Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Další články

Čekání na výhru chce Rayo ukončit proti Realu Betis

V půl sedmé večer se rozehraje předposlední zápas nedělního programu španělské Primera División, ve kterém se střetne Vallecano s Betisem na stadionu Vallecas v Madridu. Domácí se rozhodně nadále musí strachovat o ligovou příslušnost, vždyť na osmnáctý Cádiz mají v současné chvíli náskok pouhých čtyř bodů. Lépe je na tom jejich soupeř, který může stále reálně pomýšlet na účast v evropských pohárech pro příští sezónu.

Střet myšlenek zkušeného Sokratise odšpuntoval vítězný obrat Villarrealu

Fotbalisté Betisu padli ve 28. kole LaLigy před vlastními fanoušky s Villarrealem 2:3. El Glorioso se dostali v duelu dvakrát do vedení, na čemž měl podíl mimo jiné akrobatický kousek Guida Rodrígueze. Nakonec to však byli sami domácí, kteří výrazně pomohli Žluté ponorce k tříbodovému zisku. Nejdříve si totiž vstřelil vlastní gól dezorientovaný řecký obránce Sokratis Papastathopoulos a následně potrestal neproměněné šance z protiútoku Alexander Sörloth.

Villarreal chce proti Betisu odčinit vysokou porážku z Marseille

Real Betis má před sebou zápas s velmi nevyzpytatelným Villarrealem. Oba celky dělí v tabulce deset bodů a pět pozic, ale bílo-zelení rozhodně nebudou žádnými velkými favority. I díky současné formě je "El Submarí Groquet” rozhodně velmi obtížným soupeřem. Zápas osmadvacátého kola začíná v neděli v devět večer, pojďme si nyní oba jeho aktéry přiblížit.

Atlético dalo v utkání napravených chyb zapomenout na nedávné nezdary

Hráči Atlétika Madrid porazili ve 27. kole LaLigy na vlastním stadionu Betis 2:1, a upevnili si tak pozici v elitní čtyřce. Jednou z hlavních postav duelu se stal hostující brankář Rui Silva. Ten si v osmé minutě nešťastně vstřelil vlastní gól, z čehož se ale vykoupil chyceným pokutovým kopem Álvara Moraty. Španělský kanonýr ovšem penaltový lapsus odčinil chvíli před přestávkou, kdy si po snadné dorážce připsal 14. ligový zásah v ročníku.

Atlético je z formy, Betis větří šanci

Nepovedené období prožívá Atlético, které ztrácí napříč všemi soutěžemi. Prohrálo v Lize mistrů, Copa del Rey a ani situace v LaLize není kdovíjak růžová. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho budou hájit čtvrté místo před dotírajícím Athleticem a to proti vždy nebezpečnému Realu Betis. Andalusané zároveň ještě nevzdávají boj o Ligu mistrů.

Oslavy 400. ligového zápasu defenzivní stálice Athleticu překazily prohřešky spoluhráčů

Hráči Betisu zvítězili v chaotickém duelu 26. kola LaLigy na vlastní půdě s Athleticem 3:1. O osudu hostů rozhodl ve 38. minutě smolným vlastním gólem obránce Yuri Berchiche. Zkušený Španěl tak znepříjemnil parťákovi z druhého konce defenzivní řady Óscaru de Marcosovi jeho jubilejní 400. start ve španělské nejvyšší soutěži. Athletic se navíc musel od 40. minuty obejít bez Nica Williamse, jenž rozhodčímu zatleskal za obdrženou žlutou kartu, a uviděl tak ihned druhou.

Bilbao zavítá v neděli do Sevilly, kde se utká s Betisem

Nedělní program španělské LaLigy nabídne ve čtvrt na pět souboj dvou týmů, které se nijak netají svými pohárovými ambicemi. Jedná se o Real Betis Balompié a Athletic Club de Bilbao. V tabulce je dělí sice pouze dvě příčky, ale v této fázi sezóny již také poměrně propastných deset bodů. Hosté z Baskicka budou plnit roli mírného favorita, a to i proto, že bílo-zelení se aktuálně nenacházejí v nejlepší fazóně a v týdnu museli zkousnout definitivní vyřazení z evropských pohárů.

