výsledku.

Černá Hora nevzdává boj o postup. Musí ale porazit Litvu

Černá Hora se ve čtvrtek večer představí v Kaunasu a jede tam s jediným cílem. Ví, že případné vítězství by ji katapultovalo zpátky do hry o postup. Ten je zatím dost daleko a v případě domácí výhry by se navíc na Černohorce dotáhla právě Litva.

Český výlet na Balkán potěšil i fanoušky Slavie. Reprezentace suverénně zvítězila v Černé Hoře

Čeští fotbalisté zvítězili v přátelském utkání na půdě Černé Hory 4:1. Zápas hraný v Podgorici měli v režii zejména fotbalisté pražské Slavie. Na úvodní trefu nové akvizice sešívaných Mojmíra Chytila nahrával další hráč klubu z Vršovic David Douděra.

Češi zakončí sezonu přípravným zápasem v Černé Hoře

Čeští reprezentanti zakončí úterním přípravným zápasem v Černé Hoře červnový program a sezonu 2022/23. Reprezentanti se pokusí navázat na sobotní výkon a vítězství 3:0 v utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Faerských ostrovech a vyhrát i pátý vzájemný duel. Po zápase v Tórshavnu se v neděli od mužstva odpojilo hned sedm hráčů a trenér Jaroslav Šilhavý tak bude muset v Podgorici mírně improvizovat se sestavou. Za Černohorce podle jejich kouče Miodraga Raduloviće nenastoupí jablonecký křídelník Vladimir Jovović.

Maďaři si v kvalifikaci udrželi čistý štít. Při bezbrankové remíze v Černé Hoře vládly obrany

Černá Hora se v utkání kvalifikační skupiny G na evropský šampionát rozešla s Maďarskem smírně 0:0. Duel týmů, které mají po sobotním střetnutí shodný počet bodů, mnoho šancí nenabídl. Favorizovaní hosté se po jednoznačné úvodní výhře nad Bulharskem nikam nehnali a spokojili se s remízou, čímž zdramatizovali boj o postup. Hosté však mají na balkánský celek zápas k dobru, a navíc dosud ani jednou neinkasovali.