05.11.2013 20:45 CET
5 : 2
(3:1)

Man City přestřílelo CSKA 5:2 a míří do osmifinále

Sedm branek viděli fanoušci obou celků na Etihad Stadium. Ke spokojenosti příznivců Manchesteru City se o většinu postarali domácí hráči - Negredo se zaskvěl hattrickem, Agüero přidal zbylé dva góly a favorit kromě jasné výhry 5:2 slaví i postup do osmifinále Ligy mistrů. Dvě branky vsítil i hostující Doumbia.

Svěřenci Manuela Pellegriniho ostatně už vstup do utkání pojali ve velkém stylu. Domácím stačily dvě minuty, aby David Silva pronikl nebezpečně do vápna a nechal se zfaulovat Zoranem Tošićem. Sudí Carlos Velasco Carballo ukázal na značku pokutového kopu a z něj se vzápětí neomylně prosadil Sergio Agüero.

CSKA mohlo odpovědět po deseti minutách hry, kdy Honda oslovil Doumbiu, Clichy promáchl a před reprezentantem Pobřeží slonoviny se otevřela velká šance. Razantní střelou ovšem Pantilimonovu svatyni vysoko přestřelil. Hosté se na chvíli chopili otěží zápasu. Pohybovali se okolo šestnáctky Manchesteru City, měli k dispozici i nebezpečný přímý kop, ale do další příležitosti se nedostali.

Naopak opět udeřili Citizens, jmenovitě nezastavitelný Sergio Agüero. Ten ve vápně převzal přihrávku Nasriho, s naprostou lehkostí udělal strašáka z Berezuckiho školáka a přízemní ranou na zadní tyč přidal druhý gól v zápase. Argentinec tak potvrdil svoji skvostnou střeleckou formu, když zaznamenal už jedenáctý (!) gól v sedmi posledních zápasech (v Premier League 5/7 a Lize mistrů 2/4).

Deset minut nato se Agüero projevil i jako výsostný nahrávač, v minulém ligovém utkání s Norwichem ostatně kromě jedné vstřelené branky další tři zařídil asistencí. Tentokrát dokonale předložil na stříbrném podnose pas před prázdnou bránu svému útočnému kolegovo Negredovi, jenž bez potíží zvýšil na rozdíl tří branek.

V závěru první půle mohli bleděmodří přidat čtvrtý hřebíček do moskevské rakve, ale na Agüerovu heroickou práci při pasu pod sebe malé vápno David Silva nenavázal. Před prázdnou brankou nedokázal míč zpracovat a nepřímo tak založil gólovou akci na druhé straně. Wernbloom se štěstím dokázal přihrát do samostatnému úniku Doumbiovi, který obešel Pantilimona a vykřesal před přestávkou pro svůj tým jiskřičku naděje.

Ta však vyhasla už pět minut po změně stran a stálo to za to. Yaya Touré geniálním obloučkem vyslyšel aktivní náběh Nasriho do vápna, Francouz akrobaticky posunul míč ze vzduchu k Negredovi před prázdnou bránu a Španěl vyrovnáním Agüerova gólového účtu vrátil svému týmu tříbrankové vedení.

Tempo hry poté mírně kleslo a především domácí již nevěnovali útoku tolik úsilí, jak by zápasu slušelo. I proto se do lehké převahy dostalo CSKA. Využili jí však až dvacet minut před koncem, kdy se Doumbia protancoval přes Clichyho do vápna a následně byl obráncem faulován. Penaltu pak sám proměnil a stal se tak třetím dvougólovým střelcem v utkání.

Další branky už utkání nenabídlo, přestože šance k vidění byli i nadále. Po překrásné individuální práci těsně přestřelil Negredo, který mohl dovršit hattrick i krátce nato, kdy se i ke svému překvapení zjevil s míčem u Akinfejeva, ale z úhlu branku minul. Dočkal se až v nastaveném čase, když hlavou usměrnil do sítě Milnerův centr a uzavřel na konečných 5:2.

Autor: Marek Ustohal