2 : 2
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Arsenal FC 2:2

Šlágr kola mezi Liverpoolem a Arsenal nakonec dopadl smírně. Nejdůležitější momenty se odehrály na koncích obou poločasů. V tom prvním se nejprve trefil Philippe Coutinho, na což za chvíli odpověděl Mathieu Debuchy. V druhém dějství otočil stav ve prospěch hostů Giroud, během dlouhého nastavení ale po rohu vyrovnal Martin Škrtel.

Atmosféra na Anfield Road byl jako vždy fantastická, ovšem fotbalisté na trávníku své příznivce za skvělou podporu zejména v úvodní půlhodině atraktivní hrou neodměnili. Liverpool měl sice více ze hry, což dokumentují i statistiky, domácí drželi míč na svých kopačkách po dvaceti minutách hry více než 83 % celkového času. Co z toho, když první střelu mezi tři tyče vyslali až ve 30. minutě.

Následně měl dvě nebezpečné příležitosti Lazar Marković - jednou ho zastavil gólman Szczesny, podruhé po pasu od Sterlinga ohrozil pouze diváky na tribuně. Jak byl takřka celý první poločas skoupý na gólové šance, v samotném závěru padly hned dvě branky.

Jordan Henderson navedl míč do středu, přihrál Coutinhovi, brazilský ofenzivní univerzál se zbavil svého strážce a dokonale přesnou střelou na zadní tyč překonal bezmocného Wojciecha Szczesnyho. Domácí se nicméně z vedení příliš dlouho neradovali. Centr po standardce Sáncheze ještě defenziva Reds odvrátila, avšak Flamini vrátil míč do malého vápna, kde sváteční střelec Debuchy předskočil Škrtela a Brad Jones na jeho dobře umístěnou hlavičku nedokázal včas zareagovat.

Po změně stran měl dobrou příležitost ke skórování Lucas Leiva, jemuž připravil výbornou palebnou pozici Gerrard, ale brazilský středopolař prokázal, že je všechno jen ne zakončovatel a jeho projektil letěl nad. Podobně dopadl i zanedlouho Steven Gerrard - Szczesny proti Sterlingovi špatně vyběhl, balón nezasáhl a mladičký křídelník pak místo střely do poloprázdné brány volil centr na svého kapitána, který hlavou netrefil.

Nedáš, dostaneš. Na opačné straně po centru Gibbse sice Giroud svým sklepnutím trochu zahnal Cazorlu, ten mu však míč nezištně vrátil a francouzský kanonýr zblízka trefil přesně místečko mezi nohama Brada Jonese. Odpovědět mohl brzy Coutinho, ale Szczesny si s jeho zblokovaným pokusem bez problému poradil.

V 75. minutě převzal přihrávku od Hendersona Lucas Leiva a i když byl tentokráte jeho pokus nebezpečnější než předtím, mířil těsně vedle. Neuspěl ani střídající Fabio Borini. Italský útočník si zcela osamocen naskočil na centr z levého křídla, ovšem fantastický Szczesny jeho hlavičku vytáhl nad břevno a výrazným způsobem Arsenal podržel.

Dlouho to vypadalo, že kýžené vyrovnání nepřinese ani devítiminutové nastavení. Dvě střely ze střední vzdálenosti zlikvidoval pozorný Szczesny, navíc Fabio Borini obdržel v krátkém sledu dvě žluté karty a oslabil svůj tým. Pak však celý Anfield vybouchl. Rohový kop Lallany přesně našel obvázanou hlavu Martina Škrtela a slovenský stoper srovnal stav zápasu na 2:2.

Strhující konec utkání nabídl ještě jednu nebezpečnou situaci před brankou Brada Jonese. Nejlepší muž na trávníku Santi Cazorla vypálil ze střední vzdálenosti, australský gólman jeho projektil vyrazil před sebe a s dorážejícím Monrealem si už naštěstí pro Liverpool Škrtel ve spolupráci s brankářem poradili.

Autor: Michal Kovalčík