Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Granadu při stahování bodového manka zklamal Torrent. Bitvu nováčků opanoval Alavés

Deportivo Alavés ovládlo páteční předehrávku 14. kola LaLigy, když na vlastní půdě porazilo Granadu 3:1. Vítězné tažení domácích odstartoval už v 11. minutě vlastní gól záložníka Raúla Torrenta, který tak prohloubil letošní trápení hostující defenzivy. Ještě do konce prvního poločasu rozhodl o výhře Basků Abde Rebbach, jemuž asistoval skvěle hrající Javi López. Nazaríes tak od postupu ze druhé ligy už po deváté prohráli a zůstali předposlední.

Předposlední Granada se pokusí uspět s houževnatým Alavésem

Opět se jako už tradičně rozehraje španělská nejvyšší soutěž už v pátek, kdy se proti sobě na Estadio Mendizorrotza postaví domácí Deportivo Alavés s Granadou. Hosté přijedou jako jasný outsider, kterému nechybí moc, aby se dotkl samotného dna.

Španělsko poznává umění neposlušného Angličana. Brzký direkt Getafe znegoval gól do šatny

Fotbalisté Granady remizovali ve 13. kole LaLigy na domácí půdě s Getafe 1:1. Skvělý vstup Azulones do utkání demonstroval hned v úvodu Borja Mayoral, jemuž na přesný zásah přihrál Mason Greenwood. Host z Manchesteru United tak navázal na asistenci z minulého kola, ani ta ale na tříbodový zisk nestačila. V nastavení úvodní půle se totiž proti svému bývalému klubu prosadil záložník Gonzalo Villar a první trefou ve španělské nejvyšší soutěži odvrátil čtvrtou prohru Nazaríes za sebou.

Granda hostí Getafe

Ze tří celků, které si v loňské sezoně vybojovaly místo mezi španělskou elitou, je na tom Granada jednoznačně nejhůře. V tabulce okupuje po dvanácti kolech předposlední místo, na svém kontě má jedinou výhru a rozhodně se už nyní musí strachovat o to, aby zase po roce necestovala o patro níž. Jedenácté Getafe si vede o poznání lépe. Loni se sice na poslední chvíli zachránilo, nyní už ale počítá sérii sedmi utkání bez porážky, v lize navíc po předchozích pěti remízách v řadě minulý týden konečně vyhrálo.

Pepelu se ve věhlasnějším celku z Valencie gólově našel. Granadě venkovní ovzduší nesvědčí

Hráči Valencie si ve 12. kole LaLigy poradili v domácím prostředí s tápající Granadou 1:0 a dokázali bodovat již ve čtvrtém utkání v řadě. Netopýry nasměroval ke třem bodům v nastaveném čase první půle z pokutového kopu Pepelu, pro něhož se zároveň jednalo o druhý zásah v letošním ročníku. Bývalý záložník městského konkurenta Levante, kde za dvouleté působení v A-týmu skóroval pouze jednou, neudělal radost hostům, kteří mimo svůj stadion po návratu do ligy zatím získali jediný bod.

Valencia se v souboji s Granadou hodlá přiblížit pohárovým pozicím

Ze středu tabulky blíže k evropským pohárům, to bude cíl Valencie v domácím zápase s Granadou. Los Che jsou posilněni postupem do dalšího kola španělského poháru a v neděli pevně doufají v další tři body.

Villarreal vytěžil z divokého poločasu v Andalusii tři body, Granada ve stíhací jízdě neuspěla

Villarreal porazil v 11. kole LaLigy nováčka z Granady 3:2. "Žlutá ponorka" k vítězství výrazně nakročila během první půlhodiny zásluhou dvougólového Gerarda Morena a Alexandera Sörlotha, jenž nejprve přihrával svému kolegovi na branku a poté sám jednu vstřelil. Nazaríes náskok soupeře ještě před koncem první půle stahovali, ale vyrovnání se nakonec nedočkali. Andalusané tak zůstali předposlední, zatímco jejich soupeř po ukončení pětizápasové ligové série bez vítězství od sestupového pásma odskočil.

Granada i Villarreal potřebují zabrat

Zlepšit svoje postavení v tabulce budou chtít v pondělní dohrávce Granada i Villarreal. Ani jeden z nich na tom není dobře a zejména u Žluté ponorky je to zarážející. Účastník Evropské ligy slavil výhru v domácí soutěži jen dvakrát a potácí se hluboko ve druhé polovině tabulky.

