UEFA - Liga mistrů - zprávy

Nuda v Turíně. Juventus doma remizoval s Barcelonou

Velký šlágr mezi Juventusem a Barcelonou diváky nenadchl. Italský finalista posledního ročníku Ligy mistrů si došel pro remízu, na kterou se zejména ve druhém poločase zaměřil. Jednu z mála velkých příležitostí měla Barca, ale Rakitič pouze orazítkoval tyč. Barcelona si hodně netypicky připsala už druhou bezbrankovou remízu v řadě.
22.11.2017 | Komentáře a souhrny | 412 komentářů

Atlético Madrid ještě žije, doma porazilo Římany

Atlético Madrid má šanci na postup, doma totiž porazilo AS Řím. Prakticky po celou dobu se hrál vyrovnaný fotbal, avšak hosté doplatili na laxní hru. První gól měl na starosti Antoine Griezmann, o druhý se po jeho nahrávce postaral Kévin Gameiro.
22.11.2017 | Komentáře a souhrny | 86 komentářů

Byla to otázka osobní hrdosti, řekl kouč Sevilly po remíze

Sevillští v Lize mistrů senzačně dohnali poločasové tříbrankové manko proti Liverpoolu a uhráli remízu 3:3, k čemuž je prý motivoval i poločasový proslov trenéra Eduarda Berizza. Kouč jim údajně prozradil, že trpí rakovinou. Obrat v utkání však pro něj byl především otázkou osobní hrdosti ve snaze napravit nepovedený první poločas.
22.11.2017 | Aktuality | 10 komentářů

Přestali jsme hrát, litoval po skvělé první půli Klopp

S remízou s příchutí prohry se od včerejšího večera smiřují v Liverpoolu. Reds nastoupili k utkání Ligy mistrů v Seville a duel měli báječně rozehraný, po změně stran ovšem přišli o tříbrankový náskok a nakonec brali jenom bod za výsledek 3:3. Manažer Jürgen Klopp si moc dobře uvědomuje, že chyba byla v pasivitě...
22.11.2017 | Aktuality | 132 komentářů

Trenéra Beşiktaşe historický postup v LM neuspokojuje

Ačkoli fotbalisté Beşiktaşe vybojovali už v 5. kole historicky první postup ze základní skupiny Ligy mistrů, jejich trenéra Senola Günese to neuspokojuje. Věří, že jeho svěřenci se mohou ještě zlepšit.
22.11.2017 | Aktuality | 3 komentáře

Trenérovi Sevilly Berizzovi byla diagnostikována rakovina prostaty

Sevilla včera díky skvělému druhému poločasu dokázala zremizovat utkání s Liverpoolem, v tuto chvíli se ovšem myšlenky jejích fanoušků a zaměstnanců upínají zcela jiným směrem. Zdravotní problémy má trenér Eduardo Berizzo, jemuž lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty...
22.11.2017 | Aktuality | 35 komentářů

Dortmund je ze hry, Tottenham zvítězil ve Vestfálsku 2:1

Tottenham zvládl otočit nepříznivý vývoj na půdě Dortmundu a pojistil si první místo ve skupině. Naopak bundesligový celek skupinovou fázi nepřejde a v posledním kole na Realu bude usilovat alespoň o Evropskou ligu. Angličané otočili vývoj zápasu až ve druhém poločase brankami Harryho Kanea a Sona.
21.11.2017 | Komentáře a souhrny | 150 komentářů

Monaco v Lize mistrů končí, zostudilo ho Lipsko

Monaco v tomto souboji potřebovalo nutně vyhrát, aby si reálně uchovalo naděje na postup do osmifinále, utrpělo však v Lize mistrů jeden z nejkrutějších debaklů za poslední léta a dokonce i ztratilo možnost proklouznout do jarní části Evropské ligy. Lipsko zabralo v opravdu pravý čas, bodově se v tabulce dotáhlo na Porto a v posledním kole se popere o druhou příčku.
21.11.2017 | Komentáře a souhrny | 29 komentářů

Liverpool promarnil tříbrankový náskok a bere ze Sevilly jen bod

Střetnutí Sevilly s Liverpoolem slibovalo atraktivní podívanou, což se také beze zbytku naplnilo. Hosté z Anglie zcela ovládli první půli a v poločase měli dokonce luxusní tříbrankové vedení, ovšem po změně stran se role obou týmů zcela prohodily. Sevillští se dvěma góly Wissama Ben Yeddera vrátili do hry a skvostný comeback dokonali v samotném nastavení.
21.11.2017 | Komentáře a souhrny | 411 komentářů

