24.11.2012 22:00 CET
1 : 0
(1:0)

O titulu rozhodnuto? Real padl s Betisem a obhajoba se vzdaluje

Osm bodů hodně, jedenáct už moc. Zdánlivě nedostižný náskok si už zítra může vytvořit Barcelona na svého největšího rivala z Madridu, Real totiž už popáté v sezoně v lize ztratil, tentokrát prohrál na půdě Betisu 0:1. Hosté byli o něco lepší, ovšem na branku Beňata ze sedmnácté minuty odpovědět nedokázali. Obhajoba mistrovského titulu se tak stále vzdaluje...

Hrdinou zápasu se stal domácí brankář Adrián, který dnes jednoznačně odchytal svůj doposud životní zápas. Pětadvacetiletý gólman zaznamenal ve svém osmém ligovém startu už čtvrté čisté konto, právě jemu tak zle připisovat nemalé zásluhy za velmi slušné výsledky Betisu v letošní sezoně. Adrián sice v předchozích třech duelech, kdy hodně doplácel na slabou defenzivní práci svého týmu, inkasoval hned devětkrát, dnes však navázal na své předchozí výkony a vychytal andaluskému celku tři body.

Hned od prvních minut musel Adrián polapit několik centrů ze stran, v šesté minutě pak jen sledoval ránu Ronalda, která ale šla vysoko nad. O další dvě minuty později hlavičkoval po standardní situaci Pepe a přinutil domácího brankáře k prvnímu zákroku. Desátá minuta už přinesla první gólovou příležitost zápasu, po Ronaldově průniku po levé straně a následné zpětné přihrávce zakončoval Khedira, jenže těsně přestřelil.

To Betis hned ze své první velké možnosti udeřil a favorita zápasu zaskočil vedoucím gólem. Na začátku sedmnácté minuty se prosadila největší hvězda domácích, Beňat, který si zpracoval Di Mariův odkop, šikovně si míč posunul kolem Khediry a krásnou přízemní ranou k pravé tyči překonal Casillase. Jen o pár chvil později to navíc mohlo být už o dvě branky, Ruben Castro ale zblízka skvělého Casillase nepřekonal.

Dorado pak hlavičkoval nepřesně, na druhé straně zase Di María po centru Ronalda mířil jen do míst, kde se zrovna vyskytoval pozorný Adrián. Do konce prvního poločasu pak zahrozil argentinský křídelník ještě jednou, jenže jeden z obránců Betisu jeho pokus tečoval nad břevno. A na opačné straně hřiště o sobě dal zase vědět Castro, ani jeho střela ale na bránu neprošla.

Po přestávce Real přidal, neviditelného Özila na trávníku nahradil Kaká, defenzivněji laděného Khediru zase Modrić a hosté konečně přestali být čitelní, ani rána chorvatského záložníka ale úspěch nepřinesla, Adrián bez větších potíží zasáhl. Po hodině hry přišla snad vůbec první opravdová možnost Realu, když zpoza šestnáctky parádně pálil Kaká, domácí gólman však vytasil famózní zákrok a míč vyrazil.

Podobná situace se opakovala i o pár minut později, Kaká znovu střílel, tentokrát však svůj pokud hůře umístil a domácí klec zůstala nedobyta. Betis zahrozil protiútokem, ze kterého ovšem Castro vysoko přestřelil. A když si pak Adrián poradil i se zakončením Ronalda z volného přímého kopu, skončilo utkání asi zaslouženým výsledkem 1:0 ve prospěch výborně hrajícího Betisu. Ten se posunul zpět na dělenou čtvrtou příčku, Real je o čtyři body napřed na třetí pozici. Co je však mnohem důležitější, z boje o titul se Bílý balet sám postupně vyřazuje...

Autor: Michal Hruška