24.09.2012 19:45 CET
0 : 2
(0:1)

Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2

Real Madrid zvítězil v odloženém utkání s Rayem Vallecanem a úspěšně zareagoval na tříbodový zisk úhlavního nepřítele z Katalánska. Díky vítězství se posunul na sedmou příčku, na níž donedávna sídlili právě Vallecas, kteří si po velmi dobrém startu do soutěže připisují druhou porážku v řadě; i tentokráte proti městskému rivalovi.

Pusinky z Madridu neotálely a pustily se do městského konkurenta jako lev do čerstvého úlovku. Již ve třetí minutě si připsal pěkný zákrok brankář Vallecanos Rubén, jehož robinsonáda zastavila Pepeho hlavičku. Real se nepouštěl uzdy a ve třinácté minutě udeřil. Akci na levém křídle započal Cristiano Ronaldo pěknou kolmicí na Ángela Di Maríu, jenž čelil nesnadné úloze nalézt skulinku mezi atakujícím bekem a brankářem.

Argentinský ofenzivní záložník si ale poradil s bravurou, miniaturní přihrávkou vybídl francouzského hroťáka Karima Benzemu k prolomení letošního ligového gólového prokletí a loňský třetí nejlepší střelec Realu Madrid nezaváhal. Před půlhodinkou hry měl na kopačce premiérovou trefu v běloskvoucím dresu hostů Luka Modrič, ale po pěkné kombinaci ztroskotal na výtečném Rubénovi.

Namísto upevnění velmi dobré pozice Blancos ustali ve své aktivitě a na zbytek poločasu přenechali iniciativu domácímu družstvu. Ve třiatřicáté minutě si Rayo vytvořilo obrovskou šanci, kdy nejprve Delibašič donutil Casillase k vynikajícímu reflexivnímu zákroku a po následném chabém odkopu musel Sergio Ramos hrudí zlikvidovat gólovku Mikela Labaky.

Prvopoločasový sled zajímavých událostí uzavřel Karim Benzema pěknou ranou z uctivé distance, ale i tentokráte spasil Vallecas jistý Rubén. Stejně jako do prvního, tak i do druhého poločasu vstoupil lépe Real Madrid. Ačkoliv Casillas musel zasahovat proti slabší střele Lea Baptistaa, vážnější příležitosti byly k vidění na druhé straně. Modrič ani Benzema zprvu neuspěli, ale v devětapadesáté minutě se již francouzský ostrostřelec mohl alespoň na tři vteřinky radovat...

Na půlící čáře sjel Alejandro Domínguez madridského šikulu Ángela Di Maríu, ale hlavní soudce ponechal hru plynout, protože se balón dostal po Domínguezově zpětné přihrávce k Benzemovi, jenž upaloval sám na branku a prosadil se. Rozhodčí francouzskému hráči nepochopitelně odpískal ofsajd, Real Madrid byl zbaven regulérní branky i míče.

Rayo okamžitě zareagovalo zvýšeným pressingem a aktivitou směrem dopředu, z čehož vyplynuly dvě zajímavé příležitosti - nejprve José Castro z šestnáctky jen těsně minul vápno, na což navázal Labaka akrobatickým a žel nepřesným pokusem. O chvíli později přišla definitiva, která definitivně rozhodla o vítězství Realu Madrid.

Jordi Amat nešťastně zahrál rukou, sudí hvízdnul penaltu a Cristiano Ronaldo s grácií proměnil. O poznání hůře si počínal o tři minuty později, kdy se do otevřené obrany vrhl Gonzalo Higuaín a přesnou přihrávkou na malé vápno nabídl Ronaldovi lehoulinké sousto. Portugalská superstar ovšem zklamala a prázdnotou zející branku netrefila, tedy prostor mezi třemi tyčemi, neboť z této velké příležitosti byla pouze tyč.

Následující minuty se již nesly v pohodovém a značně rozkouskovaném duchu, Rayo se nedokázalo propracovat až k vápnu, zatímco Real nikam nespěchal a využíval každé příležitosti kombinovat na vlastní polovině. I když Real Madrid nepředvedl kdovíjaký výkon, po zásluze se raduje z vítězství. Rayo ovšem nepředvedlo ustrašený a zbabělý výkon, dokonce mělo v určitých pasážích více ze hry, než anglický mistr Manchester City v úterním zápase Ligy mistrů...

Autor: Jiří Lapáček