Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

11.10.2011 19:45 CET
2 : 1
(1:0)

Irsko - Arménie 2:1

Irové doma porazili Arménii 2:1 a skončili v kvalifikaci na druhém místě, zahrají si tudíž baráž. Radost z vítězství nepokazila ani inkasovaná branka, díky které přišli svěřenci italského kouče Trapattoniho o sérii bez obdržené branky. Klíčovým momentem celého zápasu byla červená karta pro Berezovského, méně podstatné bylo závěrečné vyloučení Doyla.

Tomu, že to Irové nebudou mít jednoduché, napověděl už úvod zápasu. První střelecký pokus vyslal Henrik Mchitarjan a pozdvižení se neudálo ani při rohovém kopu o pár minut později. Hru následně maličko zbrzdilo dvojité ošetřování a jak se začalo znovu hrát, přišel klíčový moment celého utkání. Roman Berezovskij sice proti Doylovi zasáhl dobře, avšak mimo pokutového území, brankář Arménie uviděl červenou kartu a hostující kouč navíc musel poprvé střídat. Vyloučení brankáře odnesl Malakjan, místo kterého přišel na trávník brankář Petrosjan.

Irové začali být rázem aktivnější a ještě do konce prvního poločasu si zajistili vedení 1:0. Přesněji řečeno, Arménci si vstřelili vlastní gól. Souhru Doyla s Duffem narušil Aleksanyan tak neštěastně, až z toho byl vlastenec - 1:0 pro Irsko.

Arménci se ale nevzdávali a rovněž ve druhém poločase vyrukovali se svým pojetím fotbalu. Nehráli špatně, ovšem jejich početní nevýhoda se jim stala osudnou. Po hodině hry už zvyšoval na 2:0 Dunne. Petrosjan nejprve dobře zasáhl proti McGeadymu, ale proti zakončujícímu Dunnovi už byl bezmocný. Irové dvougólový náskok neudrželi, hned za dvě minuty vykřesal naději na zvrat Mchitarjan, jehož střela skončila za zády Givena. Nebyla to obyčejná branka, Mchitarjan tím ukončil dlouhou sérii Irska bez inkasované branky.

Hosté se ale na další nápor nezmohli, Irové kontrolovali hru a i přes vyloučení Doyla výhru 2:1 udrželi. Irové tak mají možnost prokousat se baráží na závěrečný šampionát.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com