Fanoušci Osasuny konečně zažili radost z domácího vítězství, Granadu sestřelil Budimir

Osasuna porazila v 10. kole LaLigy hosty z Granady 2:0 a zapsala si první domácí vítězství v aktuálním ročníku. Ráz utkání určila již 11. minuta, kdy se Ante Budimir dostal sám před gólmana a nekompromisním zakončením otevřel skóre. Chorvatský útočník potvrdil pozici dlouholeté střelecké opory Zrzků také po změně stran druhým zásahem z penalty. Hosté tak nenavázali na zlepšující se výkony z minulých týdnů, přičemž před reprezentační pauzou obrali o body i dosud neporaženou Barcelonu, a nadále mají na kontě jedinou výhru.

Granada chce po remíze s Barcelonou obrat o body i Osasunu

V pátek se ve španělské LaLize hraje jen jedno utkání a zhostí se ho domácí Osasuna s návštěvou z Granady. Zatímco ta zažila v minulém kole velký úspěch, tak domácí Osasuna se léčí z hodně těžkého debaklu od Realu Madrid.

V Granadě byla ohrožena neporazitelnost Barcy. Yamal rozjel cestu za bodem přepsáním dějin

Hráči Granady překvapili v devátém kole LaLigy na domácí půdě Barcelonu, se kterou remizovali 2:2. O obě branky outsidera se postaral Bryan Zaragoza, jenž se poprvé zapsal na listinu střelců hned po 17 vteřinách, a zaznamenal tak nejrychlejší ligovou trefu do sítě Katalánců v tomto století. Kontaktní branku vstřelil v závěru první půle Lamine Yamal, který se stal ve věku 16 let a 87 dní nejmladším střelcem v historii soutěže. Blaugranas si pak udrželi dosavadní neporazitelnost ve španělské nejvyšší soutěži zásluhou vyrovnání z kopačky Sergiho Roberta.

Souboj Davida s Goliášem nabídne nedělní večer, Granada hostí Barcelonu

Poslední utkání před reprezentační pauzou obstará ve Španělsku Granada, která se doma utká s mistrem z Barcelony. Vlivem tabulkového postavení obou soupeřů se dá očekávat poměrně jednostranná podívaná, andaluský celek ale umí silnějšího soupeře potrápit, jak to koneckonců dokázal i v předchozích vzájemných střetnutích.

Duel týmů bez formy přinesl velkolepou podívanou. Granada po pauze stáhla třígólové manko

Almería nezaznamenala v osmém kole LaLigy premiérovou výhru v ročníku, když na vlastním hřišti remizovala s Granadou 3:3. O výsledku duelu mezi celky pohybujícími se v sestupovém pásmu zdánlivě rozhodl závěr úvodního dějství, v němž domácí během pěti minut nasázeli hned tři branky. O všechny jejich zásahy se postaral Luis Suárez, kterému pokaždé asistoval jeho kolega z útoku Largie Ramazani. Jenže hosté po změně stran na trávníku dominovali, a i když nejdříve neproměnili penaltu, bod jim nakonec vystřelil Myrto Uzuni.

Poslední Granada se utká s předposlední Almerií

Almería je posledním týmem, který v LaLize stále čeká na výhru. A kdy jindy tuto nezáviděníhodnou situaci změnit, než v utkání s nováčkem soutěže, kterému se taky daří pramálo, tedy Granadou. Malé andaluské derby nabídne souboj dvou nejhorších celků, můžeme tedy očekávat tuhý boj, se spoustou soubojů a velkým nasazením, jak je ostatně v záchranářských kláních zvykem.

Malý souboj o Andalusii bez vítěze. Granadě opět vytrhl trn z paty Boyé

Andaluské derby mezi Granadou a Betisem v sedmém kole LaLigy skončilo nerozhodně 1:1. Po bezbrankové první půli, ve které se blýskl několika spolehlivými zákroky veterán Claudio Bravo, udeřil zkraje druhého dějství při svém prvním startu mezi španělskou elitou křídelník Assane Diao. Na jeho zásah nicméně odpověděl svým třetím gólem v sezoně Argentinec Lucas Boyé, a svěřenci Manuela Pellegriniho tak počtvrté za sebou nevyhráli. Naopak Rojiblancos po třech porážkách získali alespoň bod.