18.09.2012 20:45 CET
1 : 2
(0:1)

Schalke se po roční odmlce vrátilo do LM výhrou v Aténách

Také druhý německý celek v osudí dokázal ve svém prvním vystoupení bodovat naplno, Schalke si obváží cenné vítězství z Pirea. Hornický klub tak dokázal vymazat nepříznivou bilanci německých týmů na Georgios Karaiskakis Stadium.

Gelsenkirchenský celek začal po roční absenci v nejprestižnější evropské klubové soutěži s respektem, až příliš často se dopouštěl triviálních chyb a Řekové se tak ani nemuseli příliš namáhat - přesto měli herně navrch. Hned v páté minutě hledal Torosidis v pokutovém území nabíhajícího Paula Machada, ten však nepřistoupil k nabízené možnosti dostatečně důrazně a Papadopoulos balón definitivně odhlavičkoval do bezpečí. Vzápětí se však dostal ke střele Abdoun a tvrdou ranou napálil boční síť Unnerstallovy branky!

To však bylo na dlouho dobu z obou stran jediné zaznamenáníhodné. Ani jeden tým se nedokázal vyvarovat chyb v rozehrávce, k vidění bylo plno ostrých soubojů ve středu pole a hra tak ze všeho nejvíce postrádala tempo a spád. Byli to však nakonec Königsblauen, kdo se dokázal jako první ze slepé uličky vymanit: Neustädter natáhl z velké dálky, prostor ohraničený třemi tyčemi však nenašel.

Rohový kop ve 38. minutě užuž přinesl radost Papadopoulosovi, bývalému hráči Olympiakosu však byl odpískán nedovolený zákrok na Megyeriho. Hosté se však čtyři minuty před odchodem na přestávku kýženého vedení přece jen dočkali: Farfán rozehrál další míč od rohové zastávky na hlavu Höwedese, jenž se na přední tyči prosadil přes Holebase a pohodlně míč uklidil na místo určení - 0:1.

Kdo by po obrátce čekal změnu nastoupeného trendu, musel být zklamaný. Svěřenci Leonardo Jardima zůstávali nejvíce ze všeho pasivní, což pochopitelně bylo vodou na mlýn S04. Definitivně rozhodnout mohl Barnetta, avšak strážce řecké branky předvedl úžasný zákrok a nadále tím držel akcie svého mužstva v kurzu! Zahrozili také domácí, před Fustersem však za minutu dvanáct zakročil Papadopoulos.

Die Knappen se však nepoučili: Djebbour vyhrál hlavičkový souboj pro Abdouna, jenž se už z hranice penalty nemohl zmýlit - 1:1. Neuběhla však ani minuta hry a skóre se opět měnilo. Kulatý nesmysl se po akci Jonese a Holtbyho dostal k Huntelaarovi, který si už v takovýchto chvílích dokáže poradit na jedničku - 1:2. Ten samý hráč měl po nedovoleném zákroku Manolase na Barnettu možnost rozehrávat pokutový kop, ideální příležitost však zahodil a trefil pouze levou tyč Megyeriho svatyně, od které se mičuda odrazila zpátky do pole!

Zahozená šance mohla hosty dvakrát mrzet v 67. minutě, kdy zakončoval čerstvě střídající Ibagazza, ale prostor tří tyčí tak jako tak nenašel. Po tomto momentu se tempo zklidnilo, obě strany pohodlně kombinovaly a nic nenasvědčovalo, že bychom se měli těšit na závěrečné drama. To mohl razantně vymazat po Farfánově pobídce Huntelaar, ztroskotal ovšem na výborné reakci Megyeriho! Poslední příležitost na vyrovnání měl ve čtvrté nastavené minutě Djebbour, avšak z bezprostřední blízkosti se se svým zakončením do vymezeného prostoru nedostal.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de