19.09.2012 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Šachtar Doněck - FC Nordsjaelland 2:0

Povinnou výhrou začal Šachtar svou pouť letošní Ligou mistrů, ukrajinský celek doma porazil 2:0 dánský Nordsjaelland. Hrdinou zápasu se stal Mchitarjan.

Domácí byli podle očekávání lepším týmem, v první půli ale dlouho marně hledali cestičku do pokutového území soupeře. Poprvé se jim to povedlo až v 17. minutě, kdy se k hlavičce dostal Willian a Hansen měl práci. Ještě více se nudil na druhé straně Pjatov, toho v úvodní části zaměstnal jen dalekonosnou ranou Stokholm.

Ve 39. minutě pak došlo na první souboj Hansena s pozdějším hrdinou Mchitarjanem, z něhož vyšel vítězně hostující brankář. To už neplatilo ve 44. minutě, k arménskému záložníkovi se dostal míč v pokutovém území a kanonýr ukrajinského klubu otevřel skóre - 1:0.

Nordsjaelland se potřeboval tlačit do útoku, na nějaké ofenzivní choutky si ale musel nechat zajít chuť, Šachtar soupeře do tlaku nepouštěl a naopak to byl on, kdo mohl skórovat. Hned v úvodu druhé půle musel Hansen zasahovat znovu, když nejprve zneškodnil střelu Srny a následně na něho nevyzrál ani Hübschman.

Pjatova z nudy vytrhl až pokus Runjeho, lehce mu pak zatrnulo poté, co si dal málem hlavou vlastní gól Rakyckyj. Tím byl ovšem výčet ofenzivní snahy dánského celku kompletní, Šachtar držel otěže duelu ve svých rukou a dostal se do dalších šancí.

Hansena znovu prověřil Mchitarjan, další zákrok pak musel vytáhnout poté, co z dálky napřáhl Willian. V 76. minutě ale už kapituloval podruhé, po nedůrazu obránců v pokutovém území se k míči dostal znovu Mchitarjan a definitivně uklidnil domácí.

Šachtar mohl vyhrát i vyšším rozdílem, to by ale své příležitosti museli proměnit Dević nebo Teixeira.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com