Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 15:05 CET
0 : 1
(0:0)

Izrael - Řecko 0:1

Fotbalisté Řecka potvrdili úloha lídra skupiny F, když venku dokázali skolit Izrael těsně 1:0. O jediný gól utkání se postaral v 60. minutě hry Ninis. Přitom se hosté nemohli spolehnout na služby potrestaného trenéra Fernanda Santose, i tak mu soupeř herně příliš nestačil. Pro Izrael prohra znamená hodně velkou komplikaci, ne-li definitivní vyřazení z bojů o postup.

Řekové byli v první půli lepším týmem, hodně se snažili zastřelovat soupeřovu branku. Byť většina z nich skončila jen vedle, některé pokusy - třeba ten od Salpingidise - ovšem i velkým způsobem ohrozily doposud velmi pozorného brankáře Aouateho. Zřejmě největší šanci domácích zmařil ve 35. minutě Zahavi, jenž z přímého kopu těsně přestřelil.

O podobný gól se pokoušel na druhé straně také Karagounis, avšak ani on tu správnou mušku neměl. Domácí Shechter následně rovněž pálil jen nad a poté měl Izrael v nastaveném čase prvního dějství obrovské štěstí. Zaradoukasův pokus musel lapit Aouate, Karagounis zase jen o píď netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Ani po přestávce hosté nepolevili, Samarasovu hlavičku musel odvrátit pryč až bek Gershon. Po hodině hry se však řecké reprezentaci přece jenom podařilo vsítit zaslouženou branku, Ninis totiž z dobré pozice z hranice vápna v pohodě překonal Aouateho. Izrael pochopitelně tenhle stav nechtěl nechat jen tak a ve zbylém čase alespoň trochu zabral.

Natcho poslal dobrý centr z rohového kopu na hlavu Rafaelova, jenž však selhal v zakončení a mířil nad. Hostující muž v rukavicích Sifakis si dost zachytal v 72. minutě, když na něj poslal svojí střelu aktivní Rafaelov. Na víc se však domácí nezmohli, naopak ještě mohli inkasovat od Samarase, který bránu v období posledních deset minut netrefil.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com