Neapol doma porazila Šachtar třemi góly a její naděje žijí

Neapol si doma jednoznačně poradila se Šachtarem a oplatila mu první utkání. Zatímco hosté se netrefili ani jednou, domácí pod Vesuvem překonali Pjatova hned třikrát. Jejich šance na postup ze skupiny tak stále žijí.
21.11.2017 | Komentáře a souhrny | 44 komentářů
12:55 Höwedes nebude hrát Champions League
Vyřazovací fázi Ligy mistrů si pravděpodobně bude muset odpustit Benedikt Höwedes. Ten sice s Juventusem čeká v osmifinále Tottenham, místo německého reprezentanta však má dostat přednost Stephan Lichtsteiner, jehož na podzim na rozdíl od svého konkurenta netrápily zdravotní neduhy. (football-italia.net)
17.01. PSG překonalo hranici sta gólů
Hranici sta branek překonalo Paris Saint-Germain. To jubilejního milníku dosáhlo v dnešním ligovém klání s Dijonem, nad kterým po obrátce vede již o čtyři branky, přičemž se stalo vůbec prvním evropským klubem, jemuž se letos něco takového povedlo. Svěřenci Unaie Emeryho na zmíněnou hranici potřebovali 31 soutěžních utkání, což je o sedm méně než potřebovalo před rokem Monaco. (lequipe.fr)
17.01. Marchisio může chybět do konce února
Claudio Marchisio má už dva týdny problémy se stehenním svalem a do sestavy Juventusu se jen tak nevrátí - italský záložník bude chybět ještě třicet až čtyřicet dní. (football-italia.net)
15.12.2017 Baillyho čeká operace a měsíce bez fotbalu
Manchesteru United bude ještě hodně dlouho chybět Eric Bailly. Africký obránce si z posledního srazu reprezentace Pobřeží slonoviny přivezl zraněný kotník a mimo hru bude ještě dva až tři měsíce, konzervativní léčba totiž nezabrala a fotbalista musí na operaci. (dailymail.co.uk)
14.12.2017 Neuer se asi vrátí nejdříve v březnu
Manuel Neuer má stále problémy s nohou a je otázkou, kdy se vrátí mezi tyče Bayernu Mnichov a německé reprezentace. Podle posledních zpráv dojde k návratu nejdříve v březnu, Neuer totiž nejspíše nestihne osmifinále Ligy mistrů proti Besiktasi. (kicker.de)
11.12.2017 Nedvěd: Tentokrát si snad povedeme lépe
Nepříjemný soupeř čeká v osmifinále Ligy mistrů na Juventus, dnešní los mu přisoudil Tottenham. "Nikdy jsme s Tottenhamem nehráli soutěžní zápas. Potkali jsme se ale v létě a doufejme, že tentokrát si povedeme mnohem lépe. Soupeř má skvělého trenéra, který dokáže z týmu dostat maximum útočného potenciálu," řekl viceprezident Juventusu a bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd, který vzpomenul letní prohru 0:2. (ČTK)
11.12.2017 Dnes se losuje Liga mistrů a Evropská liga
Fotbalisté Plzně se dnes dozví jméno soupeře pro první kolo vyřazovací fáze Evropské ligy. Viktoria bude díky vítězství ve skupině mezi nasazenými týmy, los v Nyonu jí může přisoudit například Neapol, nebo Borussii Dortmund. Rozlosováno bude také osmifinále Ligy mistrů a obhájce trofeje Real Madrid do něj půjde jako nenasazený celek. "Bílý balet" proto může narazit na Barcelonu, Manchester City, ale i na londýnský Tottenham, se kterým v základní skupině prohrál 1:3 a remizoval 1:1. Los Ligy mistrů je na programu ve 12:00, losování Evropské ligy o hodinu později. (ČTK)
09.12.2017 Bayern zaplatí za protesty fanoušků
Pokutou 20.000 eur (511.000 korun) potrestala Evropská fotbalová unie Bayern Mnichov za nevhodné chování jeho fanoušků. Příznivci německého šampiona dali na konci listopadu v utkání Ligy mistrů na hřišti Anderlechtu najevo nespokojenost s vysokou cenou vstupenek házením falešných bankovek na trávník a několika transparenty. Lístky na zápas stály 100 eur (2500 korun). "Sto eur? Tak už jste se nažrali," stálo na jednom z transparentů. Řada skalních fanoušků Bayernu na protest proti cenám lístků do Bruselu ani nejela. (ČTK)
08.12.2017 Carvajal se bude odvolávat proti trestu
Realu Madrid má v prvním osmifinálovém utkání Ligy mistrů chybět Dani Carvajal, královský velkoklub se však hodlá proti tomuto rozhodnutí odvolat. Španělský obránce dostal v závěru pátého utkání základních skupin proti APOELu Nikósie třetí žlutou kartu v ročníku, která měla automaticky znamenat stopku pro následující souboj s Dortmundem, disciplinární komise mu ovšem jeden zápas přiložila navíc, jelikož se podle jejího verdiktu hráč nechal vykartovat sám, když si o žlutou kartu úmyslně řekl zdržováním při autovém vhazování. (soccerway.com)
08.12.2017 Ideální sestava 6. kola Ligy mistrů
Ideální sestava 6. kola Ligy mistrů podle UEFA.com: Tomáš Vaclík - Michael Lang (oba Basilej), Ismaily (Šachtar Doněck), Alex Sandro (Juventus Turín) - Yacine Brahimi (FC Porto), James Milner, Philippe Coutinho (oba Liverpool), Corentin Tolisso (Bayern Mnichov) - Vincent Aboubakar (FC Porto), Sadio Mané (Liverpool), Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund). (ČTK)