12.03.2013 20:45 CET
2 : 3
(1:2)

Schalke podlehlo Galatasarayi a s Ligou mistrů se loučí

Až nečekané drama bylo k vidění ve Veltins Areně, kde se domácí sice ujali brzkého vedení, ovšem turecký velkoklub utkání otočil a zareagovat dokázal i na vyrovnávací branku, když v páté minutě nastaveného času rozhodl střídající Umut Bulut. Stále neporažený Galatasaray tak na rozdíl od Schalke svoje účinkování na evropské scéně nekončí.

Mrazivé počasí o něco lépe svědčilo tureckému mužstvu, které si od prvního okamžiku vytvářelo převahu a zároveň se dostávalo na dostřel soupeřovy branky. Jako první to z dálky zkusil bývalý hráč Königsblauen Hamit Altintop, ovšem vymezený prostor nenašel. Hodně aktivní byl Drogba, jenž si během chvíle vybojoval hned několik střeleckých pokusů, ani jeden z nich však neměl vysoké ambice.

Rovněž dalekonosným pokusem se na opačné straně zastřeloval Bastos, ani jemu však nebylo přáno a Muslera i nadále zůstával klidný. To ovšem platilo jen do osmnácté minuty: Farfán od rohového praporku našel hlavu Höwedese, tomu se sice hlavička zdaleka nepodařila podle představ, ovšem strážce hostující svatyně také nezasáhl ideálně a Neustädter nekompromisně propálil všechno - 1:0!

Domácí strana byla rázem při chuti. Bastos vyslal ke zteči rychlonohého Pukkiho, ten ve vápně udělal kličku Ebouému, avšak poté trefil přízemní střelou jen nachystaného Musleru. Pro změnu z dálky to neúspěšně zkoušel Melo. Krajní bek z Pobřeží slonoviny ve 35. minutě napravil svoje předchozí zaváhání, když přesným míčem oslovil ve vápně Sneijdera, bývalá opora milánského Interu však branku z dobré střelecké pozice trestuhodně minula! Záhy však Selçuk Inan nabil do ideální střelecké pozice Altintopovi, který se s balónem zbytečně nemazlil a parádní dělovkou k levé tyči srovnal na 1:1.

To však nebylo od úřadujícího tureckého mistra zdaleka všechno. Kontinuální převaze ještě pomohla chyba Neustädtera při rozehrávce, kterou vzápětí ještě podpořil Höwedes, jenž se nechal předběhnout dravým Burakem Yilmazem, Hildebrand už byl z branky pozdě a balón se rázem podruhé během krátké doby třepetal ve stejné síti - 1:2. Bastos pak v nastavení Musleru nepřekonal.

Stejná ofenzivní stopa byla k vidění i po obrátce. Další možnost si vypracoval aktivní Yilmaz, jeho pokus z úhlu však Hildebrand kryl! Před druhou brankou o sobě dával nejvíce vědět nezastavitelný Pukki, jenž si během pár minut připravil hned tři nadějné střelecké pozice, ovšem ani jednou na uruguayského brankáře recept nenašel! Nemálo o sobě dával cítiti také Draxler, který se po hodině hry prezentoval skvělou individuální akcí, při které si udělal dobrý den rovnou z několika protihráčů, avšak potom mičudu do vymezeného prostoru nenasměroval! Tempo mělo neustále zvyšující úroveň...

...Horníci se nakonec vyrovnávací trefy přeci jen dočkali: Farfán předal do středu Högerovi, jeho ostrý projektil sice zamířil do břevna Muslerovy branky, od něho se však kulatý nesmysl vrátil do pole, Farfán vyslal míč na rozběhnutého Pukkiho, drzý finský útočník podstoupil ostrý souboj s brankářem, čehož využil Uchida, který následně rozdal do strany na volného Bastose, jenž pohodlně srovnal na 2:2! Závěrečná půlhodina ještě slibovala opravdu nefalšované drama.

Definitivně mohl otočit skóre Draxler, ovšem ani další velkou možnost nedokázal proměnit! Bastos a Höwedes rovněž svými pokusy nehýřili přesností. Galatasarayi postupem času začaly evidentně docházet síly a německý tým chtěl za každou cenu této skutečnosti využít. Die Knappen si však museli dávat pozor i na zadní vrátka, střídající Amrabat si však na Hildebranda nepřišel. Už v páté minutě nastavení se však domácí nechali trestuhodně přečíslit, Selçuk Inan následně předal na rozběhnutého Buluta, který sice nejdříve na strážce gelsenkirchenské branky nevyzrál, aby poté bezezbytku využil možnost reparátu - 2:3.

Autor: Jiří Vojík