Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Lainer se vrátil do tréninku Gladbachu

Stefan Lainer z Borussie Mönchengladbach se čtyři měsíce po zahájení léčby rakoviny mízních uzlin vrátil k tréninku. Onemocnění u rakouského obránce lékaři diagnostikovali v červenci v ranné fázi. Série nedávných vyšetření ukázala, že terapie zabrala a nemoc se podařilo vyléčit.

Čvančara přispěl k demolici Wolfsburgu, potěšil ho týmový i individuální výkon

Až nečekaně jednostrannou záležitost přinesla předehrávka dalšího kola německé nejvyšší soutěže, v níž Borussia Mönchengladbach doma přivítala Wolfsburg. Hříbata Vlky nešetřila a porazila je 4:0, svou měrou k tomu přispěl i Tomáš Čvančara.

Čvančara poslal Šilhavému jasný vzkaz. Rozmanitá sestava Wolfsburgu venku znovu vyhořela

Hráči Mönchengladbachu porazili v 11. kole Bundesligy na vlastním hřišti Wolfsburg 4:0. Úvodní branku si připsal Tomáš Čvančara, který přitom chybí v aktuální nominaci na klíčová dvojutkání české reprezentace. Hostům, v jejichž dresu odehrál závěrečnou čtvrtinu duelu Václav Černý, tak nepomohl ani návrat kapitána Maximiliana Arnolda. Zkušený záložník naposledy v základní sestavě scházel, kvůli čemuž zelenobílí nastoupili poprvé v bundesligové historii bez jediného německého hráče. Vlci zároveň padli již v pátém venkovním střetnutí za sebou.

Gladbach chce pokračovat v rozletu, Wolfsburg naoapk brzí pád

Po slabším vstupu do sezony začal Mönchengladbach sbírat více bodů, stále ovšem má na čem pracovat. Totéž lze říct o Wolfsburgu, jenž naopak v úvodu ročníku těžil z formy svého kanonýra Jonase Winda, avšak říjen "Vlkům" vůbec nevyšel. Dočkají se v Borussia-Parku první bundesligové výhry od konce září?

Gladbach se ani po dvou dekádách nedočkal. Heroická stíhací jízda vynesla Freiburgu bod

Fotbalisté Mönchengladbachu remizovali v 10. kole nejvyšší německé soutěže na hřišti Freiburgu 3:3. Hříbata přitom po třech gólech z úvodní půle sahala po první bundesligové výhře ze stadionu tohoto soupeře od roku 2002, jenže v 71. minutě nejprve snížil Noah Weisshaupt a v nastavení srovnal z penalty Vincenzo Grifo. Po snižující trefě prvního jmenovaného se na trávník dostal i Čech Tomáš Čvančara.

Čvančara asi začne na lavičce. Povzbuzený Mönchengladbach pocestuje do Freiburgu

Stabilní výkony zatím Freiburg prostě podávat neumí. A potvrdilo se to v podstatě v průběhu tohoto týdne v rámci Německého poháru, tým z Bádenska-Württemberska vypadl ze scény po domácí porážce s druholigovým Paderbornem. To naopak jeho nynější bundesligový sok z Mönchengladbachu si počínal vítězně a postoupil do dalšího kola soutěže přes Heidenheim.

Gladbach před zraky vlastních fanoušků poprvé zvítězil. Vzdor ligového nováčka zlomil Pléa

Mönchengladbach v devátém kole Bundesligy porazil na vlastní půdě Heidenheim 2:1, a připsal si tak první letošní ligové vítězství na vlastním stadionu. Domácí předvedli skvělý vstup do utkání, když se již ve čtvrté minutě prosadil Alassane Pléa. Francouzský útočník se nakonec stal hrdinou celého střetnutí, jelikož po změně stran přidal další trefu. Hříbata se zároveň vyšplhala na 10. příčku v tabulce, kde přeskočila právě svého soupeře. Na poslední desetiminutovku se na trávník podíval i český útočník Tomáš Čvančara.

