SD Eibar Španělsko - SD Eibar - Zprávy

Ještě jsme ničeho nedosáhli, varuje před euforií Garitano

Po dlouhých třech měsících si hráči a fanoušci Eibaru mohli včera znovu vychutnat radost z tříbodového zisku. Nováček španělské Primera División na vlastním trávníku udolal 1:0 Málagu a učinil důležitý krok směrem k záchraně, stále ale není co slavit a ví to i trenér Gaizka Garitano...

SD Eibar - Málaga CF 1:0

Eibar se překvapivě vytáhl na Malagu a na vlastním hřišti zvítězil 1:0. Jediným střelcem utkání se stal v 52. minutě Mikel Arruabarrena. Baskové vyhráli po jedenácti nepovedených utkáních a navýšili svůj náskok na sestupové pásmo. Malaga i přes překvapivou ztrátu zůstane sedmá.

Preview: SD Eibar - Málaga CF

Eibar se znova pokusí o zmrtvýchvstání na domácím hřišti proti Malaze. Hosté však stále hrají velmi dobrou sezónu a po remíze s Realem Sociedad si jedou do Baskicka pro tři body.

SD Eibar - Rayo Vallecano 1:2

Příšerná forma Eibaru přebila i mizernou venkovní formu Raya Vallecana. Asi takto by šlo v jedné větě vystihnout trápení baskického celku, který je po prohře 2:1 zase o kousek blíže obávanému pásmu sestupu.

Preview: SD Eibar - Rayo Vallecano

Páteční dohrávku devětadvacátého kola Primera División obstarají tápající Eibar proti Rayu Vallecanu. Zatímco domácí nováček po výtečném úvodu sezony prožívá černé období a nebezpečně padá tabulkou až k hraně sestupu, Rayo v posledních týdnech chytilo druhý dech a drží se v poklidném středu tabulky.

Granada CF - SD Eibar 0:0

Eibar uhrál na hřišti potápějící se Granady bezbrankovou remízu a ukončil děsivou osmizápasovou sérii porážek. Zápas mnoho krásy nepobral, ale o něco aktivnější byli domácí. Ani to ale na vítězství nestačilo a Granada tedy zůstává v sestupovém pásmu.

Preview: Granada CF - SD Eibar

Eibar si v sobotu večer bude chtít zlepšit svou notně pošramocenou reputaci v Garanadě. Předposlední Andalusané ale potřebují nutně bodovat a slabá forma Basků by jim mohla hrát do karet, vždyť tým Gaizky Garitana neuhrál od 16. ledna ani bod.

SD Eibar - FC Barcelona 0:2

Barcelona potvrdila dobrou formu i na hřišti Eibaru a vyhrála poměrem 2:0. Blaugranas sice nepředvedli nic oslnivého, ale úkol splnili a opět vyvinuli tlak na druhý Real Madrid. O obě branky se postaral argentinský fenomén Lionel Messi. Nejprve se trefil z penalty, následně hlavičkou.

Preview: SD Eibar - FC Barcelona

Před Barcelonou je zlomový týden. Příštích sedm dní dost možná rozhodne o tom, zda bude sezona úspěšná, nebo zda zmizí v propadlišti dějin. Barcelonu totiž čeká odveta Ligy mistrů proti Manchesteru City a pak je na řadě El Clásico. Předtím se ale hráči trenéra Enriqueho musí plně soustředit na nejbližšího soupeře - Eibar.

Levante UD - SD Eibar 2:1

Levante dvěma góly v rozmezí dvou minut otočilo vývoj utkání a v páteční předehrávce s Eibarem si bere tři body. Za hosty se nejprve prosadil Saul Berjón, ale na něj reagoval David Barral. O pouhé dvě minuty později dokonal velký obrat Kalu Uche, který rozhodl.

Preview: Levante UD - SD Eibar

Páteční předehrávka 26. kola nejvyšší španělské ligy slibuje hodně napínavou bitvu, třebaže se možná nejedná o ty nejslavnější celky. Domácí Levante se totiž pohybuje těsně nad příčkami znamenajícími sestup, takže má o co hrát. A Eibar by zase rád navázal na dobrý úvod do sezony mezi španělskou elitou.

SD Eibar - Athletic Bilbao 0:1

Athletic zvládl v baskickém derby roli favorita a přehrál nováčka z Eibaru těsně 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Carlos Gurpegi, jenž poslal hosty do vedení hned v první půli. Víc toho již celek z Bilbaa ofenzivně nezvládl, neboť domácí brankář Jaime Jiménez prožil nadmíru vydařené odpoledne.

Preview: SD Eibar - Athletic Bilbao

Primera División nám v neděli odpoledne od šestnácté hodiny nabídne ryze baskické měření sil mezi nováčkem z Eibaru a Athleticem. Kdo by to byl na začátku sezony řekl, že po čtyřiadvaceti kolech budou první jmenovaní v tabulce výše než jejich soupeř z Bilbaa...

Villarreal CF - SD Eibar 1:0

Stejně jako v Bilbau i ve Villarrealu rozhodla o výhře domácích jediná branka. Postaral se o ni v 71. minutě Luciano Vietto. Díky mladému Argentinci si Žlutá ponorka stále drží pevné místo v nejlepší šestici, fotbalisté Eibaru musí skousnout pátou porážku v řadě.

Preview: Villarreal CF - SD Eibar

Pátý soutěžní zápas v patnácti dnech čeká v neděli večer Villarreal. Žlutá ponorka hostí Eibar, který si z prvního vzájemného zápasu v letošní sezóně odnesl bod za remízu 1:1. Baskové se ale momentálně brodí v těžké krizi, takže Villarreal má dobrou možnost odčinit výpadek z posledního ligového kola.