Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Další články

Betis po nevydařeném období konečně zabral, nový kouč Celty Vigo zažil první pád

Fotbalisté Betisu ve 23. kole LaLigy prolomili čtyřzápasovou sérii proher, když na vlastní půdě porazili Celtu Vigo 2:1. Po velmi vyrovnané první půli měli domácí skvělý vstup do druhého dějství, což vedlo k trefě Juana Mirandy, jenž se v letošním ročníku prosadil vůbec poprvé. Vítěznou branku poté vstřelil v 83. minutě po výborné individuální akci Nabil Fekir. Mladý trenér hostů Claudio Giráldez se tak musel ve třetím duelu na lavičce smířit s první porážkou, která Los Celestes opět přiblížila k sestupovému pásmu.

Celta spoléhá proti Realu Betis na kouzlo nového kouče Giraldeze

Real Betis se zmítá v potížích a momentálně protáhl svou negativní sérii porážek na čtyři utkání v řadě. Utnout tenhle cyklus se Béticos pokusí v pátek večer, kdy na svém stadionu Benita Villamarina pohostí Celtu. A ta se nebezpečně přiblížila k pádu do druhé ligy.

Krejčí v létě změní angažmá, přestoupí do Betisu. Paska: My o ničem nevíme

Kapitán pražské Sparty Ladislav Krejčí je podle španělského deníku AS domluvený na letním přestupu do Realu Betisu. Sedmý tým La Ligy by měl českým šampionům za čtyřiadvacetiletého reprezentanta zaplatit zhruba osm milionů eur (200 milionů korun).

Postupem na Euro nadopovaného Dovbyka doplnil vítězným gólem velezkušený parťák

Fotbalisté Girony porazili ve 30. kole LaLigy Real Betis 3:2 a potvrdili svou sílu na vlastním stadionu, kde prohráli v této sezoně pouze s Realem Madrid. Dvěma góly se v utkání blýskl domácí Arťom Dovbyk, jenž v uplynulé reprezentační přestávce dotáhl Ukrajinu na letní mistrovství Evropy. Na oba jeho zásahy však dokázal odpovědět zkušený Willian José, a tak musel v závěrečném nastavení přispěchat s rozhodnutím 37letý Cristhian Stuani. Manko Gironistes na druhou Barcelonu tedy zůstalo pouze dvoubodové, naopak klub z Andalusie prohrál počtvrté za sebou.

Girona bude chtít v domácím prostředí využít mizerné formy Betisu

Po famózním startu se stroj jménem Girona pomalu začal zadrhávat a ztrácet své šance na vysněný titul. Nyní se bude opět snažit přiblížit alespoň druhému místu, protože Barcelona dokázala udolat Las Palmas a zvýšila svůj náskok na pět bodů. Teď je tedy na Gironě, aby v utkání s Betisem dokázala na svého rivala reagovat a připsat si důležité tři body.

Rayo přerušilo dvě nelichotivé série. Chuť výhry nad Betisem připomněl Lejeune

Vallecano porazilo na své domácí půdě ve 29. kole LaLigy Betis 2:0, a ukončilo tak devítizápasové čekání na triumf v nejvyšší soutěži. První poločas mnoho šancí nepřinesl, přesto právě v něm diváci na zaplněném Campo de Futbol de Vallecas viděli vítězný gól Floriana Lejeuneho, jenž se prosadil z přímého kopu. Rayo zároveň utnulo sérii nezdarů proti Betisu, když jej porazilo poprvé od roku 2014.

Čekání na výhru chce Rayo ukončit proti Realu Betis

V půl sedmé večer se rozehraje předposlední zápas nedělního programu španělské Primera División, ve kterém se střetne Vallecano s Betisem na stadionu Vallecas v Madridu. Domácí se rozhodně nadále musí strachovat o ligovou příslušnost, vždyť na osmnáctý Cádiz mají v současné chvíli náskok pouhých čtyř bodů. Lépe je na tom jejich soupeř, který může stále reálně pomýšlet na účast v evropských pohárech pro příští sezónu.

