Francie nezaváhala v Albánii a pojistila si první místo

Francie potvrdila úlohu favorita, z albánské půdy si domů odvezla všechny body a pojistila si první místo ve skupině před druhým Tureckem. Domácí v konečném účtování skončili na čtvrté příčce šest bodů za třetím Islandem, který v posledním duelu porazil Moldavsko. O branky se v Tiraně postarali už v první půli Corentin Tolisso a Antoine Griezmann.

Francie bude v Albánii hájit první příčku ve skupině

Albánie a Francie se ve vzájemném souboji musejí zpovídat svým fanouškům. Zatímco hosté aspoň ve čtvrtek zabrali výsledkově a, leč s opravdu notnými potížemi, nakonec potvrdili roli favorita a skolili doma Moldavsko, domácí nečekaně pouze remizovali s evropským trpaslíkem z Andorry. Napravit svoje nevalné výkony je pro ně prvořadým cílem.

Albánie zklamala proti Andoře a bere jen bod za remízu 2:2

Albánie senzačně ztratila doma s trpaslíkem z Andorry a vybojovala s ním pouze bod po remíze 2:2, navíc v průběhu čtvrtečního utkání dokonce prohrávala. Tento výsledek už neměl žádný vliv na postupové ambice domácího výběru, který by i přes výhru byl ze hry o postup na evropský šampionát a čtyři roky starou účast proto nezopakuje. Naopak hosté podruhé v tomto kvalifikačním cyklu bodovali a posunuli se na páté místo se čtyřmi body.

Albánie kvalifikaci pokazila, útěchu bude hledat v zápase s Andorrou

Albánie ani Andorra se už nemůžou propracovat na evropský šampionát roku 2020, a to ani přes dodatečné play-off. Souboj poražených tak v podstatě může rozhodnout jen o jejich konečném umístění ve skupině. Zatímco domácí se ještě můžou poprat o třetí příčku s Islandem, hosté se budou snažit udržet páté místo před dotírajícím Moldavskem.

Albánie si pohrála s Moldavskem, přímo postoupit už však nemůže

Albánie dokázala odčinit smolnou páteční prohru v Turecku, kde inkasovala až v poslední minutě základní hrací doby. Tentokráte díky skvělému prvnímu poločasu zdolala outsidera z Moldavska ve vysokém poměru 4:0, nicméně i tak už nemá žádnou šanci na přímý postup. V tabulce skupiny H zůstává na čtvrtém místě s dvanácti body a právě na druhé Turecko ztrácí nedostižných sedm bodů. Moldavané jsou poslední se třemi body o skóre za Andorou.

Albánci potřebují v Moldavsku udržet krok s Islandem

Zápas, který si patrně příliš neutrálních diváků nezíská. Moldavsko v posledních dnech dělalo v titulcích všech světových médií sparing partnera slavící Andoře a nyní se bude pokoušet na vše zapomenout doma proti Albánii, která se stále nevzdává a nahání Island...

Turecko vyválčilo na domácí půdě tři body proti Albánii

Dlouho to vypadalo na velký zmar favorizovaného Turecka, které až do devadesáté minuty hrálo s Albánií bez branek. V závěru zápasu svůj tým zachránil křídelník Cenk Tosun.

Albánie bude hrát v Turecku o naději, favority jsou však domácí

Turecko ve skupině H stále bojuje o přímý postup na evropský šampionát a zatím si vede celkem obstojně, teď ho čeká nesmírně důležitý zápas s konkurenční Albánií. V dosavadních šesti střetnutích hned šestkrát zvítězilo a pouze jednou prohrálo, proto mu patří druhé místo s patnácti body a za vedoucí Francií zaostává jen vinou horšího skóre, před třetím Islandem drží náskok tří bodů. V tomto duelu je považováno za jasného favorita.

Albánie přetlačila Island díky čtyřem vstřeleným gólům

Albánie před tímto zápasem měla z pěti odehraných kol na svém kontě jenom šest vstřelených branek, pět z nich přitom vsítila papírově nejslabším účastníkům skupiny Andoře a Moldavsku. Tentokráte ale v ofenzívě výrazně zabrala, proti Islandu skórovala hned čtyřikrát, získala důležité vítězství a vrátila se do boje o postup na evropský šampionát.

Albánie i Island potřebují zvítězit

Na stadionu v Elbasani v centrální Albánii dojde na veledůležitý duel domácích reprezentantů proti Islandu. Albánci na druhé postupové místo ztrácejí šest bodů a jestli chtějí pomýšlet na další postup na EURO, musí bojovné Islanďany bezpodmínečně porazit.

Francie si snadno poradila s Albánií a udržela se na čele skupiny H

Poslední mistři světa z Francie potvrdili úlohu velkých favoritů proti Albánii a dokráčeli si pro hladké vítězství v poměru 4:1. O svém úspěchu rozhodli již v prvním poločase, kde skórovali hned dvakrát, další dvě trefy přidali po obrátce a protivník se zmohl jen na snížení v samém závěru z pokutového kopu. Domácí měli sobotní duel celou dobu pod kontrolou i bez své největší hvězdy Kyliana Mbappého, v tabulce skupiny H jsou první s dvanácti body.

Albánie se pokusí zastavit francouzské mistry

Albánii se ještě nikdy nepovedlo vyhrát ve Francii a další možnost bude mít v sobotu večer. Ve skupině zatím posbírala šest bodů a na svého hostitele ztrácí jen tři body. Musí si však dát pozor na výtečný útok, který má zkušený trenér Deschamps k dispozici.

Albánie se proti Moldavsku trápila, i přesto ho porazila 2:0

Albánie potvrdila úlohu favorita proti Moldavsku a porazila ho v poměru 2:0, ovšem na tříbodovém zisku se pořádně nadřela. Po vyrovnaném průběhu poprvé skórovala až v 65. minutě, svůj hubený náskok pojistila v nastaveném čase. Díky druhému vítězství ve skupině H se nachází na čtvrtém místě tabulky s devíti body a za vedoucí Francií zaostává o body tři. Hostům momentálně patří pátá pozice se třemi body, za nimi už je jen poslední Andorra.

Albánie přivítá Moldavsko a chce odčinit nedávnou porážku na Islandu

Oběma soupeřům se před začátkem této kvalifikace nedávalo příliš šancí na postup a dosavadní průběh to zatím potvrzuje. Albánci se probojovali na EURO v roce 2016, nicméně teď ve velmi těžké skupině není zopakování tohoto úspěchu příliš reálné. Ve třech odehraných utkáních vyhráli jen jednou a nacházejí se na čtvrtém místě se třemi body, Moldavsku patří pátá příčka se stejným bodovým ziskem jen kvůli horšímu skóre.

Albánie jede z Islandu poražena. Rozhodl Gudmundsson

Albánie v Reykjavíku bojovala velmi srdnatě a měla několik svých šancí, ale ani jednu z nich nedokázala využít. To se naopak povedlo domácímu Islandu, v jehož barvách se stal jediným střelcem utkání útočník Jóhann Gudmundsson.