Bayer Leverkusen Německo - Bayer Leverkusen - Zprávy

Karlsruher SC - Bayer Leverkusen 3:3

Vítězná šnůra Leverkusenu skončila na půdě Karlsruhe. Bayer sice na Wildparkstadionu vedl po čtyřiadvaceti minutách již o tři branky, domácí ale prokázali velkou morálku a nakonec ze ztraceného zápasu vydolovali bod za remízu 3:3.

Preview: Karlsruher SC - Bayer Leverkusen

Skvěle šlapající stroj se postaví podceňovanému mančaftu ze spodku tabulky. Konkrétněji prozatím druhý Leverkusen bude bojovat o prodloužení vítězné série na půdě čtrnáctého Karslruhe, které naopak prohrává, co může, a postupně se propadá tabulkou až do pásma sestupu.

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 2:0

Leverkusen doma díky brankám Barnetty a Kießlinga zaslouženě porazil Wolfsburg 2:0 a díky třem bodům se minimálně do sobotního odpoledne posunul před Hoffenheim do čela bundesligového pelotonu. Vlci před dalšími zápasy zatím zůstávají osmí.

Preview: Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg

Leverkusen bude v předehrávce dalšího kola obhajovat slušnou druhou pozici proti Wolfsburgu, který se ale též nachází v první polovině tabulky a dělá si zálusk na pohárové pozice. Lvi by se mohli alespoň při případně remíze dostat na nějaký ten čas na čelo, pokud dokonce vyhrají, existuje možnost že jim první flek vydrží ještě déle.

Werder Brémy - Bayer Leverkusen 0:2

Žádné gólové hody se v utkání Brém s Leverkusenem nekonaly, fanouškům hostujícího týmu to ale nemusí vůbec vadit. Bayer totiž díky brankám Vidala a Friedricha ze druhé půle zvítězil potřetí za sebou 2:0 a minimálně do zítřka se posunul před Hoffenheim na čelo Bundesligy.

Preview: Werder Brémy - Bayer Leverkusen

Největší tahák desátého kola se odehraje u řeky Weser. Domácí Werder bude hostit Leverkusen a dají se očekávat gólové hody, jako například minulý ročník (5:2) či v utkání před čtyřmi lety, kdy Bayer v Brémách naposledy vyhrál, a to 6:2.

Bayer Leverkusen - 1. FC Köln 2:0

Především díky zlepšenému výkonu ve druhé půli zvítězil Leverkusen v porýnském derby nad Kölnem 2:0. Výhru ve vyhecovaném utkání zajistily Bayeru trefy Manuela Friedricha a Theofanise Gekase.

Preview: Bayer Leverkusen - 1. FC Köln

Nováček soutěže Kolín se k údivu všech prozatím drží v poklidném středu tabulky a sbírá pravidelně body, devátá příčka je proto zasloužená. Jeho soupeř z Bayeru začíná vzpomínat na staré dobré časy, kdy bojoval o titul a třetí místo s dvoubodovou ztrátou na čelo je velmi solidní.

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 0:2

Leverkusen se prodral až na třetí místo v Bundeslize, když s přehledem vyhrál na půdě trápícího se Frankfurtu 2:0.

Preview: Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen

Do Frankfurtu zavítá v sobotu odpoledne ambiciózní soupeř, Bayer Leverkusen. Duely tohoto celku jsou velmi zajímavé, neboť padá hodně gólů, hraje se pohledný fotbal a nikdy zatím zápas neskončil dělbou bodů. To domácí zase neokusili v průběhu sezóny slastný pocit vítězství a tři body za tři remízy jsou vše, co je může těšit. Není divu, že se plácají na předposledním místě (po páteční předehrávce dokonce na posledním), na jejich obranu je však nutno říci, že mají zápas k dobru.

Bayer Leverkusen - Hertha BSC 0:1

Trochu šťastnou, nicméně velmi cennou výhru si připsala Hertha, která dokázala jako první udržet proti drtivé ofenzivě Leverkusenu čistý štít a díky pózdní brance Voronina si odvezla tři body za výhru 1:0.

Preview: Bayer Leverkusen - Hertha BSC

Rozjetý Leverkusen, jenž je s osmnácti vstřelenými góly společně s Werderem doposud nejútočnější tým soutěže, přivítá na domácím hřišti Herthu, která naopak střelecky tápe.

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 2:3

V gólově bohatém zápase nakonec vyhráli hosté z Leverkusenu, kteří si už náskok 0:3 nenechali vzít a tak si odvážejí 3 body.

Preview: VfL Bochum - Bayer Leverkusen

Jedenáctý celek tabulky přivítá pátý, čeká se velmi vyrovnaný duel. Leverkusen má sice na kontě devět bodů, už však dvakrát prohrál. Stejný počet neúspěchů má i Bochum, jenže ta navíc pouze jednou vyhrála. Pro domácí může hrát fakt, že loňský poslední domácí zápas zvládli a s přehledem vyhráli 2:0.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 4:0

Leverkusen v páteční předehrávce naprosto hladce porazil Hannover, a to především díky zdrcujícímu začátku a útočné hře. Předvedl se útočník Patrik Helmes, který vstřelil dokonce hattrick. Z Čehů nastoupil od začátku za domácí obránce Michal Kadlec, odehrál celý zápas, v dresu Hannoveru na stejný počet minut nastoupil Jiří Štajner.