AFC Ajax Nizozemsko - AFC Ajax - Zprávy

Temešvár uhrál v Amsterdamu nečekanou remízu 0:0

Nizozemci si jistě svůj start do Evropské ligy představovali jinak. Remízová premiéra s Temešvárem nemohla uspokojit ani fanoušky, ani samotné fotbalisty slavného holandského celku.

Preview: AFC Ajax - FC Temešvár

Temešvár se letos pokoušel probojovat do Ligy mistrů, jenže splnit tento cíl se mu nepovedlo. Nyní tak bude usilovat alespoň o postup do další části Evropské ligy. Na rozjezd jej ale nic snadného nečeká. Zamíří totiž na horkou půdu Ajaxu. Hrát v současné době s amsterdamským celkem určitě není nejlepší zpráva pro žádného soupeře. Ajax se totiž v posledních týdnech rozjel a určitě nebude chtít brzdit ani v pohárové Evropě. V Eredivisie se po zakolísání v Eindhovenu a doma se Spartou svěřenci kouče Jola hodně zvedli. Nejprve vyhráli 3:0 v Heraclesu a o posledním víkendu zdolali rozdílem šesti branek poměrně těžkého protivníka v podobě Bredy. Do Evropské ligy postoupil Ajax na úkor Slovanu Bratislava, kterému nedal jedinou šanci. I tentokrát je favoritem a očekává se, že Temešváru nedá příliš šancí na bodový výsledek. Ajax si ani nějaké ztráty při cestě za postupem dovolit nemůže. Fanoušci na hřišti stále neuvidí středopolaře Gabriho. To by však měla být jediná absence. Letošní sezóna prozatím Temešváru vůbec nevychází. Nejenom že se nedostal do vytoužené Ligy mistrů, když nedokázal projít přes silný Stuttgart, ale ani v lize se mu příliš nedaří. V tabulce se zatím nachází až na osmé příčce a z úvodních šesti kol si na konto připsal jen dvě výhry. V tomto souboji se mu tak příliš nevěří. Dá se naopak očekávat, že se bude spoléhat především, podobně jako v rumunské lize, na pečlivou defenzívu.

AFC Ajax - NAC Breda 6:0

Ajax sice navázal na poslední vítězství z Heraclesu, ale tentokrát se proti Bredě příliš nenadřel. Ta si nakonec odvezla z Amsterdamu rovných šest branek a tento hrůzostrašný zápas bude její hráče děsit zřejmě ještě hodně dlouho. Hattrickem se blýskl útočník Dario Cvitanich. Breda až dosud patřila k celkům, u kterých byla naděje, že na půdě Ajaxu nebude jen výhradně bránit. Bohužel ani ona ale nakonec nic nepřevedla, a proto se v první půli spíše jen řešila otázka, kolik gólů se podaří domácím hráčům nastřílet. Ti se nakonec se zastavili až na čísle čtyři, což však bylo vzhledem k nespočtu tutových šancí poměrně překvapující. Pouhých deset minut stačilo všem přihlížejícím, aby dospěli k názoru, kdo že to bude v tomto klání tahat za kratší konec provazu. Ajax si udělal ze zápasu exhibici, zatímco přímo chaotická defenzíva Bredy se jen modlila, kdy už bude konec. Velké chyby se dopustila již při úvodním gólu. Kennedy sice se svou střelou z velkého úhlu neuspěl, se štěstím se ale dostal opět k míči, zbavil se bránícího hráče a před bránou našel volného Cvitaniche, který už tak zakončoval do prázdné brány. Uběhlo osm minut a nádhernou ranou se prezentoval Vertonghen, jenž přitom neměl do zápasu kvůli zranění vůbec zasáhnout. Jeho dělovka po rozehrání přímého kopu letěla přesně do rohu brány, kde už na ní nemohl gólman Rouwelaar dosáhnout. Po tomto momentu se brankostroj Ajaxu poněkud zadrhnul a na další přesné zásahy si museli diváci počkat až na závěr prvního poločasu. I když viděli řadu zajímavých příležitostí, míč propasíroval do brány až v 43. minutě Suáreze, jenž se zbavil Penderse a střelou k tyči zvýšil na 3:0. V nastaveném čase naopak dodělal dílo zkázy Cvitanich, jenž se ocitl ve vápně trestuhodně neobsazený a v poklidu skóroval. Ani na jeden gól se tak příliš nenadřel. Absolutní potupa přišla pro Bredu hned na začátku druhého dějství. Po dlouhém pasu De Zeeuwa na Suáreze se snažil uruguayského kanonýra zastavit včasným vyběhnutím gólman Rouwelaar, jenže svému týmu rozhodně nepomohl. Suárez si s ním totiž pohrál v blízkosti rohového praporku, poslal centr do pokutového území, kde hlavičkoval do prázdné brány Kennedy. Za tuto akci sklidili hráči Ajaxu bouřlivý potlesk. Hosté byli z průběhu utkání skutečně frustrování, což dávali najevo svým agresivním chováním. V 63. minutě navíc dokončil svůj hattrick Dario Cvitanich, jenž se probil k zakončení a s přehledem zvýšil na rozdíl šesti branek. Svou souhrou se Suárezem ale bavil diváky i v následujících minutách. Jedna z mála možností Bredy na snížení přišla v 80. minutě, kdy se snažil Leonardo prokličkovat až ke střele, ale nakonec byl od míče odstaven. Zápas již následně dospěl ke konci bez jediné změny.

