UEFA - Liga mistrů - zprávy

Guardiola i po výprasku 0:3 věří v postup do semifinále LM

Kouč Manchesteru City Pep Guardiola i po prohře 0:3 s Liverpoolem v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů věří v postup do semifinále. Tým je podle španělského kouče příliš silný na to, aby mu jeden nepovedený zápas zkazil sezonu.
05.04. | Aktuality | 232 komentářů

Takhle má vypadat fotbal, radoval se trenér Liverpoolu Klopp

Za reklamu na fotbal označil trenér Jürgen Klopp výkon Liverpoolu v prvním poločase úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů s Manchesterem City, které jeho tým doma vyhrál jasně 3:0. Německý kouč i přesto před odvetou nepovažuje za rozhodnutý.
05.04. | Aktuality | 193 komentářů

Bezchybný výkon vynesl Liverpoolu tříbrankový náskok

Čtvrtfinálové střetnutí Liverpoolu s Manchesterem City nabídlo podle očekávání atraktivní podívanou bohatou na góly, ovšem s překvapivě jednoznačným výsledkem. Domácí Reds totiž v první půli zaskočili favorizovaného soupeře energickými výpady, které jim vynesly poločasové vedení 3:0, jež po změně stran neméně excelentním defenzivním výkonem uhájili až do konce.
04.04. | Komentáře a souhrny | 1236 komentářů

Barcelona nasázela hostům čtyři branky a k postupu má blíž

Barcelona si jednoznačně poradila s AS Řím a má nakročeno do další fáze. Hodně jí k tomu pomohly dvě vlastní branky hostí, ale také perfektní závěr pečetěný gólem Suáreze. Branka Edina Džeka hosty nevykoupila.
04.04. | Komentáře a souhrny | 662 komentářů

Od finále jsme se zlepšili, řekl navzdory prohře 0:3 Allegri

Přestože Juventusu podlehli v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů Realu Madrid 0:3 a zopakovali tříbrankovou porážku 1:4 z loňského finále, podle trenéra Massimiliana Allegriho se zlepšili. Svůj tým až do druhého inkasovaného gólu v 64. minutě považoval za lepší mužstvo, po třetí obdržené brance však už přestal věřit v postup.
04.04. | Aktuality | 88 komentářů

Heynckes jako první vyhrál 12 duelů LM po sobě, ale čeká zlepšení

Bayern Mnichov si může gratulovat, že v říjnu znovu angažoval legendárního trenéra Juppa Heynckese, který klub v roce 2013 dovedl k unikátnímu treble. Dvaasedmdesátiletý veterán v úterý se svým týmem zvítězil v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Sevilly 2:1 a jako první trenér v historii prestižní soutěže dokázal vyhrát ve 12 utkáních po sobě.
04.04. | Aktuality | 61 komentářů

Nejlepší gól kariéry, řekl o úchvatné trefě nůžkami Ronaldo

Cristiano Ronaldo označil svůj úterní gól nůžkami v 64. minutě úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Juventusu za nejlepší branku kariéry. Portugalského držitele Zlatého míče zároveň dojala reakce domácích příznivců, kteří mu po spektakulární trefě uznale tleskali vestoje. Ronaldo se prosadil i ve třetí minutě a dvěma góly nasměroval obhájce trofeje k výhře 3:0.
04.04. | Aktuality | 199 komentářů

Ryze anglický souboj Liverpoolu s ManCity slibuje ofenzivní podívanou

Z původních pěti anglických zástupců v Lize mistrů se do nejlepší osmičky kvalifikovali pouze dva, a právě Liverpool s Manchesterem City nyní vzájemně poměří síly v boji o postup do semifinále. Přestože klub pod vedením Pepa Guardioly letošní sezonou prochází zcela suverénním způsobem, nepřijíždí na Anfield Road v roli výrazného favorita, a to hned z několika důvodů.
04.04. | Previews | 1236 komentářů

Bayern zvrátil skóre v Seville a míří do semifinále

Aktivní nástup do utkání vynesl hráčům Sevilly před rozbouřenými tribunami domácího stadionu proti favorizovanému Bayernu Mnichov vedení, když se prosadil Correa, ovšem nadšení andaluského celku vzápětí zchladil nešťastný vlastenec Jesúse Navase. V druhé půli pak Mnichované předvedli zlepšený výkon, který jim vynesl obrat skóre díky trefě Thiaga Alcantary a konečný triumf 2:1.
03.04. | Komentáře a souhrny | 145 komentářů

