02.11.2016 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Dortmund porazil Sporting a míří do osmifinále

Černožlutí nezažívají v posledních týdnech v Bundeslize zrovna úspěšné časy, avšak v Lize mistrů je to pro svěřence Thomase Tuchela zcela jiná písnička. Dortmundští ztratili body pouze při remíze s obhájcem trofeje z Madridu a jinak suverénně kráčejí za postupem mezi nejlepších šestnáct celků soutěže.

Do utkání se Sportingem vstoupili domácí dobře. Už ve dvanácté minutě šli Schwarzgelben do vedení 1:0, když Ginter našel centrem ideálně ve vápně hlavu Ramose a bývalý útočník Herthy Berlín, jenž dnes na hrotu dortmundského útoku nahradil Aubameyanga, pohotově překonal Patrícia.

Ve čtyřiatřicáté minutě mohl Pulišič vedení BVB navýšit, avšak trefil pouze břevno portugalské branky. Těsně před koncem prvního poločasu pak domácí dostali možnost rohového kopu, po jehož rozehrání mohl skórovat Raphael Guerreiro. Letní posila z Lorientu, vracející se do sestavy po zranění, však napálila pouze boční síť a do kabin šli Borussen pouze s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas už nebyl na šance zdaleka tak zajímavý a bohatý jako ten první. Za zmínku už stojí snad jen příležitost Andrého Schürrleho ze sedmdesáté šesté minuty, která si však našla cestu pouze do rukavic Ruie Patricia, jenž šanci německého reprezentanta vyrazil na roh.

Dortmund tak získal v Lize mistrů třetí vítězství ze čtyř zápasů a slaví již nyní postup mezi šestnáct nejlepších celků nejprestižnější evropské pohárové soutěže, ale ani Sporting stále není bez šance (byť je spíše v teoretické rovině) na osmifinále.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com