Betis se do osmifinále nepodívá, v Záhřebu se na obrat nezmohl

Dinamo Záhřeb uhájilo v odvetě šestnáctifinále Evropské konferenční ligy těsný náskok, když s Betisem remizovalo na vlastním hřišti 1:1. Skóre otevřel ve 38. minutě efektní patičkou Cédric Bakambu, jenž se tak prosadil hned při své premiéře v základní sestavě Andalusanů. Po změně stran však srovnal Takuro Kaneko a poslal Chorvaty do další fáze. Hosté si z posledních pěti venkovních klání v evropských pohárech připsali jedinou výhru a v soutěži končí.

Skvěle bránící Dinamo se pokusí uhájit nadějný náskok ze španělské půdy

Betis v základní skupině Evropské ligy nakonec selhal, neboť v konkurenci skotského Rangers a pražské Sparty nečekaně obsadil až třetí místo, čímž si zajistil "jen" play-off o osmifinále Konferenční ligy. Po prvním utkání vyřazovací fáze na domácí půdě navíc bude mít co dělat, aby v letošní sezóně nadále pokračoval v evropských pohárech, protože do Záhřebu odjíždí s jednobrankovým deficitem.

Betisu chyběla k pomstě za pohárové vypadnutí zkraje roku přesnější muška Mirandy

Betis remizoval ve 25. kole LaLigy na svém stadionu s Alavésem 0:0. Na šance skoupé utkání přineslo největší pozdvižení hned ve druhé minutě, kdy rozvlnil síť domácích Samu Omorodion, jenž byl hostům vypůjčen z Atlétika Madrid. Rozhodčí však radost rychle utnul kvůli ofsajdu. El Glorioso měli nejblíže k vytoužené brance zkraje druhého dějství, ale jelikož Juan Miranda svou šanci neproměnil, odplata za lednové vypadnutí z Copa del Rey se nekonala.

Real Betis hájí šestou příčku, na jeho půdu zavítá Alavés

O pohárové příčky se ve španělské LaLize povede tuhý boj a šesté místo má aktuálně v držení Real Betis. K dobru má ale jen jeden bod, a aby stávající pozice udržel, potřebuje porazit Deportivo Alavés.

Souboj Čechům spílajících celků ovládlo Dinamo, náskok do odvety mu zařídil Petkovič

Dinamo Záhřeb nakročilo k postupu z předkola playoff Konferenční ligy, když porazilo Betis na jeho půdě 1:0. Do utkání celků, na jejichž propadu až do třetí nejprestižnější evropské pohárové soutěže měly výrazný podíl české týmy, přitom vstoupili aktivněji domácí. Žádná z šancí však neskončila za zády Ivana Nevistiće, jenž na konci srpna čtyřikrát inkasoval na pražské Letné a postupem času ztratil post brankářské jedničky. Hosté však po změně stran vyrovnali hru a méně než čtvrthodinu před koncem rozhodl z penalty o lepší výchozí pozici do odvety pro chorvatský tým Bruno Petković.

Real Betis se pokusí vylepšit domácí formu proti Dinamu Záhřeb

Real Betis vstupuje do předkola play-off Konferenční ligy domácím duelem s Dinamem Záhřeb a pokusí se vylepšit svou domácí formu. Má k tomu ostatně ideálního protivníka, protože chorvatský celek se při výjezdech oslav zas tak často nedočkává a tím spíš to platí v zápasech proti Španělům.

Fornals oslavil návrat do rodné země gólem a vítězstvím na půdě Cádizu

Betis zvítězil ve 24. kole LaLigy na hřišti Cádizu 2:0. Domácí, kterým se nepodařilo již počtvrté v řadě skórovat, kapitulovali už v šesté minutě, kdy celek ze Sevilly poslal do vedení Willian José. Probuzený Brazilec se trefil po 13zápasovém střeleckém půstu. Svůj druhý start v dresu El Glorioso navíc jen pár sekund po změně stran gólově ozdobil i Španěl Pablo Fornals, jenž přišel v poslední den přestupového období na hostování z anglického West Hamu, a perfektně tak zastoupil zraněného Isca.