Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Gladbach by rád ukončil pětizápaasovou sérii bez výhry, v cestě mu stojí Bochum

V prvním utkání nového kalendářního roku Hříbata vcelku nečekaně vyzrála na Stuttgart, avšak k úspěšné sérii je to nevybičovalo. Zato VfL zažívá výborné období, což potvrdilo i před týdnem, když skolilo Bayern.

Gladbach zakletou Red Bull Arenu neodčaroval, Lipsko po výhře dýchá na záda BVB

Lipsko zvládlo utkání 22. kola Bundesligy, v němž porazilo před zraky vlastních fanoušků Mönchengladbach 2:0. Býky dovedl za teprve druhým vítězstvím v tomto kalendářním roce už ve 14. minutě rozhodující trefou Xavi Simons. Hříbata tak prodloužila trápení na hřištích soupeřů, kde vyhrála od startu ročníku pouze jednou. Na půdě Die Roten Bullen, kteří se třemi získanými body přiblížili čtvrtému BVB, navíc nikdy v historii netriumfovala. Tomáš Čvančara vinou zraněného kotníku do souboje nenastoupil.

Rose se těší na známé tváře, Lipsko vyzve jeho bývalého zaměstnavatele Mönchengaldbach

Lipsko před pár dny nesehrálo vůbec špatnou partii v Lize mistrů proti Realu Madrid, konala se ale tak jako tak jeho porážka. Na tenhle neúspěch ovšem musí rychle zapomenout, hned ho totiž čeká v Bundeslize zkouška proti Mönchengladbachu. Na ligové scéně má přitom co napravovat, zatím se totiž nenachází v top čtyřce, avšak těsně za ní, a tato skutečnost saský tým nemůže uspokojovat.

Mönchengladbach se bezgólovou remízou s Darmstadtem utvrdil ve vzájemné mizérii

Darmstadt vybojoval na stadionu Borussie Mönchengladbach remízu 0:0. Fanouškovskými protesty rozkouskované utkání nabídlo oboustranné tápání v ofenzivě, které bylo patrné zejména na straně hostů, kterým se nedařilo vytvářet prakticky žádné příležitosti. O poznání blíže měli ke vstřelení rozhodující branky domácí, jenže ani oni při absenci zraněného Tomáše Čvančary cestu ke gólu nenašli. Hříbata tak nevyhrála již čtvrtý zápas v řadě, poslední celek tabulky pak čeká na tříbodový zisk už více než čtyři měsíce.

Gladbach chce proti Darmstadtu uhrát šestou výhru v sezoně

Hříbata zatím předvádějí nestabilní výkony, takže ideálně potřebují duel, který by jim vyšel. Střetnutí s posledním celkem bundesligové tabulky se tváří takovým býti. Nicméně hráči z Borussia-Parku určitě raději ani nechtějí domýšlet, co by se stalo, kdyby ho náhodou nezvládli podle svých představ.

Postrach Bayernu nedotáhl svoji misi do konce. Tři body Mnichovu zachránil Kane

Mönchengladbach padl ve 20. kole Bundesligy na půdě Bayernu 1:3 a poprvé od ročníku 2016/2017 podlehl mnichovskému gigantovi v obou ligových duelech. Domácí začali velmi aktivně, nicméně po přesné střele Nica Elvediho vedla "Hříbata". Bavoři ale ještě do poločasu vyrovnali zásluhou Aleksandara Pavloviće a v 70. minutě jim tři body zajistil Harry Kane. Anglický kanonýr zaznamenal již 24. trefu v nejvyšší německé soutěži, víc se v premiérové sezoně povedlo jen v 60. letech Uwemu Seelerovi. V sestavě hostů znovu chyběl zraněný Tomáš Čvančara.

Bayern čeká neoblíbený sok. Dokáže navázat Mönchengladbach na remízu z Leverkusenu?

Když se Bayernu v lednu nevydařil zápas Brémami, schytávala to bavorská družina ze všech stran. Prakticky nikdo nebyl ušetřený, hovořilo se o tom, že titul už získá Leverkusen, že éra pod taktovkou tohoto klubu je po letech pryč. Uběhlo od onoho klání několik dnů a najednou je situace jiná. Domácí před střetnutím s Mönchengladbachem už neztrácejí na čelo mnoho.

