1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Tuchel nevěří, že má Mainz tolik bodů

Mainz si i po pěti kolech německé ligy drží stoprocentní bilanci a drží se na čele soutěže. Pokud skromý klub zvítězí ještě dvakrát, vyrovná bundesligový rekord Bayernu a Kaiserslauternu. Trenér Mainzu Tuchel si skvělou formu svého týmu nedokáže vysvětlit.

1. FSV Mainz 05 - 1. FC Köln 2:0

Bundesliga svého lídra po pátém kole měnit nebude! Mainz totiž v domácím nezáživném utkání porazil Köln, a díky páté výhře v řadě si při prohře Hoffenheimu upevnil pozici na čele.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - 1. FC Köln

Po čtyřech odehraných kolech má bundesliga překvapivého lídra a tím je loňský nováček z Mainzu, jenž zůstává jediným týmem bez ztráty bodu. Pátý korálek na vítěznou šňůru by Tuchelovi svěřenci rádi přidali ve vloženém kole, soupeřem ale bude defenzivně zdatný Köln.

Werder Brémy - 1. FSV Mainz 05 0:2

Mainz pokračuje v senzačním tažení, i čtvrtý zápas v nové sezóně vyhrál a při zaváhání Hoffenheimu se osamostatnil na čele tabulky. Loňský nováček znovu podal dobrý výkon, který stačil na špatně hrající Werder.

Preview: Werder Brémy - 1. FSV Mainz 05

Werder si v novém bundesligovém ročníku zatím vyzkoušel všechny tři typy výsledků a doma by i na druhý pokus rád zvítězil, aby mu neujel vlak v podobně pohárových pozic. Na Weserstadion ale zajíždí Mainz, který zažívá nejlepší start do ligy v historii a je druhý pouze o skóre.

Talentovaný útočník Schürrle přestoupí z Mohuče do Leverkusenu

Německý reprezentant do 21 let André Schürrle po sezoně přestoupí z Mohuče do Leverkusenu. Podle německých médií podepíše devatenáctiletý útočník s Bayerem pětiletou smlouvu.

1. FSV Mainz 05 - 1. FC Kaiserslautern 2:1

Mainz to dokázal znovu. Domácí v červenobílých dresech sice od přesné střely Lakiće ve 20. minutě brzy prohrávali, ale s otáčením zápasů nemají svěřenci kouče Tuchela problémy a potvrdili to i dnes. Nejprve dvacet minut před koncem vyrovnal po odraženém balonu a skvělé práci Holtbyho Bungert a hned za čtyři minuty skončila za Sippelovými zády i tečovaná střela Schürrleho. Jelikož opařený Kaiserlautern odpověď ve zbývajících minutách nenašel, skončili rudí ďáblové poprvé v sezoně poraženi.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - 1. FC Kaiserslautern

Po více než čtyřech letech se Mainz a Kaiserslautern znovu setkávají v německé nevyšší soutěži. Když se tyto dva týmy proti sobě naposledy postavily ve falckém derby, šlo o šlágr druhé ligy, nyní se poněkud překvapivě jedná o souboj o čelo bundesligové tabulky.

Ani já to nechápu, říkal po senzačním otočení Tuchel

Takové věci se nestávají každý den. Ještě v předminulé sezoně byl Wolfsburg na vysoké výsledky zvyklý, na ten z utkání s Mainzem by ale raději co nejrychleji zapomenul. Svěřenci Steva McClarena po půlhodině hry vedli 3:0 a zápas jim ještě proklouzl mezi prsty.

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05 3:4

Premiéra brazilského ofenzivního virtuóze Diega se vydařila. Ovšem pouze do třicáté minuty. Wolfsburg totiž dokázal ztratit vedení 3:0 a ještě před vlastními fanoušky prohrát s Mainzem 3:4. Pro tým ze stáje Steva McClarena se tak koncovky zápasů stávají noční můrou.

Preview: VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05

První bundesligové kolo bylo bohaté na góly v posledních minutách utkání a nejinak tomu bylo v zápase Wolfsburgu. Ten si nedokázal pohlídat remízu v Allianz Areně a proti Mainzu bude mít co napravovat.

1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 2:0

Stuttgartu se vstup do letošní sezony podobně jako do té loňské nevydařil. Svěřenci Christiana Grosse zahodili hned v úvodu penaltu a nakonec dvakrát inkasovali.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart

Stuttgart po loňském skvělém jaru opět hlásí návrat do bojů o poháry a na rozjezd si nemohl přát lepšího soupeře. S Mainzem totiž v bundesligové historii ještě ani jednou neprohrál, naopak třikrát remizoval a pětkrát odešel jako vítěz.

1. FSV Mainz 05 - Schalke 04 0:0

Na Schalke dolehla v Mainzu deka a nedokázalo zvítězit ani tam. Schalke tak poputuje do základní skupiny Ligy mistrů, Mainz zakončil povedenou sezonu na devátém místě.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - Schalke 04

Zřejmě dvě největší překvapení zakončí vydařenou sezónu vzájemným soubojem na Bruchwegu, ve kterém již ani jednomu z týmů o nic nepůjde. Domácí mají již delší dobu jisté místečko ve středu tabulky, to Schalke před týdnem přišlo o šanci na zisk titulu a skončí druhé.