30.01.2013 21:00 CET
2 : 1
(2:1)

Rooney vystřelil Manchesteru hubenou výhru nad Southamptonem

Překvapivě těžko se rodila zprvu velmi očekávaná výhra Manchesteru United nad nováčkem ze Southamptonu. Saint po brzkém gólu Rodrigueze vedli, ale dvě branky miláčka ochozů Wayna Rooneyho vrátili všechny tři body na Old Trafford. United tak svůj náskok na čele tabulky navýšili již na sedm bodů.

Úvodní desetiminutovka nabídla vzrušení až běda. Už dvě minuty po začátku utkání vyrobila defenziva Red Devils nevídanou hrubku a hosté šli do šokujícího vedení. Carrick nejprve špatně míč zpracoval, načež jej nepřesným obloučkem poslal zpátky De Geovi. U balonu byl ovšem o vlásek dříve Jay Rodriguez, který si kolem Španěla píchl kulatý nesmysl a zakončil do prázdné brány - 0:1.

Už za pět minut ale bylo vyrovnáno. K velké spokojenosti tribun Divadla snů si Shinji Kagawa všiml brilantního náběhu Wayna Rooneyho, obloučkem anglické "wonderkid" poslal do vápna a 27letý forvard nekompromisně kolem Boruće poslal míč do sítě - 1:1.

Aktivita United však neměla rostoucí tendenci, jak mnozí očekávali. Poměrně dlouho se nic nedělo, až v sedmadvacáté minutě rozjeli domácí další akci s gólovým vyústěním. Vypadalo to tak jednoduše, že si to "Svatí" snad ani nezasloužili. Báječně zahraný přímý kop Van Pesieho akrobaticky rybičkou vrátil ze zadní tyče před bránu Evra a Waynovi Rooneymu stačilo nastavit nohu před prázdnou svatyní - 2:1.

Do poločasu zahrozili Fergusonovi svěřenci ještě Van Persiem, jeho pokus z úhlu ale mezi tři tyče nezamířil. Druhé dějství už nabídla šancí poskrovnu, United si hlídali vedení a překvapivě se příliš nehnali za pojišťující brankou. Až čtvrt hodinky před koncem zatlačil Southampton před bránu a skóroval - Van Persie nicméně zakončoval z ofsajdu. Když pak nezakončil gólem ani Rooney svůj samostatný nájezd, skončil duel v Manchesteru 2:1.

Autor: Marek Ustohal