Kovář při bundesligové premiéře ukul čistý štít. Leverkusenu se po remíze přiblížil Bayern

Gólman Matěj Kovář udržel ve svém bundesligovém debutu v rámci 19. kola čisté konto, když Leverkusen na domácím hřišti remizoval s Mönchengladbachem 0:0. Nadějného brankáře doplnil v základní sestavě Patrik Schick, ani on však nedokázal gólově zužitkovat herní převahu Bayeru. Náskok Farmaceutů v čele tabulky se tak kvůli výhře dotahujícího se Bayernu zúžil na dva body. Třetí z enklávy českých fotbalistů Adam Hložek naskočil do utkání v 84. minutě. V kádru hostů naopak chyběl zraněný Tomáš Čvančara.

Leverkusen již nevyžaduje drama. Užije si doma poklidnou výhru nad Gladbachem?

Momenty plné euforie po dvou dramatických koncovkách si fanoušci Leverkusenu jistě užili. Tentokrát by ale možná přece jen uvítali poklidnější průběh zápasu. Poradí si Werkself bez větších potíží s regionálním rivalem z Mönchengladbachu?

Gladbach se zapomněl hlavou v šatně a přihlížel bleskovému obratu Augsburgu

Mönchengladbach podlehl v 18. kole Bundesligy Augsburgu 1:2, a poprvé od září tak na svém hřišti nebodoval. Zápas se přitom pro domácí nevyvíjel špatně, když ve 26. minutě skóroval Jordan Siebatcheu, jenž se po zdravotních problémech prosadil i ve svém druhém utkání v novém roce. Bavoři, z jejichž lavičky utkání přihlížel náhradní brankář Tomáš Koubek, ale slepenými góly krátce po poločasové pauze duel otočili ve svůj prospěch. Vítěznou trefu zaznamenal v 51. minutě talentovaný Belgičan Arne Engels.

Mönchengladbach bez Čvančary: Naváže na minulou výhru proti Augsburgu?

Dva body dělily před vzájemným zápasem Mönchengladbach a Augsburg. Pro oba mančafty představuje tenhle duel ideální šanci, jak se posunout v tabulce o pár míst dopředu. Poslední mač Hinrunde před týdnem absolvovaly oba celky odlišně. A zatímco domácí urvali tři body nad Stuttgartem, hosté nyní budou nacházet vzpruhu po nezdaru s vedoucím Leverkusenem.

Čvančara si natrhl vazy v kotníku, chybět by mohl až dva měsíce

Tomáše Čvančaru po přestupu ze Sparty do Gladbachu brzdí zdravotní problémy a další si přivodil tento týden během jednoho z tréninků. Český útočník si bude muset několik týdnů počkat na první jarní start, natrhl si totiž vazy v kotníku.

Návrat ztraceného syna? Reus by podle tisku mohl zamířit zpět do Gladbachu

Ke svému konci se zřejmě chýlí působení Marca Reuse v Dortmundu. Ofenzivně laděný fotbalista v BVB loni podepisoval nový jednoletý kontrakt, letos už prodloužení spolupráce pravděpodobné moc není a nabízí se tak jeden velký návrat.

Stuttgart se ze zásahů Hacka do obranného systému nevzpamatoval

Hráči Gladbachu vyhráli v 17. kole Bundesligy na vlastní půdě nad rozjetým Stuttgartem 3:1, a prodloužili tak domácí sérii bez prohry na osm soutěžních střetnutí po sobě. Lví podíl měl na tomto úspěchu dvougólový Robin Hack, přičemž útočníkův zásah po necelé půlminutě od úvodního hvizdu byl jeho vůbec prvním ligovým v dresu Hříbat. Letní posila z Bielefeldu se v základní sestavě objevila i díky absenci Tomáše Čvančary.

Udrží ve Stuttgartu formu z podzimu? Poslední duel Hinrunde stráví v Mönchengladbachu

Před sezónou se predikovalo, že tomu bude naopak. Mönchengladbach měl být tím, kdo se bude rvát minimálně o ty příčky zajišťující účast v pohárové Evropě pro následující ročník, kdežto Stuttgart měl být na jeho místě, tedy spíše v dolní polovině tabulky, usilující hlavně o co nejhladší záchranu. Karty jsou ovšem rozdány rozdílně. I proto jsou hosté v roli favorita.