Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Valverde zůstane trenérem Athleticu, podepsal smlouvu i pro příští sezonu

Athletic Club i nadále povede trenér Ernesto Valverde. Baskický klub potvrdil, že došlo k ročnímu prodloužení končící smlouvy...

Návrat na Mestallu Valencii body nepřinesl. Uzdravený železný muž přispěl klíčovou asistencí

Valencia se po třech po sobě jdoucích zápasech odehraných na hřištích soupeřů vrátila ve 21. kole LaLigy před vlastní fanoušky porážkou 1:2 od Bilbaa. Po třech duelech bez vstřelené branky se za domácí celek prosadil už v 17. minutě Samu Castillejo. Baskové se dočkali vyrovnání ještě v první půli, když se po krásné individuální akci prosadil Nico Williams. Druhou půli okořenil návrat Iňakiho Williamse, jenž před nucenou dvouzápasovou pauzou odehrál v dresu Athletiku neuvěřitelných 251 ligových utkání v řadě. Ghanský reprezentant krátce po příchodu na trávník přihrál Oihanu Sancetovi na rozhodující gól.

Žalostně střílející Valencia chce ukončit sérii tří porážek proti Athleticu

Valencia stále nedokázala vybřednout z enormních potíží, které ji trápí nejen v této sezoně. Zejména po stránce ofenzivy se Los Che nedaří a prohráli už ve čtyřech duelech po sobě. Zabere léčba náhradním trenérem Vorem proti taktéž nekonzistentnímu Athleticu?

Williams: Tělo mi řeklo stop. Jestli někdo překoná můj rekord, budu gratulovat jako první

Na konci ledna Athletic Club padl na půdě Celty Vigo. Taková skutečnost by ve sportovním prostředí nebyla zajímavá, kdyby však na hřišti byl útočník Iňaki Williams. Jenže ten vlivem zdravotních problémům po téměř sedmi letech vynechal na ligové scéně zápas. Po několik let byl stabilní součástí klubu z Bilbaa. A bylo vlastně hodně divné, že za Lehoiak nenastoupil.

Hattrick Sanceta režíroval výhru Athleticu nad Cádizem

Pohodové vítězství zaznamenal v páteční předehrávce Athletic Club proti Cádizu. Baskové rozhodli o své výhře už v prvním poločase, kdy skórovali třikrát, a po změně stran přidali ještě jeden zásah. Ústřední postavou vysokého vítězství se stal autor hattricku Oihan Sancet. Baskové se sice museli ve druhém poločase obejít bez vyloučeného Berchicheho, nicméně vedení nepustili. Cádiz se ani po tomto víkendu ze sestupového pásma nevyhrabe, zatímco Athletic zůstává těsně pod pohárovými příčkami.

Athletic musí proti Cádizu najít střelce

Athletic po sérii špatných a nevyrovnaných výkonů postupně opustil místa zaručující start v evropských pohárech, ale své snažení ještě zdaleka nevzdává. I proto vítá svého dalšího soupeře, sestupem bezprostředně ohrožený Cádiz.

Záložník Herrera se do PSG vracet nebude, Athletic uplatnil opci

Ander Herrera bude rovněž v příští sezoně hrát za Athletic Club. Třiatřicetiletý záložník se do baskického klubu v úvodu letošního ligového ročníku vrátil z PSG a dohoda o hostování obsahovala opci na přestup, kterou celek z Bilbaa dnes uplatnil...

Williams po téměř sedmi letech vynechal ligový zápas

Útočník Iñaki Willliams po téměř sedmi letech vynechal ligový zápas. Ghanský reprezentant scházel kvůli zdravotním problémům v nominaci Athleticu na včerejší zápas s Celtou Vigo (0:1). "Williamsova neuvěřitelná série je u konce," napsal baskický klub na twitteru.

Athletic ve Vigu nepořídil, domácí vyhráli 1:0

Poměrně překvapivý výsledek se zrodil na Estadio Balaídos ve Vigo. Celta díky jediné brance Iaga Aspase porazila Athletic Club 1:0 a získala důležité tři body v boji o záchranu. Naopak baskický celek se vrací s prázdnou a jeho útok na pohárové pozice se odkládá.

Celta potřebuje doma zabrat, v neděli hostí trápící se Athletic

Athletic se zatím v novém roce výsledkově hledá. V lize ještě nedokázal zvítězit, nutno ale říci, že měl velmi obtížný los. V utkání proti Celtě Vigo, která se po osmnácti zápasech propadla až na sestupovou osmnáctou pozici, ale bude platit za mírného favorita, navíc posíleného vědomím, že se dokázal probojovat do semifinále Španělského poháru.

Odveta za loňské semifinále se povedla, třetím semifinalistou Copa del Rey je Athletic

Barcelonu a Osasunu doplnil v semifinále Španělského poháru ve čtvrtek večer Athletic Club. Celek z Baskicka si dokázal poradit s Valencií v poměru 3:1, čímž jí oplatil loňské vyřazení v semifinále této soutěže. Prosadili se Muniain, Nico Williams a Vesga, jediný gól Los che si do vlastní sítě vstřelila legenda Athleticu, Oscar de Marcos.

Cesta do semifinále Copa del Rey vede pro Bilbao přes nepříjemnou Valencii

Ve třetím čtvrtfinálovém utkání Španělského poháru si to o postup mezi nejlepší čtyřku rozdají týmy Valencie a Athletic Clubu. Na Estádio Mestalla se tak ve čtvrtek večer můžeme těšit na lítý boj mezi dvanáctým celkem LaLigy, který bude hájit domácí půdu a osmým Bilbaem. Ani jeden z týmů se v novém roce nepotýká zrovna s nejoslnivější formou, o to důležitější je proto pro každého z nich úspěch v prestižním Copa del Rey.

Real Madrid uspěl v Bilbau a stíhá vedoucí Barcelonu

Aktuální španělský mistr v neděli večer nezaváhal a stáhl náskok Barcelony na tři body. V těžkém utkání na San Mamés porazil Athletic 2:0 díky brankám Karima Benzemy a Toniho Kroose. Athletic měl několik příležitostí, ale Real podržel brankář Courtois.

Do Bilbaa zavítá k důležitému zápasu Real Madrid

Real Madrid se bude v neděli večer snažit vrátit na vítěznou vlnu v LaLize, když se na San Mamés utká s Athleticem Bilbao. To neprožívá právě šťastný začátek roku 2023, v lize totiž ještě nevyhrálo a tabulkou se propadlo až na osmé místo.

Střet odvěkých baskických rivalů ovládl Sociedad. Klíčový muž ofenzivy se po roce dočkal gólu

Real Sociedad si osladil 17. kolo španělské LaLigy úspěšně zvládnutým baskickým derby, když porazil Bilbao 3:1. Po dvou brankách domácích sice korigoval skóre 22letý záložník Oihan Sancet, ve druhé půli ovšem v 62. minutě zpečetil osud utkání z penaltového puntíku Mikel Oyarzabal. Ten svou první trefou po vleklém zranění kolena přispěl k prodloužení neporazitelnosti světlemodrých už na čtyři klání v řadě.