1 : 1
(0:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Wigan Athletic 1:1

Liverpool zaznamenal další ztrátu a po remíze s Wiganem se mu opět vzdálilo čelo ligové tabulky.

Hned v úvodu musel Reina po chybě obrany hodně rychle z brány, aby nepustil do zakončení Heskeyho. Rovněž další šance patřila Latics poté, co domácí poprvé v utkání nedokázali odvrátit standardní situaci - Brown pálil mimo. Fernando Torres platí za osvědčeného kanonýra, tentokráte se převtělil do role nahrávače a vytvořil dvě gólové příležitosti. V té první střílel nedůrazně Mascherano a podobně jako argentinský záložník dopadl také Gerrard. Po trestném kopu Alonsa poté namířil svou hlavičku do břevna Torres a tečku za první půlí udělala nepřesná rána Gerrarda.

V první půli branka k vidění nebyla, což Reds okamžitě napravili po ástupu k poločasu druhému. Ve 49. minutě předvedli domácí krásnou akci na jeden dotek, do níž se zapojili Gerrard, Finnan a skórující Torres - 1:0.

Liverpool v posledních zápasech táhnou především Gerrard s Torresem a nejinak tomu bylo i proti Wiganu. Oba hráči neustále zaměstnávali Kirklanda, bývalý brankář Liverpoolu ale byl pozorný a držel Latics nad vodou. V 70. minutě pálil nepřesně Kewell, poté už přišel šok. V 80. minutě nedokázali domácí odvrátit míč z pokutového území, na jeho hranici se pak do kulatého nesmyslu opřel sváteční střelec Bramble a přesnou ranou nedal Reinovi ani tu nejmenší šanci - 1:1.

Rafael Benitez reagoval na změnu skóre nasazením Crouche a Kuyta, jenomže více než jednu střelu Gerrarda Kirkland už likvidovat nemusel.

Autor: Tomáš Pavlík / premierleague.com