25.11.2008 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Manchester i Villarreal postupují

Souboj Villarrealu s Manchesterem United skončil opět bez branek, na stadionu El Madrigal zažili diváci fotbalovou nudu, ovšem nakonec mohli být fanoušci obou celků spokojeni, jak Villarreal, tak i Manchester postupují do další fáze Ligy mistrů.

Jak už bylo řečeno nehrál se pěkný fotbal. V prvním poločase se uvedl až ve 33. minutě střelou doprostřed branky Fletcher a brankář Lopez bez problému chytil. Více práce měl už po střele Ronalda, kterou vyrazil na břevno. Cristiano Ronaldo měl i další šanci o dvě minuty později, kdy se sám postavil k přímému kopu a střelou k pravé tyči protáhl Lopéze. To bylo z první půle vše.

Vůbec první vážnější akci domácího Villarrealu měl na svědomí Cazorla, s jeho střelou si brankář Kuszczak poradil. V 52. minutě se pokoušel nafilmovat a vymodlit si pokutový kop Wayne Rooney, ale hlavní sudí situaci dobře viděl. O pět minut později nebezpečně pálil po dobré kombinaci Fletcher. Pohlednou akci předvedli rudí ďáblové v 66. minutě, dlouhý pas za obranu si Rooney nádherně zpracoval a z otočky i přesně vypálil, jenomže Lopez byl znovu připravený. Villarreal držel více míč na svých kopačkách v prvním poločase a hostující Manchester v poločase druhém. Po stříleném centru Rooneyho musel z prázdné branky odvracet Capdevilla. Obránce Žluté ponorky nakonec utkání nedohrál, v 82. minutě obdržel po ostrém skluzu na Cristiana Ronalda zaslouženou červenou kartu. Manchester United přesilovou hru nevyužil a i přes remízu 0:0 si udržel první místo ve skupině. United společně s Villarrealem mají stejný počet bodů, a jelikož už je nemůže Celtic dohnat, postupují do další fáze.

Autor: Ondřej Linhart