Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Kazachstán - Rakousko 0:0

Kazachstán se naučil trápit doma papírově lepší celky a po Irsku se o tom přesvědčilo i Rakousko. To na rozdíl od ostrovního státu nedokázalo vyhrát, domů si veze jenom bezbrankovou remízu.

Hosté byli podle očekávání lepším týmem a dokázali si vypracovat i šance. Brankář Sidelnikov si tak na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl, díky tomu se také stal hlavním hrdinou celého duelu.

Rakušané byli iniciativnější a jako první dvakrát zahrozil Junuzović, s jeho pokusy z dálky domácí brankář moc práce neměl. Jiné už to bylo ve 32. minutě, to pálil Harnik a Sidelnikov musel vytasit vynikající zákrok. Oba si pak málem svůj souboj zopakovali v úvodu druhé půle, málem proto, že Harnik hlavičkoval nepřesně.

Rakušané s postupem času přitápěli pod kotlem a své střelecké štěstí neúspěšně zkoušeli Veli Kavlak, Gyorgy Garics a Emanuel Pogatetz. Nejblíže ke skórování pak měl v 65. minutě Prödl, jeho rána olízla tyč domácí svatyně.

Kazachstán se v ofenzívě připomněl až v 70. minutě, z 25 metrů střílel Ostapenko a Almer měl poprvé práci. A také naposledy. Závěr sice patřil Rakušanům, ti si ovšem přes neprostupnou obranu nedokázali vypracovat žádnou větší šanci, ty menší pak spolehlivě pochytal Sidelnikov.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com