Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

20.11.2013 07:00 CET
2 : 4
(0:3)

Mexičané nadělovali i na Novém Zélandu a s přehledem postupují

Stejně jako v prvním barážovém utkání v Mexiku se i fanoušci na stadionu v Novém Zélandu dočkali šesti branek a alespoň ty nezaujaté diváky musel fotbal bavit. Favorizovaní hosté rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase, kde skórovali hned třikrát. Do Brazílie z baráže postupují se souhrnným skóre 9:3...

Vítězství hostujícího celku dirigovali dva muži. Oribe Peralta vsítil hattrick během zhruba půl hodiny, Carlos Peña zase servíroval jednu přihrávku za druhou, byl u všeho důležitého a nakonec vstřelil i poslední gól utkání. Domácí hráči se za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět a po obrovské bojovnosti v závěru druhého poločasu sklidili od početného publika bouřlivý potlesk.

Novozélanďané sehráli s Mexikem vyrovnanou partii. Co se týče držení míče, tak byli dokonce o chlup lepším týmem, ovšem na genialitu Peñy jednoduše nestačili. Po necelé čtvrthodině hry třiadvacetiletý génius prošel s míčem na hranici vápna a vymyslel kolmici pro Peraltu, který s pomocí teče kapitána Smitha protlačil míč za záda Mosse. Po necelé půl hodině hry vedli hosté už o dvě branky.

Po rychlém brejku vybojoval balón Miguel Layún a přihrávkou do středu pokutového území vybídl Peraltu, který se svižnou ranou nemýlil. Ve 33. minutě zkompletoval Peralta hattrick, po další individuální akci Peñy zakončoval do prázdné branky - 0:3. Mexická vycházející hvězda se činila o pár minut později. Peña elegantní patičkou vybídl ke skórování Jiméneze, nicméně po jeho střele odkopl balón z brankové čáry kapitán Smith.

Pět minut před koncem došlo po přihrávce za obranu ke kontaktu gólmana Muñoze s Brockiem a německý sudí Brych nařídil pokutový kop. K penaltě se odhodlal právě Brockie, jenže na mexického strážce nevyzrál a ten mu jeho pokus vyboxoval. Hosté se dostávali do vyložených možností i po změně stran, nicméně Nový Zéland dokázal snížit deset minut před koncem základní hrací doby.

Barbarouses se snažil přeskočit ve vápně Márqueze a doběhnout míč, jenže mexický obránce nešťastně zahrál rukou a byl z toho druhý pokutový kop. Ten už s přehledem proměnil Chris James střelou do horního levého rohu. O tři minuty později zdramatizoval utkání střídající Rory Fallon ranou z voleje do odkryté klece. Na konečných 4:2 pro Mexiko upravil za další čtyři minuty Peña pohotovou ranou na přední tyč a tuto branku si opravdu zasloužil.

Autor: Viktor Sandev