Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Getafe to s Athleticem umí. Teď ale nemá formu

Athletic by měl být papírově jasným favoritem, až se v úterý večer pustí do svého desátého soka tohoto ročníku. Jenže právě s Getafe se mu poslední dobou vůbec nedaří uhrát nějaký smysluplný výsledek. Dokáže ho tápající madridský klub opět překvapit?

Přímý souboj o třetí místo vyzněl lépe pro madridské, Bilbao potopil Griezmann

Jedním ze šlágrů 9. kola španělské Laligy byl bezpochyby duel mezi třetím Athleticem a čtvrtým Atléticem Madrid. Zápas, který byl na šance velmi skoupý, nakonec rozhodl jediný gól Antoina Griezmanna z kraje druhého poločasu.

Athletic chce zužitkovat skvělou formu proti Atléticu, to si chce spravit chuť po nepovedeném výkonu v Lize mistrů

Soupeři, kteří si v dosavadním průběhu španělské nejvyšší soutěže počínají velmi podobně, svede ke vzájemnému duelu deváté kolo. O něco lépe jsou na tom domácí, kteří okupují třetí pozici, o příčku níž je pak Simeoneho Atlético, které narozdíl od svého soupeře nezažívá příliš povedený vstup do sezony.

Sevilla znovu zaváhala a s Athleticem bere jen bod

Sevilla se ve Španělsku dál trápí a po remíze 1:1 s Athleticem jí i po tomto kole hrozí setrvání v sestupovém pásmu. Přitom pro Sampaoliho svěřence se utkání vyvíjelo nejlépe jak mohlo a Rojiblancos se po pár minutách ujali vedení. Další branku však nepřidali a naopak baskický klub vyrovnal.

Podaří se Sampaolimu hned napoprvé zvítězit? V cestě mu stojí rozjetý Athletic

Sevilla se ve svém prvním zápase po vyhazovu trenéra Lopeteguiho přestaví proti v dobré formě hrajícímu Athleticu. Dokáží Los Leones přemoci i dalšího soupeře a dotáhnout se tak na samotné čelo tabulky, nebo se bude z odlepení téměř ode dna radovat andaluský celek?

Athletic nedal Almeríi žádnou šanci

Páteční předehrávka španělské ligy přinesla očekávaný výsledek, a sice vítězství Athletic Clubu nad Almeríou v poměru 4:0. Výrazně se o to zasloužili bratři Williamsové Iňaki a Nico. Oba se zapsali mezi střelce a navíc si připsali jednu asistenci.

Athletic se pokusí potvrdit dobrou formu v duelu s Almerií

V páteční předehrávce 7. kola LaLigy se na stadionu San Mamés představí trápící se Almería. Pro domácí je ve hře posun na třetí příčku, hosté naopak chtějí napravit dojem po mizerném začátku sezony.

Athletic zvládl přestřelku s Rayem a získal tři body

Athletic Club znovu opevnil San Mamés a proti Rayu Vallecano získal vítězství 3:2. Gólově byl bohatý především první poločas, ve kterém viděli diváci čtyři branky. Jeden gól pak padl v závěrečné desetiminutovce a znamenal zmírnění hostující porážky.

Athletic se pokusí udělat ze San Mamés opět tvrz. Přicestuje Rayo

Baskický Athletic by si moc rád připsal čtvrtou výhru v ročníku a před sobotním duelem na San Mamés zůstává favoritem. Jenže právě doma nemá úplně nejlepší výsledky, čehož se pokusí využít Rayo Vallecano.

Athletic si venku opět s chutí zastřílel. Elche nadělil čtyři góly

Athletic dal podruhé v řadě na venkovním hřišti čtyři branky a porazil v rámci pátého kola LaLigy Elche 4:1. O vítězství Baskové rozhodli už v úvodním dějství. Kanonádu odstartoval vlastním gólem Nicolas Mercau a z penalty se následně prosadil Oihan Sancet. Hrůzostrašný první poločas zakončila velká chyba domácí obrany, která tak ve 44. minutě inkasovala už počtvrté. V 59. minutě se alespoň o snížení stavu postaral Ezequiel Ponce.

Elche se pokusí poprvé vyhrát, Athletic má co dokazovat

Elche v sezoně ještě ani jednou nevyhrálo a za tímto si pozvalo Athletic. Domácí mají jen jediný bod a patří jim místo v pásmu sestupu, které by přirozeně rádi co nejdřív opustili. Soupeř z Baskicka má ale skvělou obranu a chce se svým fanouškům revanšovat.

Athletic poražen, tři body zajistil Espanyolu debutant Braithwaite

Tak tomu říkám debut. Poprvé dnes nastoupil útočník Martin Braithwaite v dresu druhého barcelonského celku, Espanyolu. Katalánský klub hrál na půdě Athleticu Bilbao dlouho nerozhodně, ale nakonec to byl právě Braithwaite, kdo svým gólem pokořil domácí Basky.

Neporažený Athletic si hodlá smlsnout na Espanyolu

Duel dvou rozdílných světů se uskuteční v neděli odpoledne na San Mamés. Athletic Club, který v úvodních třech kolech nenašel přemožitele přivítá RCD Espanyol, jenž naopak na první vítězství v sezoně stále čeká. Katalánci přivezli z Baskicka výhru naposledy v roce 2018 a nyní se představí na půdě soupeře, který už 720 minut v lize neinkasoval.

Konec série železného muže? Iňakiho Williamse z Athleticu zřejmě čeká po 236 duelech pauza

Když naposledy Iňaki Williams (28) chyběl v základní sestavě Athleticu v zápase španělské La Ligy, psal se duben 2016, svět netušil nic o přicházející pandemii koronaviru a za Barcelonu válelo trio Suárez, Messi, Neymar. Od té doby nastoupil útočník ve 236 zápasech v řadě. Po více než šesti letech je jeho unikátní série v ohrožení.

Cádiz opět neskóroval. Od Athleticu dostal čtyři branky

Athletic nedal domácímu Cádizu žádnou šanci a rozemlel jeho naděje na body čtyřmi góly. Cádiz naopak protáhl svou negativní sérii a v novém ročníku pořád čeká na vstřelený gól.