Preview: AFC Ajax - NAC Breda

Po dvou neúspěšných výsledcích si Ajax během předminulého týdne napravil u fanoušků svou reputaci výhrou na hřišti Almela. Poměrně cenné vítězství by však ztratilo svou hodnotu, kdyby jej nenapodobil také tentokrát, kdy přivítá ve své aréně nepříjemnou a poměrně nevyzpytatelnou Bredu.

Babel zváží návrat do Ajaxu. Chce na MS

Ryan Babel se za dva roky nedokázal prosadit do základní sestavy Liverpoolu a dobře pro něj nezačala ani letošní sezóna. Nizozemský útočník touží po účasti na mistrovství světa, proto se nebrání lednové změně dresu.

Pantelić se na rok upsal Ajaxu

Marko Pantelić na konci loňské sezóny odešel z Herthy BSC a uplynulý měsíc a půl se připravoval s mateřskou Crvenou Zvezdou, nyní se ovšem již může těšit na soutěžní zápas v nové lize. Srbský útočník se stal posilou amsterdamského Ajaxu, se kterým podepsal smlouvu na jeden rok...

Emanuelsonovo místo? V obraně!

Byly doby, kdy o mladičkém Urby Emanuelsonovi mluvilo celé Nizozemsko. Z pozice levého beka se propracoval až do seniorského nároďáku, za který nastoupil v řadě utkání. Za poslední rok to šlo s jeho výkony od desíti k pěti. Nyní se však možná blýská na lepší časy.

Heracles Almelo - AFC Ajax 0:3

Po dvou nepodařených zápasech si Ajax opět připisuje hodně důležité tři body. Ty získal na půdě Almela, kde se opět více jak hodinu nemohl střelecky prosadit. Nakonec ale zaúřadovali Alderweireld, Cvitanich a Aisatti, kteří zařídili výhru 3:0.

Preview: Heracles Almelo - AFC Ajax

Ajax se během posledních dvou kol propadl z prvního místa až na pátou příčku. Po bezbrankové remíze se Spartou Rotterdam musí tentokrát vyhrát. To Almelo může pouze překvapit, i přesto je odhodlané tvrdě bojovat.

Ajax si uřízl ostudu, se Spartou jen remizoval

Většinou, když dorazila do Amsterdamu Sparta Rotterdam, diváci viděli gólové hody. Tentokrát se ale nic takového nekonalo. Ajax i přes velký počet šancí uhrál jen bezbrankovou remízu. Představu, kdo měl navrch, si můžete udělat sami - celkový počet střel: 45:1 pro Ajax!

Preview: AFC Ajax - Sparta Rotterdam

Ajax Amsterdam nezvládl o minulém víkendu šlágr s odvěkým rivalem z Eindhovenu a z prvního místa spadl až na šestou pozici. To však není žádné tragédie, jelikož už po tomto kole může být opět vše jinak. O další tři body se bude ucházet totiž proti Spartě Rotterdam, kterou by měl bez větších potíží zdolat.

Eindhoven pod taktovkou Dzsudzsáka porazil Ajax

Neuvěřitelný zápas! O duelu mezi PSV Eindhoven a Ajaxem Amsterdam se bude v Holandsku ještě dlouhou dobu mluvit. Oba kluby totiž předvedly výjimečné výkony a diváky potěšily velkým počtem gólů. Tím šťastnějším celkem jsou nakonec domácí borci, kteří vyhráli v poměru 4:3.

Ajax si jede pro třetí výhru do Eindhovenu

Jeden z hlavních taháků podzimní části Eredivisie odstartuje již tuto neděli po obědě. Znovuvzkříšený Ajax zavítá na půdu prozatím trápícího se Eindhovenu.

AFC Ajax - RKC Waalwijk 4:1

Ajax potvrdil formu z minulého kola a dokázal zvítězit také ve svém druhém zápase. Před domácími fanoušky vyprášil Waalwijk 4:1 a usadil se dočasně na čele tabulky, to může klidně přetrvávat i po odehrání všech zbývajících duelů. Přitom Ajax hrál s houževnatým soupeřem dvacet minut před koncem nerozhodně 1:1. Pak ovšem proměnil penaltu Luis Suarez a v nastaveném čase dokonce završil svůj hattrick, hrdina byl tak na světě.

Preview: AFC Ajax - RKC Waalwijk

Ajax vstoupil do nové sezony vítězně a ve druhém kole přivítá v Amsterdam Areně nováčka z Waalwijku. Ten v úvodním zápase podlehl Utrechtu a bude tak útočit na první body mezi nizozemskou elitou.