Gladbach chce proti Heidenheimu odčinit týden staré zaváhání s Kölnem

Hříbata nezačala sezonu vůbec dobře. Pouhých šest bodů po osmi duelech představuje nejhorší bilanci za posledních třináct roků. Dokonce i postoupivší Heidenheim je na tom aktuálně o bodík lépe. Navíc to vypadá, že klub, ve kterém působí Tomáš Čvančara, zapomněl proti ligovým nováčkům vyhrávat. Toho budou chtít svěřenci Franka Schimdta rozhodně využít.

Návrat Čvančary do základu se obešel bez fanfár. Kolín se prostřílel k vítězství z bílého bodu

Hráči Kolína nad Rýnem si v utkání osmého kola Bundesligy připsali první domácí body, když v regionálním souboji porazili Mönchengladbach 3:1. Zápas, v němž se do základní sestavy hostů vrátil poprvé od začátku září Tomáš Čvančara, poznamenaly chyby Manuho Koného.

Nesmírně důležité derby: Köln i Gladbach lační po třech bodech

První porýnské derby před reprezentační pauzou Köln nezvládl, nyní jej však čeká další, ještě důležitější. Do kolínské čtvrti Müngersdorf totiž dorazí nenáviděný Mönchengladbach. Oba rivalové mají po nepovedeném vstupu do sezóny co dohánět, jako sůl ovšem vítězství potřebují především domácí.

Čvančara kvůli zranění plnil roli "žolíka", nyní už je v pořádku

Tomáš Čvančara od zářijového srazu reprezentace zápolil se zdravotními problémy. Laboroval s kotníkem a pak se stehnem a kvůli tomu v posledním měsíci za Mönchengladbach naskakoval až jako střídající hráč.

Borussia Mönchengladbach - 1. FSV Mainz 05 2:2

Mohuč nedokázala zvítězit ani v 7. kole Bundesligy, když na hřišti Mönchengladbachu remizovala 2:2. Borussia byla v úvodu klání jednoznačně aktivnějším celkem, což se brzy projevilo na ukazateli skóre, krátce poté však krásnou trefou srovnal 19letý Brajan Gruda. Na další góly si diváci museli počkat do závěru utkání, když nejprve udeřili po souhře dvou držitelů marockého občanství hosté, avšak následně alespoň bod Hříbatům famózně vystřelil Joe Scally. Těmto dvěma zásahům už přímo z trávníku přihlížel také Tomáš Čvančara, který nastoupil v 64. minutě.

Gladbach má po prvním vítězství dál hlad. Zakousne se do Mainzu?

Mönchengladbach se minulý týden konečně dočkal prvního ligového vítězství v sezóně. V pátek bude Borussia usilovat o to, aby se totéž nepovedlo Mainzu. "Nulapětky" totiž do probíhajícího ročníku vstoupily ještě hůř, v posledním zápase už však ukázaly alespoň náznaky zlepšení.

Gladbach po gólové smršti v první půli poprvé naplno bodoval. Strůjcem úspěchu se stal Pléa

Mönchengladbach ovládl utkání šestého kola Bundesligy proti Bochumi, na jejímž hřišti zvítězil 3:1. Duel měl v režii francouzský útočník Alassane Pléa, který byl u všech gólu hostů. Nejprve parádní asistencí připravil gól Florianu Neuhausovi a poté se sám dvakrát prosadil. Tomáš Čvančara do utkání naskočil v 64. minutě, a byl tak součástí prvního vítězství Hříbat v letošním ročníku.

Dokáže Bochum proti Gladbachu odčinit výprask s Bayernem?

Die Unabsteigbaren si před týdnem přijeli do Allianz Areny pro sedmigólový výprask, který paradoxně jejich postavení v tabulce nezhoršil. Ještě o bod méně mají na kontě "Hříbata", jimž k lepším než patnácté příčce po pěti kolech nepomohly ani tři branky Tomáše Čvančary.