Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Po výhře nad Bayernem dělba bodů s Athleticem. Villarreal pokračuje v ligovém trápení

Athletic remizoval v utkání 31. kola španělské LaLigy ve Villarrealu 1:1. Hosté odcházeli do šaten s jednogólovým vedením po trefě Raúla Garcíi, zlepšený výkon Žluté ponorky ve druhém dějství korunoval svou trefou Alfonso Pedraza. Domácí tak po dvou ligových prohrách v řadě opět ztratili a pohárové příčky se jim pomalu, ale jistě vzdalují.

Athletic vyzve posledního přemožitele Bayernu

Pokud patříte mezi fanoušky španělské LaLigy, tak byste si měli vyhradit sobotní podvečer na fotbal. Na Estadio de la Cerámica se totiž odehraje utkání dvou týmů, které od sebe dělí jen jediný bod. A aby toho nebylo málo, tak do akce půjde poslední přemožitel Bayernu Mnichov.

Athletic vydřel výhru nad Elche

Na osmém místě tabulky zůstává po těsné výhře 2:1 nad Elche baskický Athletic Club. Svěřenci trenéra Marcelina měli zejména v prvním poločase výrazně navrch a nakonec zaslouženě získali tři body. V prvním poločase zařídil vedení Álex Berenguer a až před koncem ho pojistil druhým gólem Asier Villalibre. Snížení Josana už znamenalo jen kosmetickou úpravu.

Athletic se po minulém zaváhání musí vzchopit proti Elche

Athletic těsně před reprezentační pauzou nezvládl poměrně snadné utkání s Getafe a jen si s ním rozdělil body. V neděli odpoledne se s kulisou zaplněného stadionu v zádech postaví proti Elche, které se nachází v tabulce hned nad Getafe.

Athletic dokázal s Getafe jen remizovat

Getafe sice znovu nevyhrálo a na vítězství tím pádem čeká už šest utkání, ale i bod z duelu proti Athleticu budou fanoušci jistě vnímat pozitivně. A to především proto, že dohrávalo třicet minut bez vyloučeného Cuency.

O záchranu bojující Getafe cestuje do Bilbaa. Athletic stále doufá v poháry

Athletic stále myslí na poháry, jenže porážky se na jeho kontě vrší mnohem větším tempem, než by bylo záhodno. Podobnou rychlostí sbírá Getafe alespoň remízy, které by mohly hodně pomoci k jeho definitivní záchraně.

Real Betis doma udolal Athletic gólem Iglesiase

Jedinou branku viděli diváci na stadionu Benita Villamarína v Seville. Real Betis zastavil pád tabulkou a po pěti soutěžních zápasech bez vítězství získal důležité tři body. Autorem rozhodující branky se stal po dvaceti minutách Borja Iglesias.

Real Betis vypadl z tempa a proti Athleticu musí zareagovat

S výpadkem formy se potýká Real Betis a pád z třetího místa na pátou příčku je toho přímým důsledkem. Nedařilo se ani v Evropské lize a trenér Manuel Pellegrini bude mít plné ruce práci připravit své svěřence na duel s Athleticem. Baskové oživili naděje na evropské poháry a v Andalusii chtějí získat body.

Athletic doma nasázel tři branky Levante

Athleticu se pondělní dohrávka 27. kola LaLigy povedla na výbornou. Domácí Lvi sice dlouho nemohli odemknout poctivý obranný zámek Levante, ale po změně stran mu v rychlém sledu nachystali tři branky. Levante dokázalo jen v závěru snížit díky brance De Frutose.

Athletic se po vyřazení z Copa del Rey postaví poslednímu Levante

Už jen jedna cesta vede pro Athletic do evropských pohárů, a to skrze domácí ligovou soutěž. Po vyřazení z Copa del Rey se může již plně soustředit na svůj boj o pohárové příčky a v pondělí se může přiblížit sedmému Villarrealu. Athletic přivítá na San Mamés Levante, které zmobilizovalo síly a zahájilo urputný boj o záchranu.

Valencia díky Guedesovi porazila Athletic a postupuje dál

Valencia postupuje do další fáze Copa del Rey! Dnes zvládla domácí utkání lépe než Athletic, stačila jí k tomu jediná branka Portugalce Guedese.

Valencia s Athleticem podruhé. Pomůže jí domácí prostředí?

První vzájemný duel v semifinále copa del Rey vítěze neukázal a o postupujícím tedy rozhodne středeční odveta. O půl desáté večer se do sebe týmy Valencie a Athleticu Bilbao pustí znovu a zřejmě se bude na co dívat.

Aubameyang chytil v Barceloně střeleckou slinu a rozhodl duel s Athleticem

Barcelona zvládla utkání 26. kola LaLigy, když hladce porazila Athletic 4:0. Opět se prosadil ve formě hrající Pierre-Emerick Aubameyang, kterému nedávný přestup evidentně prospěl. Baskický celek nastoupil v pozměněné sestavě a před středeční odvetou španělského poháru se rozhodl pošetřit klíčové hráče.

Athletic se pokusí přibrzdit lauf domácí Barcelony

Nedělní večer nabídne velmi atraktivní duel dvou týmů, které si v poslední době rozpomněly na své ofenzivní dovednosti a baví diváky skvělým fotbalem s množstvím branek. Barcelona již druhý duel po sobě plní kvótu čtyř branek a ani Athleticu tohle číslo v kolonce vstřelených gólů není cizí.

Athletic dlouho hledal recept, nakonec v derby rozstřílel Real Sociedad

Athletic dlouho bezvýsledně bušil do obrany Realu Sociedad, ve druhé půli se však zničehonic zvedla stavidla, která obrannou hráz mužstva ze San Sebastianu prolomila. Po čtyřech gólech tak mohlo vítězství v baskické bitvě slavit město Bilbao.