Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 0:4

O nevyzpytatelnosti bundesligy se dnes mohli opět přesvědčit sázkaři. V posledním kole sice Gladbach vyučoval lekce ofenzivy v Leverkusenu, kterému nastřílel šest branek a odjel se třemi body, teď ale doma proti trápícímu se Frankfurtu nevstřelil ani jednu a naopak inkasoval čtyři.

Preview: Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt

Ve třetím bundesligovém kole přívítá ve vyprodaném Borussia Parku domácí Mönchengladbach hosty z Frankfurtu. Zatímco Borussia zažila vstup do nového ročníku z říše snů a v minulém kole vypráskala Bayer Leverkusen na jeho vlastním stadionu 6:3, tak Eintracht naopak prohrál obě odehraná utkání a krčí se bez bodu na dně tabulky.

Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 3:6

Malé porýnské derby nabídlo nevídanou show. Oba dnešní soupeři zcela zapomněli, co to znamená obrana, a k vidění tak bylo mnoho šancí a také gólů, kterých nakonec padlo devět. Dvě třetiny z nich vstřelil Gladbach a odváží si tak šokující výhru 6:3 ze hřiště vysoce favorizovaného Leverkusenu.

Preview: Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach

Ať to měl Leverkusen proti Mönchengladbachu vždy jakkoliv těžké, tohoto soupeře musí mít rád. Vždyť hříbata farmaceutiky neporazila už dobrých šestnáct let.

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberk 1:1

Ačkoliv byl Mönchengladbach na domácím stadionu proti Norimberku aktivnější, měl více ze hry, nedokázal z utkání s adeptem na sestup vydoloval více než bod.

Preview: Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberk

I Norimberku zavál osud v prvním kole osmačtyřicáté bundesligové sezony do cesty příjemného soupeře. Žádný jiný klub než Mönchengladbach totiž der Club nedokázal vícekrát v nejvyšší německé soutěži porazit.

Juan Arango: Ostrostřelec z Venezuely

Málokdo zná údajně nejtalentovanějšího venezuelského fotbalistu všech dob. Ve své rodné zemi se stal legendou, kapitánem národního týmu a pravidelným účastníkem Copa América. Pojďme si tohoto ofenzivního záložníka, jenž je znám zvláště pro své dlouhé působení na Baleárských ostrovech, představit.

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 1:1

Ve skvělé atmosféře hrané utkání nakonec skončilo remízou a šťastnější mohli být nakonec domácí. Stefan Kiessling v posledních dvou kolech přišel o možnost stát se nejlepším ligovým střelcem.

Preview: Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen

Leverkusen v posledním bundesligovém kole letošní sezony cestuje na hřiště Mönchengladbachu, kterému už o nic nejde. Zato Bayeru ano. Pokud Brémy klopýtnou s Hamburkem, může si Leverkusen zajistit pozici pro třetí předkolo Champions League.

Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach 6:1

Hannover na sobě od minulého kola, kdy prohrál o tři góly v Leverkusenu, evidentně zapracoval a špatně hrající Mönchengladbach sestřelil v poměru 6:1. Čtyři ze svých gólů vstřelili domácí v první půli, v 53. minutě to bylo už 5:0 a na snižující branku Herrmanna reagoval patnáct minut před koncem Bruggink.

Preview: Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach

Hannover v posledních dvou zápasech nevstřelil branku a přitom sám hned desetkrát inkasoval, být tím poznamenán si ale nemůže dovolit ani náhodou, protože je předposlední a jde do tuhého. Na druhé straně Gladbach již hraje jen o čest, soupeři ale podle všeho nic nedaruje.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:1

Bayern Mnichov utrpěl menší porážku v boji o titul. Zaváhání v Mönchengladbachu asi čekal opravdu jen málokdo, avšak Bavoři zde mohli být rádi i za remízu 1:1. Vyrovnávající Miroslav Klose tak splatil důvěru v něj vloženou a udržel svůj tým na špici tabulky.

Preview: Borussia Mönchengladbach - Bayern Mnichov

Mönchengladbach si proti aktuálnímu lídrovi tabulky z Mnichova zahraje už jen o čest. Gladbach totiž Bayern neporazil už šest let.

Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 3:1

Schalke po dvou porážkách v řadě opět zabralo a vrátilo se na první příčku, i když se dá předpokládat, že na ní nevydrží déle než tři hodiny. Königsblauen ovšem díky zaváhání Leverkusenu mají prakticky jistou účast v Lize mistrů, na druhé straně Gladbachu k bodům dnes nestačil ani podařený výkon.

Preview: Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach

Schalke má za sebou dvě nepříjemné porážky spojené se ztrátou prvního místa, nyní ve své aréně tedy již nutně potřebuje vyhrát. Soupeře k tomu má poměrně vhodného, Gladbachu se v Gelsenkirchenu dlouhodobě nedaří, vzhledem ke svému postavení ale může nastoupit naprosto uvolněně.