01.10.2008 20:45 CET
1 : 3
(1:0)

AS Řím odčinilo prohru s Kluží, Bordeaux se trápí

Římské AS odčinilo senzační porážku z duelu s Kluží a vyhrálo v Bordeaux. Domácí přitom po první půli vedli, jenomže po změně stran vyrovnal Vučinič a dvakrát mířil přesně Baptista.

Souboj dvou trápících se týmu začali lépe domácí. Hodně vidět byl Jussie, který svou rychlostí dělal problémy Cicinhovi a důkazem toho byla i devátá minuta, kdy po jeho střele musel na zem Doni. V 18. minutě se skóre již měnilo, na hranici pokutového území napřáhl Gourcuff a proti jeho přesné a tvrdé střele neměl Doni nárok - 1:0.

Giallorossi za svým soupeřem zaostávali a jejich jedinou šancí na dlouhou dobu byl trestný kop Riiseho. Zvrat ve vývoji nastal ve 36. minutě. Domácí kopali rohový kop, Henrique rukou udeřil do obličeje Taddeie a rozhodčí Undiano Mallenco neváhal s udělením červené karty.

Domácí trenér Laurent Blanc následně udělal dvě změny. Za zraněného Jussieho přišel Wendel, taktickou změnou pak byl příchod Planuse za Obertana. Wendel se mohl prakticky okamžitě uvést brankou, jenomže po centru Juriettiho zakončoval nepřesně.

Druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou, než půle první. AS svého soupeře přehrávalo a v 64. minutě se dočkalo vyrovnání. To si na rohový kop De Rossiho naskočil na přední tyči Vučinič a poslal míč přesně pod břevno - 1:1.

O sedm minut později již hosté vedli. Na hranici pokutového území padl po souboji s jedním z obránců Baptista a kopal se trestný kop. Sám Brazilec si postavil míč a povedenou střelou přes zeď nedal Valverdemu ani tu nejmenší šanci - 1:2.

V oslabení hrající domácí již neměli na vyrovnání síly, v 83. minutě navíc inkasovali potřetí. Parádu předvedl Taddei, který na pravé straně poslal z první míč na malé vápno, kde ho usměrnil do sítě Baptista - 1:3.

Autor: Tomáš Pavlík / uefa.com