AFC Ajax Nizozemsko - AFC Ajax - Zprávy

Sparta Rotterdam - AFC Ajax 4:0

Ajax Amsterdam definitivně ztratil šanci na Ligu mistrů. Dnes totiž vysoko prohrál na hřišti Sparty Rotterdam a protože Twente vyhrálo, na Ajax zbyla jen Evropská liga. Pro Spartu znamená vítězství jistotu udržení se v nejvyšší soutěži.

Preview: Sparta Rotterdam - AFC Ajax

Rotterdam zažije v tomto kole souboj dvou týmů s odlišnými problémy. Domácí Sparta, která stále bojuje o záchranu, přivítá třetí Ajax. Ten by však rád poskočil ještě o jeden stupínek vzhůru a není tak žádným tajemstvím, že si jede pro povinné tři body.

AFC Ajax - AZ Alkmaar 1:1

Alkmaar nedovolil Ajaxu poskočit na druhou pozici, když s ním remizoval 1:1. Jeho mistrovské oslavy však kazí vážné zranění gólmana Joeyho Didulicy a také červená karta Stijna Schaarse.

Preview: AFC Ajax - AZ Alkmaar

Ještě před pár koly mohl být souboj mezi Ajaxem a Alkmaarem zajímavý, nyní již nikoliv. O titulu je totiž rozhodnuto, radují se v Alkmaaru. Ajax má ale ještě stále o co hrát, s Twente bojuje o Ligu mistrů.

PSV Eindhoven - AFC Ajax 6:2

V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání mezi PSV a Ajaxem Amsterdam. Domácí zasadili hostům těžký direkt v podobě drtivého vítězství 6:2.

Preview: PSV Eindhoven - AFC Ajax

PSV Eindhoven bude bojovat o body potřebné ke kvalifikaci do pohárové Evropy proti Ajaxu. Ten je však ve skvělé formě, o čemž svědčí vysoká výhra 7:0 nad Tilburgem.

Sulejmani se v Ajaxu trápí. Ale brečet nebudu, říká

Miralem Sulejmani, nejdražší posila v historii Ajaxu, se zatím trápí. Mladý srbský útočník má letos na kontě jen sedm branek, při víkendové kanonádě proti Tilburgu začal na lavičce náhradníků.

AFC Ajax - Willem II 7:0

Ajax Amsterdam vedený Luisem Suarezem si dnes smlsl na Tilburgu a nadělil mu rovných sedm branek. Rozhodnuto bylo již po poločase, kdy na na světelné tabuli v Amsterdam Areně svítilo skóre 5:0. Hattrick si připsal právě Luis Suarez.

Preview: AFC Ajax - Willem II

V závěrečném utkání 30. kola holandské Eredivisie se v zajímavém utkání střetne na domácí půdě slavný Ajax proti hostujícímu Willemu II.

Roda JC - AFC Ajax 1:2

Ajax zvládl svou úlohu favorita a proti sestupem ohrožené Rodě vyhrál pouze 2:1.

Preview: Roda JC - AFC Ajax

V nedělních zápasech 29. kola holandské Eredivisie se nám nejprve představí domácí Roda, která ve svém utkání přivítá slavný Ajax Amsterdam.

NAC Breda - AFC Ajax 0:3

Slavný Ajax nezaváhal a na půdě Bredy ukázal, že se s ním v boji o druhé místo musí prostě počítat, když po devadesáti minutách porazil domácí NAC rozdílem třídy 3:0.

Preview: NAC Breda - AFC Ajax

Důležitý zápas čeká slavný Ajax, který v rámci utkání 28. kola holandské Eredivisie cestuje do Bredy, kde se pokusí poprat o tři body.

Suarez odchod z Ajaxu zatím neplánuje

Fanoušci amsterdamského Ajaxu se budou moci i v příští sezoně těšit na kousky Luise Suareze. O uruguajského fotbalistu a klíčového hráče nizozemského klubu se údajně zajímají velkokluby z celé Evropy, Suarez ovšem na odchod zatím nemyslí...

Van Basten byl i přes vyřazení spokojen

Ajaxu se příliš nedaří v domácí nejvyšší soutěži a včera zřejmě přišel o poslední možnost na to ukončit čekání na trofej. V odvetě osmifinále Poháru UEFA přivítal doma Marseille a po prodloužení se nakonec se soutěží rozloučil, trenér Marco van Basten byl i přesto spokojen...