FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Preview: NEC Nijmegen - FC Twente

Obhájce loňského prvenství zažívá v tuto chvíli velmi špatné období a pomaličku a jistě se mu začínají největší sny vzdalovat. Nicméně i když se díky posledním dvěma kolům rozplynul náskok na vedoucí pozici v Eredivisii a Twente kleslo na druhou příčku, i tak ale může z druhé pozice tříbodové manko lehce stáhnout. Vedoucí PSV prohrálo v páteční předehrávce na půdě Bredy a Enschede se proto po případné výhře může vrátit na první místo.

Našli jsme sami sebe, věří po postupové výhře Benítez

Inter Milán včera v Lize mistrů porazil Twente 1:0 a zajistil si postup do další fáze prestižní soutěže. Trenér vítězů Rafael Benítez neskrýval úlevu ze zisku tří bodů. Španělský stratég věří, že v podobném duchu bude Inter pokračovat i v italské lize. Hosté z Enschede jsou rádi, že budou hrát poháry i na jaře.

Inter si hubeným vítězstvím zajistil postup

Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém obě mužstva spálila řadu šancí. Díky brance Estebana Cambiassa z úvodu druhé půle ale vítězství slaví Inter a postupuje do další fáze Ligy mistrů.

Inter může postoupit. Nebo prohloubí Twente jeho krizi?

Fotbalisté Twente nemají v současné době nijak dobrou formu a v důležitém souboji v Lize mistrů na hřišti Interu Milán je tak čeká téměř nesplnitelný cíl. Aby se totiž nizozemský mistr výrazně přiblížil postupu do osmifinále, musel by v Itálii vyhrát. Šance ale existuje, Inter prožívá nedobré období.

FC Twente - AZ Alkmaar 1:2

Twente nezvládlo utkání proti Alkmaaru, kvůli zbytečnému vyloučení ztratilo své vedení a prohrálo 1:2.

Preview: FC Twente - AZ Alkmaar

Že jsou fotbalisté Twente přeci jen k poražení předvedla v minulém kole Breda, které se jednoduše na favority daří. Enschede si tak před důležitým utkáním v Lize mistrů chce spravit náladu tento víkend, nic lehkého ho ale nečeká. Narazí totiž na Alkmaar, který v posledním kole chytil druhý dech a vystoupal tabulkou strmě vzhůru. Díky skvělému výkonu je už pátý s pouze šestibodovým mankem na Twente.

NAC Breda - FC Twente 2:1

Twente prozatím působilo jako vyrovnaný celek, který nemá problém až do samého závěru udržet těsné vedení. Stejný případ dlouhou dobu platil také na půdě Bredy, kde hosté vedli od dvacáté minuty 1:0 a téměř až do samého závěru kontrolovali průběh hry. Avšak deset minut před závěrečným hvizdem Breda překvapivě srovnala a v nastaveném čase díky mírnému otevření okének hostující defenzívy převrhla misky vah na svou stranu.

Preview: NAC Breda - FC Twente

Twente v poslední době přejíždí v lize jednoho soupeře za druhým, pokračuje také v národním poháru a navíc udělalo výrazný krok k účasti v evropských pohárech i v jarní části sezóny. Ba co více, žije také naděje na postup do osmifinále Ligy mistrů.

Světové talenty: Emir Bajrami

Švédský reprezentant Emir Bajrami patří k nejzajímavějším hráčům nizozemské Eredivisie. Před sebou má podle mnohých velkou budoucnost.

FC Twente - SBV Excelsior 2:1

Před začátkem utkání to vypadalo na snadnou procházku růžovou zahradou, jenže realita byla úplně jiná. Vedoucí Twente se na výhřu nadřelo ještě možná více než proti PSV a o třech bodech rozhodlo až čtvrthodiny před koncem. Jindy skálopevná obrana Enschede selhala už ve druhé minutě a Twente pak muselo horko těžko pokořovat pevný obranný blok protivníka. Excelsior i přes prohru potvrdil, že proti favoritům zahrát rozhodně umí.

Preview: FC Twente - SBV Excelsior

Lídr tabulky Twente v tuto chvíli výrazně živí naději na postup ze skupiny Ligy mistrů a navíc se mu náramně také daří v domácí soutěži. Po nepovedeném začátku ztrácí body velmi zřídka a navíc zvládá i těžká klání. Naposledy Twente vyhrálo na půdě největšího konkurenta z PSV a posunulo se o bod do čela. Svou výhru potvrdilo třemi získanými body na půdě německých Brém a zatím to tedy vypadá i na pokračování alespoň v Evropské lize.

Werder doma selhal proti Twente a s postupem se může rozloučit

V prvním poločase byly lepší domácí Brémy. Jejich aktivitu však ve druhém dějství všichni postrádali, naopak začali hrát hosté z Nizozemska, kteří dokázali vstřelit také dvě branky a tak si zaslouženě odvážejí tři body.

Preview: Werder Brémy - FC Twente

Existenční zápas před sebou mají Werder a Twente, případný poražený z úterního večera bude mít už hodně daleko k postupu mezi nejlepších šestnáct. Výhodu domácího prostředí má tentokráte Werder...

PSV Eindhoven - FC Twente 0:1

Fotbalisté Twente se poprvé v sezóně dokázali propracovat do čela tabulky a minimálně do začátku příštího kola na něm setrvají. V jednom z nejsledovanějších utkání celé sezóny totiž dokázali po skvělém úvodu druhé půle a bezchybné obraně vykrást Philips Staduim. Jediným gólem po hodině hry uštědřil favorizovanému PSV první porážku v ročníku, celkově první prohru po osmnácti zápasech v řadě za sebou.

Preview: PSV Eindhoven - FC Twente

Netřeba představovat v tuto chvíli tři největší favority na zisk mistrovského titulu, společně s Ajaxem by si to právě toto duo mělo rozdat o nejcennější trofej. PSV v současnosti vévodí tabulce se sedmadvaceti body a doposud v jedenácti kolech ještě neprohrálo. Nicméně Twente je oním druhým celkem, který ještě neokusil porážku. V tabulce patří obhájci titulu druhé místo s deficitem dvou bodů na Eindhoven, proto se vskutku čeká souboj na ostří nože.