Střet myšlenek zkušeného Sokratise odšpuntoval vítězný obrat Villarrealu

Fotbalisté Betisu padli ve 28. kole LaLigy před vlastními fanoušky s Villarrealem 2:3. El Glorioso se dostali v duelu dvakrát do vedení, na čemž měl podíl mimo jiné akrobatický kousek Guida Rodrígueze. Nakonec to však byli sami domácí, kteří výrazně pomohli Žluté ponorce k tříbodovému zisku. Nejdříve si totiž vstřelil vlastní gól dezorientovaný řecký obránce Sokratis Papastathopoulos a následně potrestal neproměněné šance z protiútoku Alexander Sörloth.

Villarreal chce proti Betisu odčinit vysokou porážku z Marseille

Real Betis má před sebou zápas s velmi nevyzpytatelným Villarrealem. Oba celky dělí v tabulce deset bodů a pět pozic, ale bílo-zelení rozhodně nebudou žádnými velkými favority. I díky současné formě je "El Submarí Groquet” rozhodně velmi obtížným soupeřem. Zápas osmadvacátého kola začíná v neděli v devět večer, pojďme si nyní oba jeho aktéry přiblížit.

Atlético dalo v utkání napravených chyb zapomenout na nedávné nezdary

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 27. kole LaLigy na vlastním stadionu Betis 2:1, a upevnili si tak pozici v elitní čtyřce. Jednou z hlavních postav duelu se stal hostující brankář Rui Silva. Ten si v osmé minutě nešťastně vstřelil vlastní gól, z čehož se ale vykoupil chyceným pokutovým kopem Álvara Moraty. Španělský kanonýr ovšem penaltový lapsus odčinil chvíli před přestávkou, kdy si po snadné dorážce připsal 14. ligový zásah v ročníku.

Atlético je z formy, Betis větří šanci

Nepovedené období prožívá Atlético, které ztrácí napříč všemi soutěžemi. Prohrálo v Lize mistrů, Copa del Rey a ani situace v LaLize není kdovíjak růžová. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho budou hájit čtvrté místo před dotírajícím Athleticem a to proti vždy nebezpečnému Realu Betis. Andalusané zároveň ještě nevzdávají boj o Ligu mistrů.

Oslavy 400. ligového zápasu defenzivní stálice Athleticu překazily prohřešky spoluhráčů

Hráči Betisu zvítězili v chaotickém duelu 26. kola LaLigy na vlastní půdě s Athleticem 3:1. O osudu hostů rozhodl ve 38. minutě smolným vlastním gólem obránce Yuri Berchiche. Zkušený Španěl tak znepříjemnil parťákovi z druhého konce defenzivní řady Óscaru de Marcosovi jeho jubilejní 400. start ve španělské nejvyšší soutěži. Athletic se navíc musel od 40. minuty obejít bez Nica Williamse, jenž rozhodčímu zatleskal za obdrženou žlutou kartu, a uviděl tak ihned druhou.

Bilbao zavítá v neděli do Sevilly, kde se utká s Betisem

Nedělní program španělské LaLigy nabídne ve čtvrt na pět souboj dvou týmů, které se nijak netají svými pohárovými ambicemi. Jedná se o Real Betis Balompié a Athletic Club de Bilbao. V tabulce je dělí sice pouze dvě příčky, ale v této fázi sezóny již také poměrně propastných deset bodů. Hosté z Baskicka budou plnit roli mírného favorita, a to i proto, že bílo-zelení se aktuálně nenacházejí v nejlepší fazóně a v týdnu museli zkousnout definitivní vyřazení z evropských pohárů.

Betis se do osmifinále nepodívá, v Záhřebu se na obrat nezmohl

Dinamo Záhřeb uhájilo v odvetě šestnáctifinále Evropské konferenční ligy těsný náskok, když s Betisem remizovalo na vlastním hřišti 1:1. Skóre otevřel ve 38. minutě efektní patičkou Cédric Bakambu, jenž se tak prosadil hned při své premiéře v základní sestavě Andalusanů. Po změně stran však srovnal Takuro Kaneko a poslal Chorvaty do další fáze. Hosté si z posledních pěti venkovních klání v evropských pohárech připsali jedinou výhru a v soutěži končí.