20.02.2008 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

Manchester veze z Lyonu nadějnou remízu

Ve vyrovnaném zápase šel po začátku druhé půle do vedení domácí Lyon zásluhou Benzemy. Manchester však ke konci vyvinul tlak, ze kterého se mu povedlo vyrovnat. Do odvety si tak odváží dobrý výsledek 1:1.

Začátek zápasu byl hodně rozháraný. Oba celky se snažily získat jistotu a územní převahu, chyběly však přesné přihrávky a vázla kombinace. Manchester byl však prvním celkem, který se pokusil o nějaký souvislejší tlak. Paradoxně to byli však domácí, kteří měli první šanci zápasu.

Tváří tvář van der Sarovi však neuspěl mladík Benzema. Hra byla poté hodně rozkouskovaná. Plno faulů a přerušení bránilo v lepším tempu a rychlejším spádu celé hry. Ve 25. minutě měl velkou šanci hostů kanonýr Wayne Rooney. Coupet však rychle vyběhl a celou šanci tak anglickému forvardovi zlikvidoval. Hned z protiútoku našel Reveillere na vápně volného Karima Benzemu, jeho střela mířila kousek nad branku United.

Po půl hodince hry se začal do zápasu dostávat i Cristiano Ronaldo a svými kličkami si řekl i o dva fauly Reveillera a Källstroma, které byly o právu ohodnoceny žlutými kartami. Z následujících standardek však nic vážnějšího nevzniklo. Na druhé straně byl napomínám Owen Hargreaves, Juninhův přímý kop však postrádal přesnost. Do konce první půle už se nic nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, hlavně Cristiano Ronaldo předváděl i nadále své parády. Domácí však pozorné bránili a hosty k ničemu nepustili. V 54. minutě přišel gól z čistého nebe a vstřelil ho Lyon. Po přihrávce Källstroma se Benzema ocitl mezi třemi obránci United, i tak si však našel prostor ke střele a tu namířil přesně k tyči, mimo dosah Edwina van der Saram a otevřel skóre – 1:0.

Hosty tento moment hodně zaskočil, domácí to ještě více nabudilo, ale hlavně hráli s větší jistotou. Začali se však až moc zatahovat a dávali tak Manchesteru prostor pro útoky a hlavně pro vytváření tlaku. V 65. minutě poslal Ferguson na hřiště Naniho a Teveze, dolů šli Giggs a Scholes. Manchester měl tedy na hřišti od této chvíle hodně ofenzivní složení a Lyon si musel dávat pozor hlavně na trio Nani - Anderson - Ronaldo.

O tři minuty později vyslal nebezpečnou střelu z přímého kopu Juninho, Van der Sar však nemusel zasahovat. V 70. minutě neuznali rozhodčí gól Manchesteru pro Rooneyho ofsajd. Kuriózní je, že kdyby Tevezovu hlavičku netečoval, nejspíš by v brance stejně skončila a gól by platil.

Manchester sice zvyšoval otáčky, ale Lyonu se stále výborně dařilo kouskovat hru a pouštět se do nebezpečných protiútoků. V 82. minutě se za do sprch za "Standing ovation" poroučel střelec domácích Benzema, nahradil ho Fred. O čtyři minuty později zahrával Ronaldo přímý kop z velice nebezpečné pozice a Coupet se musel činit, když jeho střelu vyrazil na roh. Ten domácí odvrátili, ale z následného centru se podařilo Tevezovi doklepnout míč do sítě – 1:1.

V nastavení už se nic nestalo a tak se oba celky rozešly za nerozhodného stavu 1:1.

Autor: Michael Künzel