Ronaldovy dvě branky porazily oslabený Juventus

Real Madrid vyloupil Turín a odváží si z Piemontu velmi důležitou výhru. Bílý balet se lehce přenesl přes domácí Bianconeri pomocí dvou branek Cristiana Ronalda, který opět řádil, jak se mu zlíbilo.
03.04. | Komentáře a souhrny | 1308 komentářů
23.04. Nacho by mohl stihnout Ligu mistrů
Obránce Realu Madrid Nacho by mohl stihnout první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Léčba zraněného stehna, které jej vyřadilo ze hry na konci března, pokračuje víc než dobře, takže by zkušený obránce měl být trenéru Zidanovi k dispozici. (marca.com)
16.04. Vidal bude muset na operaci
Arturo Vidal si během nedělního tréninku znovu poranil koleno a tentokráte bude muset na operaci. Záložník Bayernu Mnichov by nemusel chybět dlouho, vyloučeno v tuto chvíli není to, že stihne ještě závěr letošní sezony. (sport1.de)
15.04. Policie vyšetřuje výhrůžky Oliverovi
Britská policie vyšetřuje případ vyhrožování anglickému rozhodčímu Michaelu Oliverovi, který nařídil v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů spornou penaltu pro Real Madrid v souboji s Juventusem. Sudí a jeho manželka Lucy se stali terčem řady výhrůžek. Část jich přišla elektronickou poštou, další telefonicky, protože číslo Oliverovi manželky někdo zveřejnil na sociálních sítích. Neznámí lidé pak dokonce měli vyhrožovat Oliverovi osobně před jeho domem. (bbc.co.uk)
14.04. Zidana naštvaly diskuze o penaltě
Kouče Realu Madrid Zinedina Zidana pořádně naštvaly výroky o tom, že jeho tým postoupil do semifinále Ligy mistrů jen díky rozhodčímu. "Vždycky tady byli lidé, kteří jsou "antimadridisté", s tím nic nenaděláme. Ale štvou mě výroky, že Juventus byl okraden a my postoupili díky rozhodčímu. Není to pravda. Na tu penaltu může mít každý svůj názor. Juventus odehrál skvělý zápas, ale i my jsme si zasloužili postoupit," řekl Zidane. (soccerway.com)
13.04. Defrel má problémy s kotníkem
Včerejší trénink AS Řím nedokončil Gregoire Defrel. Útočník italského klubu si poranil kotník a hrozí mu, že přijde o zbytek sezony. (football-italia.net)
13.04. Ramos bude pro semifinále k dispozici
Sergio Ramos bude moci nastoupit k prvnímu semifinále Ligy mistrů. Obránce Realu Madrid byl pro středeční odvetu čtvrtfinále s Juventusem v karetním trestu a duel sledoval jen z tribuny, ve vypjatém závěru ovšem seběhl dolů a pohyboval se v tunelu vedle střídačky. Tím porušil pravidla UEFA, ta ho ovšem znovu trestat nebude. (football-espana.net)
12.04. Ronaldo má spadeno na Juventus
Cristiano Ronaldo v závěru duelu s Juventusem proměnil penaltu a do sítě turínského soupeře se v Lize mistrů trefil už podesáté, tolik gólů jeden hráč jednomu klubu v milionářské soutěži ještě nedal. Portugalský střelec Realu Madrid vedle toho dal devět branek Realu, o rekord se do včerejšího večera dělil s Lionelem Messim, ten zase rád nastupuje proti Arsenalu. (sport-express.ru)
12.04. Real Madrid vylepšil vlastní rekord
Real Madrid postoupil už potřinácté do semifinále Ligy mistrů a vylepšil svůj vlastní rekord milionářské soutěže. Jedenáctkrát se mezi nejlepší čtyři kluby podívala Barcelona a od včerejška také Bayern Mnichov. (sport-express.ru)
12.04. Ronaldo odehrál jubilejní duel v Lize mistrů
Cristiano Ronaldo se včera stal teprve třetím hráčem, který nastoupil ke 150. zápasu Ligy mistrů, před ním jsou už pouze Xavi (151) a Iker Casillas (167). Střelec Realu Madrid slavil ještě jedno jubileum, v odvetě proti Juventusu zaznamenal 120. branku. (uefa.com)
12.04. Buffon byl vyloučen popáté v kariéře
Gianluigi Buffon v závěru včerejší odvety čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Realu Madrid neudržel nervy na uzdě a za protesty proti nařízené penaltě dostal červenou kartu. Brankář Juventusu byl vyloučen teprve popáté v kariéře, vůbec poprvé putoval předčasně do kabin v rámci Ligy mistrů. (sport-express.ru)