Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 20:45 CET
0 : 4
(0:1)

Kypr - Portugalsko 0:4

Reprezentace Kypru nenavázala na klubovou kopanou a s Portugalskem prohrála jasně 0:4. Klíčový moment celého zápasu nastal ve 35. minutě, kdy byl vyloučen Dobrašinovič a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Cristiano Ronaldo. V poslední sedmiminutovce přidal záložník Realu Madrid druhý gól a trefili se i Hugo Almeida s Dannym.

Portugalci začali náporem a brankář Georgallides musel tahat jeden dobrý zákrok za druhým. Chytil střelu Ronalda i hlavičku stopera Pepeho. Georgallides obstál i na brankové čáře, kdy po rohovém kopu propadl míč a hned několik hráčů se jej snažilo procpat do sítě. Ve 35. minutě přišla první branka Portugalců, Joao Moutinho v pokutovém území vystřelil, načež si po jeho pokusu zahrál na brankáře Dobrašinovič a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Penaltu proměnil Cristiano Ronaldo a hosté vedli na Kypru 0:1.

Tím šance hostů neustaly, ba naopak. Nepřesně střílel Moutinho a Postigovu nepříjemnou ránu vyškrábl výtečný Georgallides. Po změně stran si rovnal střeleckou mušku Ronaldo, ale Georgallides byl opět proti. Když už se kyperský brankář nechal překonat, pomohla mu tyčka jako v případě pokusu Fabia Coentraa!

Portugalsko sice bylo jasně lepším týmem, ale stále vedlo pouze o jediný gól. Až sedm minut před koncem si Ronaldo narazil se spoluhráči a neomylnou střelou do protipohybu brankáře zvýšil na uklidňujících 0:2. Kyperský soupeř se pak definitivně položil a za minutu Ronaldo servíroval na třetí branku Hugo Almeidovi - 0:3. Ani třetí branka nicméně neznamenala konec, Luis Nani nacentroval na rozeběhnutého Dannyho, který dal výsledku konečnou podobu - 0:4.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com