Maďarsko už musí, Albánie chce přiživit postupové naděje

Maďarsko neoslnilo v průběhu září, v říjnu už potřebuje maximální koncentraci a v sobotu večer především výhru nad Albánií. Oba týmy stále bojují o postup, o něco lépe jsou na tom překvapivě hosté.

Albánie snadno skolila San Marino a posunula se na druhé místo tabulky

Albánie hravě navázala na důležité vítězství nad Maďarskem, doma si bez větších obtíží poradila se San Marinem, jemuž nasázela hned pět branek, a protože Polsko v souběžně hraném klání remizovalo s Anglií, vecpala se po šesti odehraných kolech na druhé místo tabulky. Hosté se v ní nacházejí i nadále na samém dně zatím bez jediného získaného bodu.

Dostane se Albánie na druhé místo? Doma nemíní zaváhat se San Marinem

Albánie se stále pere o účast na světovém šampionátu v Kataru, a ačkoli zkraje zářijového kvalifikačního cyklu venku podlehla vysoko Polsku, následně znovu navýšila svoje možnosti na proklouznutí na závěrečný turnaj díky výhře nad Maďarskem. Pakliže ve své strastiplné pouti chce pokračovat v podobných šlépějích i nadále, San Marino nesmí býti překážkou.

Albánii v závěru spasil střídající mladík Broja

Albánie doma slaví hodně důležité vítězství a opět to bylo drama do posledních minut. Střídající mladík Armando Broja totiž vstřelil rozhodující branku až dvě minuty před koncem.

Albánie a Maďarsko hodlají přiživit postupové naděje

Národní týmy Albánie a Maďarska byly nalosovány do těžké kvalifikační skupiny s Anglií a Polskem a jejich vzájemný střet může pro případného poraženého znamenat klíčovou ztrátu. Domácí zatím posbírali šest bodů, hosté jich mají sedm.

Poláci díky efektivitě jednoznačně porazili Albánii

Pohled do statistik naznačuje, že šlo o vyrovnané utkání, výsledek je ovšem naprosto odlišný. Poláci v duelu dvou aspirantů na baráž zdolali Albánii 4:1, když na Lewandowského gól sice odpověděl Cikalleši, avšak zásahy Buksy, Krychowiaka a Linettyho.

Poláci hrají o krk, Albánie ale umí překvapit

Polsko potřebuje nutně zabrat, pokud se chce vážně ucházet o místo na světovém šampionátu. Katar je v tuto chvíli hodně daleko a proto tým trenéra Paula Sousy hodlá porazit Albánii. To by ale nemuselo být vůbec tak jednoduché, jak se může zdát.

Češi v generálce na mistrovství Evropy porazili Albánii

Čeští reprezentanti zvítězili v generálce na mistrovství Evropy nad Albánií 3:1 a částečně napravili porážku 0:4 z pátečního přípravného zápasu v Itálii. Domácí poslal v Praze na Letné do vedení v 18. minutě Patrik Schick, ve 42. minutě srovnal Sokol Cikalleshi, ale v polovině druhé půle rozhodl Lukáš Masopust. V 89. minutě přidal pojistku Ondřej Čelůstka.

Češi jsou na stejné úrovni jako Wales, řekl trenér Albánie Reja

Čeští fotbalisté jsou podle trenéra albánské reprezentace Edoarda Reji na stejné úrovni jako Wales, s nímž jeho svěřenci v sobotním přípravném duelu remizovali bez branek. Pětasedmdesátiletý Ital si přeje, aby se Albánie v úterním zápase na Letné prezentovala aktivněji než v Cardiffu.

Češi chtějí v generálce na Euro proti Albánii odčinit debakl z Itálie

Čeští fotbalisté odehrají v úterý na Letné proti Albánii generálku na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého chtějí v druhém přípravném utkání před šampionátem napravit dojem z pátečního zápasu v Itálii, kde utrpěli debakl 0:4. Od rozdělení federace narazí reprezentace na Albánii poprvé. Do Eura vstoupí český tým za týden v Glasgowě proti domácímu Skotsku.

V albánské nominaci na přípravu s Čechy nechybí útočník Balaj

V nominaci albánské reprezentace na přípravné zápasy s Walesem a českým týmem, pro který to bude generálka před mistrovstvím Evropy, nechybí útočník Bekim Balaj. Ten v minulosti oblékal dresy Sparty a Slavie, momentálně hraje za Sturm Štýrský Hradec. Pětadvacetičlennému kádru, který dnes zveřejnil trenér Edoardo Reja, vévodí obránci z italské ligy Elseid Hysaj, Berat Djimsiti a Marash Kumbulla.

Albánie se v San Marinu trápila, ale díky dvěma gólům v závěru získala tři body

Albánie nepředvedla proti San Marinu úplně optimální výkon, nicméně ve druhém poločase zvýšila tlak a nakonec zvítězila po výsledku 2:0. Ve skupině I se tak nachází na třetím místě se šesti body, ale pokud chce myslet na mistrovství světa, tak se v nadcházejícím průběhu proti úhlavním konkurentům musí výrazně zlepšit. Domácí se za svůj výkon nemusejí stydět, ovšem v tabulce jsou poslední šestí s hrozivým skóre 0:10.

Albánie zavítá do San Marina a počítá s dalšími třemi body

Albánie má před sebou poslední zápas úvodní části kvalifikace o MS v Kataru a nyní bude plnit úlohu jasného favorita. San Marino je dlouhodobě považováno za vůbec největšího trpaslíka celé evropské části a jen sporadicky boduje, navíc jen málokdy se mu podaří skórovat. Ve dvou zápasech tuto bilanci potvrdilo a k bodovému zisku mělo daleko jak v Anglii (0:5), tak i s Maďarskem (0:3).

Anglie vyloupila Albánii, hrdinou byl kapitán Kane

Překvapení se nekonalo, Albánie na Angličany nestačila. Hosté si nechali po jedné trefě do každého poločasu a v obou měl prsty kapitán Harry Kane. Opora Tottenhamu Hotspur první gól dala a na druhý přihrála Masonu Mountovi.

Anglii čeká první ostrý test, v Tiraně se postaví nebezpečné Albánii

Po bezproblémové výhře nad San Marinem 5:0 se reprezentace Anglie představí v Albánii na stadionu Qemala Stafy. V hlavním městě Tiraně jí čeká nebezpečný tým, jehož hráči hrají v předních evropských ligách. Albánie skončila v minulé kvalifikaci o světový šampionát na třetím místě a tentokrát si chce ještě polepšit.