AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

Další články

Potvrzeno: De Rossi bude pokračovat v AS Řím

Trenér Daniele De Rossi zůstane u hráčů AS Řím i v příští sezoně. Vedení italského klubu na svém webu oznámilo, že se s koučem dohodlo na prodloužení spolupráce. Někdejší kapitán týmu v lednu na lavičce vystřídal Josého Mourinha a uzavřel smlouvu do června s opcí na další rok.

AC Milán musí na Olimpicu dohánět manko, kvalitu na to má

První ryze italský duel ve čtvrtfinále Evropské ligy nenabídl takovou potěchu pro domácího favorita, AC Milán nestačil na AS Řím. Ve čtvrtek večer se Rossoneri pokusí tuhle pozornost římskému soupeři oplatit a vyloupit pro změnu jeho domovskou scénu.

Ndicka byl propuštěn z nemocnice, vyšetření neodhalilo potíže se srdcem

Evan Ndicka byl den po kolapsu na hřišti při zápase italské ligy propuštěn z nemocnice v Udine. Lékaři podle dnešního prohlášení klubu neodhalili při vyšetřeních žádné problémy se srdcem, další kontroly čtyřiadvacetiletého obránce ale ještě čekají. Zatím není jasné, kdy se bude moci vrátit k tréninku.

AS Řím nedohrál utkání s Udine kvůli kolapsu Ndicky. Je v pořádku, vzkazoval klub

Zápas italské ligy mezi Udine a AS Řím byl předčasně ukončen za stavu 1:1 kvůli kolapsu obránce Římanů Evana Ndicky. Reprezentant Pobřeží slonoviny zkolaboval v 70. minutě a jeho spoluhráči okamžitě zavolali klubové lékaře, ke kterým se rychle připojila záchranná služba. Ndicka při opouštění hrací plochy na nosítkách zdvihl palec na znamení, že je v pořádku.

Udinese touží zopakovat poslední domácí triumf s AS Řím

Udinese přivítá v neděli navečer neoblíbeného soupeře a navíc bude postrádat několik důležitých hráčů. Přesto si "Zebry" i s podporou domácího prostředí věří. "Vlci" z Říma se ale vezou na parádní vlně úspěchů a budou v nich chtít po pohárové vložce pokračovat i v rámci Serie A.

AS Řím opanoval italský souboj na evropské scéně. Kata Slavie zaskočil Mancini

Fotbalisté AS Řím ovládli úvodní italské čtvrtfinále Evropské ligy, když porazili AC Milán na jeho půdě 1:0. Vlci se prokousali k vítězné trefě už v 17. minutě, kdy se po rohovém kopu zahraném od Paula Dybaly prosadil Gianluca Mancini. Rossoneri sice hnaly za vyrovnáním domácí tribuny, kýžený gól se jim však vstřelit nepodařilo. Římané tak svého soka přehráli poprvé od roku 2019 a zároveň mu přetrhli skvělou sérii sedmi soutěžních vítězství v řadě, během které Miláňané dvakrát porazili i pražskou Slavii.

Zlepšil výsledky, zatraktivnil i hru. AS Řím chce pokračovat s De Rossim

Byla to v průběhu této sezóny jedna z nejtřaskavějších zpráv, která proletěla AS Řím, když se v lednu rozloučila s trenérským velikánem Josém Mourinhem. A bylo tehdy asi i překvapivé, že klub povolal na jeho místo nepříliš zkušeného Danieleho De Rossiho, jenž ukončil kariéru teprve v roce 2020. Ale ani ne po třech měsících je prý jasné, že spolupráce bude pokračovat.

Italské derby mezi AC Milán a AS Řím začne na San Siru

Čistě z hlediska koeficientu musejí Italové plakat, protože los v Nyonu poslal proti sobě dva zástupce calcia už do čtvrtfinále Evropské ligy. AC Milán začne doma na stadionu San Siro a vyzve v souboji o postup v pohárech úspěšné AS Řím.

Svoje pocity ani nedovedu popsat slovy, řekl po návratu nadšený Abraham

Ozdobou uplynulého kola Serie A bylo římské derby a krásné vzpomínky na něj bude mít Tammy Abraham. Anglický útočník hraje za AS a přispěl k nejtěsnější výhře 1:0, na trávníky se přitom vrátil po dlouhých deseti měsících.

Klíč od Říma se stěhuje do doupěte Vlků, AS po dvou letech zdolalo Lazio

Fotbalisté AS Řím porazili ve 31. kole Serie A na vlastním hřišti městského konkurenta Lazio 1:0, čímž protáhli sérii neprohraných ligových duelů na sedm zápasů v řadě. Na velké příležitosti skoupé Derby della Capitale rozhodl ve 42. minutě po rohovém kopu Gianluca Mancini. Italskému stoperovi naservíroval míč na hlavu Paulo Dybala, který se tak v probíhajícím ligovém ročníku podílel již na 20 trefách svého týmu. Souboj nesmiřitelných rivalů tak sice už popáté za sebou nabídl napříč soutěžemi maximálně jednu branku, na rozdíl od předchozích čtyř střetnutí ovšem tentokrát triumfovali Vlci.

Předehra římského derby: Trenéři volají po boji s respektem, fanoušci Lazia vyvolali kontroverzi

V sobotu se v italské Serii A střetnou dva nesmiřitelní rivalové - římské AS pohostí Lazio. Trenér domácích Daniele De Rossi se na první derby v roli kouče těší a je podle něj důležité, aby před ním své svěřence rozumně motivoval. V obdobném duchu utkání vyhlíží i kouč Lazia Igor Tudor. Právě fanoušci hostů ale před duelem vyvolali kontroverzi, když po městě rozvěsili plakáty s neonacistickou tématikou.

Římské derby s novici na lavičkách slibuje velké věci

Jen dvě vzájemná utkání chybí do kulatého jubilea dvou set zápasů mezi oběma znesvářenými stranami města na Tibeře. Fotbalové derby s číslem 199 se odehraje již v sobotu navečer a Lazio se pokusí urvat aspoň bod se svým rivalem už popáté v řadě.

AS v Lecce hledalo jarní formu, krátký pobyt klíčového parťáka Lukakovi ke gólu nepomohl

Fotbalisté AS Řím pouze remizovali ve 30. kole Serie A v Lecce 0:0. Favorit z hlavního města, jenž se před reprezentační přestávkou prezentoval vynikajícími výkony, se na půdě 13. celku tabulky po většinu zápasu herně trápil. Důvodem mohla být absence Lorenza Pellegriniho či pozdní nástup Paula Dybaly, po jehož asistenci rozhodl Romelu Lukaku úvodní vzájemný souboj sezony. Hosté navíc kromě nepřesvědčivé ofenzivy ukázali i nezvykle propustnou obranu a jen díky tristnímu řešení finální fáze v podání Salentini neinkasovali.

Souboj dvou týmů vyznávajících stejné barvy bude k vidění v Lecce

Ačkoli se většina zápasů mezi Lecce a AS Řím naklání na stranu favorita z hlavního města, poslední návštěva Stadio Via del Mare "Vlkům" nevyšla. A domácí doufají, že dokážou loňský úspěch zopakovat i v pondělí navečer.