Ani já to nechápu, říkal po senzačním otočení Tuchel

29.08.2010, 11:13
Aktuality
Takové věci se nestávají každý den. Ještě v předminulé sezoně byl Wolfsburg na vysoké výsledky zvyklý, na ten z utkání s Mainzem by ale raději co nejrychleji zapomenul. Svěřenci Steva McClarena po půlhodině hry vedli 3:0 a zápas jim ještě proklouzl mezi prsty.

Vše bylo perfektně nachystané. Stadion při nástupu borců na trávník bouřil, neboť se mu poprvé v pracovním ukázala nová posila Diego. Ten společně se svými novými spoluhráči prvních dvacet minut dobýval obranu Mainzu. Tým od soutoku Rýna s Mohanem nakonec povolil. Džeko vstřelil dvě branky, skvělých šest minut dokončil premiérovou brankou sám Diego.

To bylo ale to nejhorší, co se mohlo stát. Mainz ještě do poločasu dokázal se štěstím snížit a po změně stran rozehrál nevídanou partii, kterou Bundesliga zažila naposledy před devatenácti lety, kdy se Fortuně Düsseldorfu podařilo proti Bochumi otočit taktéž z 3:0 na 3:4.

Trenér hostí Tuchel na hřiště poslal mladíka Schürrleho, který režíroval obrat. Ten nakonec zakončil pět minut před koncem další střídající mladík Szalai. Steve McClaren na lavičce vybouchl vzteky a na pozápasové tiskovce jen s těžkostí hledal vhodná slova. "Co se dnes stalo se jen těžko vysvětluje. S tímto nemám zkušenosti ani jako hráč a ani jako trenér. Jestliže 3:0 vedete a ještě prohrajete, pak je tu evidentní charakterový a psychický problém. Nikdy jsem tak dramaticky rychlou ztrátu kvality neviděl," soukal ze sebe pomalu.

"Nedokáži říct, co a proč se nám to vlastně stalo. Nyní musíme pozorně poslouchat trenéra, ten snad bude vědět, co dál," nechápal porážku od loni jednoho z nejhorších týmů venku sám Diego. "Ukázali jsme prostě dvě tváře a to už se nám nesmí stávat."

Dvě tváře ukázal i Mainz. V první půlhodině odprezentoval spíše tragickou obranu s tragickou rozehrávkou. "První půlhodina byla strašná. Pak jsem ale poznal, že je na hřišti opět můj tým. Tento tým má neskutečný týmový duch. Trošku nechápu, jak se mohli hráči tak postavit zpátky na nohy, když si toho ode mě tolik během poločasové přestávky vyslechli," zakončil Tuchel.

Autor: Daniel Polách