Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Betis se může v městském derby dotáhnout na velkého rivala

Vložené kolo si pro nás připravilo na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána opravdovou lahůdku - svůj vlastní příběh zde bude psát další sevillské derby mezi domácí Sevillou FC a nenáviděným sousedem Betisem.

Real Betis - Atlético Madrid 2:2

V 36. kole La Ligy mezi týmy Realu Betis a Atlética Madrid se nenašel vítěz, neboť utkání skončilo nerozhodně 2:2. Hosté se dostali do vedení v 63. minutě zásluhou Kokého, ale za 26 minut později dokázal srovnat Pozuelo. A dvě minuty do konce normální hrací doby Betis vstřelil druhý gól. Úspěšným střelcem byl Pereira. V nastaveném čase ale srovnal neomylný střelec Falcao.

Atlético si po pohárovém úspěchu dává za cíl opět bodovat na půdě Betisu

Atlético Madrid si v týdnu po dvou letech opět prožilo euforii z postupu do finále Evropské ligy. Tím pro něj nicméně sezona v žádném případě nekončí - stále je potřeba zabojovat na domácí frontě, kde vrcholí těsný boj o dvě vstupenky do Ligy mistrů. Atleti můžou právě dnes udělat významný krok kupředu: Málaga s Valencií stojí proti sobě, takže se jistojistě bude ztrácet, a v duelech s Betisem obvykle slaví hosté...

Valencia CF - Real Betis 4:0

Poslední nedělní zápas 35. kola ovládla Valencie, která rozstřílela Real Betis 4:0. První gól vstřelil hned v úvodu Jónas, další tři góly přidali v druhém poločasu Sofiane Feghouli, Roberto Soldado a Pablo Piatti. Valencie si tak alespoň do dalšího kola pojišťuje třetí příčku, Real Betis je na 13. místě.

Valencia si chce udržet třetí místo proti Betisu

Po čtvrteční nepříjemné semifinálové porážce v Evropské lize čeká už v neděli Valencii ligový duel s Betisem, už znovu ve čtvrtek ale sehrají Netopýři zápas roku. Jenže domácí potřebují zvítězit i v lize, stále totiž musejí odolávat atakům Málagy i dalších týmů v boji o Ligu mistrů.

Real Betis - CA Osasuna 1:0

Ve španělské nejvyšší soutěži dnes góly příliš nepadají, jen jednu viděli také diváci při utkání Betis - Osasuna, ti domácí ale mohli být spokojeni, trefil se totiž sevillský Ruben Castro. Díky této výhře se Betis možná definitivně zachránil, už je jedenáctý se solidním náskokem. Hosté naopak ztratili další důležité body v boji o poháry.

Preview: Real Betis - CA Osasuna

Téměř v pohodě už je v závěrečných kolech nováček z Betisu. Ten má na sestup náskok jedenáct bodů a ten mu tak pravděpodobně nehrozí. Na poháry už také zřejmě nedosáhne, a tak ho čeká klidný závěr sezóny. Šestá Osasuna naopak bojuje o pohárové příčky a spolu s ní na ně myslí dalších šest klubů. Pokud si chce udržet svou pozici, musí potvrdit roli favorita a na půdě Betisu zvítězit.

Real Sociedad - Real Betis 1:1

V jednom z prvních úterních duelů přivítal Real Sociedad na domácí půdě Betis a utkání dvou sousedů v tabulce skončilo zaslouženou remízou 1:1. Oba góly padly až ve druhém poločase. V tabulce si tak celky polepšily o bod a lépe je na tom nyní třináctý Betis, čtrnáctý je San Sebastian. Ten má na záchranu stále slušných deset bodů náskok.

Preview: Real Sociedad - Real Betis

V 33. kole La Ligy se na půdě Realu Sociedad představí hráči Realu Betis. Oba týmy již mají blízko k záchraně, ale ještě nemají nic jistého, a tak se budou oba snažit ukořistit cenné tři body.

Real Betis - Villarreal CF 3:1

V sobotním utkání 32. kola La Ligy nedal domácí Real Betis žádnou šanci trápícímu se Villarrealu a vyhrál 3:1. Za domácí se trefil Roque Santa Cruz, Rubén Castro a Beňat a za hosty pouze snižoval Marco Rubén. Díky třem bodů se Betis posunuli alespoň na chvíli na 12. příčku, zatímco Žlutá ponorka balancuje těsně nad sestupovou zónou.

Preview: Real Betis - Villarreal CF

V 32. kole La Ligy se střetnou dva týmy ze spodu tabulky, které ještě stále bojují o holé přežití v nejvyšší španělské lize i pro příští rok. Real Betis totiž hostí Villarreal. Sevillský tým se nachází na 15. příčce a má o tři body více než 17. Žlutá ponorka.

O mé budoucnosti rozhodne City, ví Santa Cruz

Roque Santa Cruz letos hostuje v Betisu a ve španělském klubu by rád hrál i nadále. Paraguayský útočník ale v Betisu jenom hostuje, i na příští dvě sezony má smlouvu v Manchesteru City. Právě Citizens budou mít v rozhodování o Santa Cruzově budoucnosti hlavní slovo.

Málaga CF - Real Betis 0:2

Ve 31. kole nejvyšší španělské ligy se zrodil nečekaný výsledek mezi týmy Málagy a Realu Betis, když hosté dokázali získat všechny tři body za výhru 2:0. Pod góly, které padly k prvním poločase, se podepsal Rubén Castro a Jasé Antonio Dorado Ramírez. Málaga tak zůstává na čtvrté příčce, zatímco Betis se posunul na 14. místo.

Preview: Málaga CF - Real Betis

Další důležitý krok směrem k účastí v příštím ročníku Ligy mistrů musí v sobotním andaluském derby s Betisem učinit Málaga, případné vítězství domácích dostane pod velký tlak jak doposud třetí Valencii, tak páté Levante a další pronásledovatele. Jenže i hosté rozhodně mají o co hrát, týme ze dna tabulky se zlepšují a stahují ztrátu, zatímco Betis stále neboduje a padá.

Real Betis - Racing Santander 1:1

V nedělním utkání 30. kola mezi dvěma týmy ze spodní poloviny tabulky se zrodila remíza 1:1, a tak si ani Real Betis, ani Racing Santander příliš bodově nepřilepšil. Betis je po 29 zápasech 15., zatímco Racing stále setrvává v sestupové zóně, přesněji na 18. příčce, ale má shodný počet bodů i s posledními dvěma týmy.