Granada CF Španělsko - Granada CF - Zprávy

Další články

Granada jezdí na Mallorcu ráda, teď se jí ale nedaří

Mallorca má velkou šanci posunout se co možná nejdál od sestupové propasti, protože v sobotu odpoledne se utká s přímým účastníkem boje o záchranu. Na Mallorcu zamíří Granada, která prožívá mimořádně špatnou sezonu.

Baskové si proti bojovné Granadě dali s obratem na čas. Hrdinou se stal Silva

Hráči favorizovaného Realu Sociedad se v utkání 28. kola LaLigy pořádně nadřeli na vítězství 3:2 v Granadě. S Basky to velkou část duelu vypadalo bledě, když outsidera poslal dvakrát do vedení Myrto Uzuni. Hosté ale vždy srovnali a v samotném závěru jim tři body vystřelil André Silva. Hráči ze San Sebastiánu tak po dvou prohrách v domácí soutěži a vyřazení z Ligy mistrů konečně zažili chuť vítězství, a to hned popáté z posledních šesti vzájemných zápasů proti Rojiblancos.

Granada nevzdává boj o záchranu, Real Sociedad se trápí

Real Sociedad se nachází v krizi a hledá z ní cestu ven v duelu s Granadou. Los byl k němu velmi milosrdný a na Granadě by mohl nahnat potřebné body i sebevědomí, protože Granada stále dlí až na předposledním místě celé ligové tabulky.

Norský dlouhán v dresu Žluté ponorky režíroval rozklad Granady

Fotbalisté Villarrealu rozdrtili ve 27. kole LaLigy před vlastními fanoušky předposlední Granadu 5:1. Už v sedmé minutě poslal domácí do vedení Alexander Sörloth, jenž se o 12 minut později díky druhé trefě osamostatnil na první pozici v tabulce střelců svého týmu. Nor dokonal skvělý výkon ve druhé půli, kdy zkompletoval hattrick. Zatímco nováček soutěže tak po třech remízách za sebou padl, Žlutá ponorka bodovala již posedmé v řadě.

Villarreal na Granadu umí, v lize s ní neprohrál už třináctkrát

Nedělní program španělské LaLigy otevře utkání mezi Villarrealem a Granadou. El Submarí Groquet, zdá se, začínají přece jen velmi nepovedenou sezonu pomalu otáčet ve svůj prospěch. Mají za sebou šest utkání bez porážky a jen proto, že čtyři z nich byly remízy, se zatím mužstvo pod vedením kouče Marcelina nedostalo na vyšší než třináctou příčku v tabulce.

Druhou nejhorší obranu LaLigy vyzkouší hosté z Valencie

Granada se postupně zvedá a od té doby, kdy se na její lavičku posadil nový kouč, získává body pravidelněji. Od záchrany je to ale ještě hodně daleko a v sobotu se jí tenhle cíl pokusí oddálit i Valencia. Ta má ale sama problémů docela dost.

Almería se po nadějném úvodu v Granadě stala smutným rekordmanem LaLigy

Poslední Almería remizovala ve 25. kole LaLigy na hřišti předposlední Granady 1:1. V duelu dvou nejhorších celků soutěže už od deváté minuty vedli zásluhou Marca Pubilla hosté, nakonec se však z první výhry v sezoně neradovali. Čtvrthodinu před koncem totiž v andaluském souboji určil konečný stav nejlepší střelec Granaďanů Myrto Uzuni. Almeriensistas tak nezvítězili už 28 ligových duelů v řadě, a vytvořili tak nový negativní rekord španělské soutěže.

Almería atakuje negativní rekord, proti Granadě by však mohla zabrat

Souboj dvou jednoznačně nejhorších týmů španělské LaLigy nabídne nedělní odpoledne. Granada se na domácím hřišti utká s poslední Almerií a přestože je v tabulce jen o příčku výše, bude v utkání mírným favoritem. Rojiblancos naopak čekají na svou premiérovou výhru v rámci ligové sezony a tuto sérii potřebují v nedělním zápase nutně prolomit.

Granada přichystala Barceloně šok, hostovi z Ostrovů zachutnala katalánská půda

Hráči Barcelony remizovali na závěr nedělního programu 24. kola LaLigy v bláznivém duelu s předposlední Granadou 3:3. Vynikající zápas v dresu domácích odehrál teprve 16letý mladík Lamine Yamal, jenž se dvakrát střelecky prosadil, na výhru Blaugranas to ale nestačilo. Za Andalusany totiž obdobně povedený večer prožil Facundo Pellistri, který si po příchodu na půlroční hostování z Manchesteru United připsal první přesnou trefu a asistenci. Nováček soutěže tak i jeho zásluhou dosáhl na teprve druhý venkovní bod v této sezoně.

Granada může v Barceloně jen získat, Katalánci potřebují zapsat povinnou výhru

Jako velmi kolísavé, tak by se daly nazvat výkony svěřenců Xaviho v posledních utkáních a to je vizitka, kterou rozhodně klub o velikosti Barcelony mít nechce. K tomu, aby dali ještě o něco více zapomenout na nezdary z před dvou týdnů, potřebují Katalánci nutně porazit potápějící se Granadu. Ta přijede na Olympijský stadion v roli obrovského outsidera a protože jí pomalu začíná protékat záchrana mezi prsty, bude se za každou cenu snažit na východě Španělska bodovat.

Čerstvá posila z Jižní Ameriky smazala chybu parťáka, oslabená Granada brala bod

Granada remizovala ve 23. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 1:1. Utkání pro domácí nezačalo šťastně, když po 21 minutách hry musel opustit hřiště vyloučený Kamil Piatkowski. Prohřešek polského obránce, který navlékl dres Granaďanů teprve podruhé, pomohl krátce před pauzou zmírnit jeho kolega ze stoperské dvojice Bruno Méndez, jenž si po příchodu z brazilské ligy připsal vůbec první trefu na evropské scéně. Žlutomodří kontrovali až v 68. minutě, kdy se o nerozhodný výsledek po pěti minutách na trávníku zasloužil Pejiňo.

Granadu čeká Las Palmas

Na předposlední tým tabulky Granadu čeká celek z Kanárských ostrovů Las Palmas. Hosté jsou na tom v tabulce výrazně lépe a z devátého místa mají blíže k evropským pohárům nežli k záchranářským starostem.