1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

1. FC Köln - 1. FSV Mainz 05 4:2

1. FC Köln znovu doma úřadoval, v duelu celků z karnevalových měst přehrál Mainz po celých devadesát minut a zaslouženě zvítězil 4:2, načež konečně opustil barážovou šestnáctou příčku, zatímco hosté si mírně přitížili v boji o evropské poháry.

Preview: 1. FC Köln - 1. FSV Mainz 05

1. FC Köln se srdnatě bije o záchranu a v minulém kole doma dokonce otočil skóre proti úřadujícímu mistrovi. Nyní do Porýní přijíždí Mainz, který se i přes špatnou střeleckou formu pomalu zvedá a stále se pohybuje na pohárových pozicích.

1. FSV Mainz 05 - Werder Brémy 1:1

Velmi zajímavý zápas se dnes odehrál na půdě Mainzu, i když s poněkud smolným výsledkem pro domácí, kteří byli lepším týmem a sahali po třech bodech.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - Werder Brémy

Werderu Brémy se vstup do druhé části sezóny příliš nepovedl a hned ve čtvrtém jarním kole jarním kole jej možná čeká nevyhnutelná nepříjemnost. Pokud prohraje na Bruchwegu s domácím Mainzem, bude to již jeho 500. prohra v historii ligy.

Šimák zůstává v Mohuči, jiné angažmá nenašel

Jan Šimák nakonec zůstává v bundesligové Mohuči, kde má smlouvu do léta. Dvaatřicetiletý záložník si během ledna snažil najít jiné angažmá, ale neúspěšně. Podle magazínu Kicker jednal Šimák s několika týmy z druhé německé ligy, ale s žádným se nedohodl na podmínkách.

1. FC Kaiserslautern - 1. FSV Mainz 05 0:1

I druhé porýnsko-falcké derby v této sezóně ovládl Mainz, loňský nováček toho letošního porazil díky brance Holtbyho, která byla vůbec prvním gólovým úspěchem týmu na jaře, a posunul se díky tomu na čtvrté místo, zatímco Kaiserslautern zůstává třináctý s pouze tříbodovým náskokem na sestupové pozice.

Preview: 1. FC Kaiserslautern - 1. FSV Mainz 05

Sobotní podvečer v německých fotbalových vodách okoření falcké derby, ve kterém nyní těžko hledat favorita. Dvaadvacetibodový Kaiserslautern sice bojuje o záchranu a má přesně třetinu bodů co Mainz, ten ale zabředl do velké krize a nemůže najít cestu ven.

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 0:1

Jistě si každý z vás vzpomene na neuvěřitelý obrat, který se povedl hráčům Mainzu na podzim ve Wolsburgu. Ještě v prvním poločase prohrávali 0:3, ale nakonec si odvezli všechny tři body za výhru 4:3. Dnes se však utkání těchto dvou celků mělo o poznání poklidnější průběh a Vlkům se povedlo odčinit podzimní blamáž výhrou 1:0.

Karhan se nemůže dočkat návratu na Slovensko

Slovenský reprezentační rekordér Miroslav Karhan, který momentálně působí ve aktuálně třetím týmu německé Bundesligy 1. FSV Mainz, má namířeno zpátky do rodné vlasti a už se návratu na Slovensko neví dočkat. Tam by měl znovu oblékat dres Spartaku Trnava.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg

Mainz do letošního jara nevstoupil zrovna příznivě a prohru ze Stuttgartu se bude snažit odčinit proti Wolfsburgu. Příležitost na to bude mít proti momentálnímu remízovému králi německé nejvyšší soutěže.

Zabavník touží po pohárové Evropě

Slovenský reprezentant Radoslav Zabavník chce s německým klubem 1. FSV Mainz 05 účinkovat v příští sezoně v pohárové Evropě. Mainz je aktuálně na druhé příčce německé nejvyšší soutěže, na vedoucí Borussii Dortmund ztrácí třináct bodů...

VfB Stuttgart - 1. FSV Mainz 05 1:0

Skvělý vstup do jara má za sebou Stuttgart. Bez diskusí největší zklamání dosavadního průběhu sezóny porazilo doma 1:0 na podzim vynikající Mainz a minimálně do zítřka se posunulo na barážovou příčku. Rozhodnutí přinesl deset minut před koncem žolík Harnik.

Preview: VfB Stuttgart - 1. FSV Mainz 05

Že se v souboji mezi Stuttgartem a Mainzem představí druhý a sedmnáctý celek bundesligové tabulky, by před začátkem sezóny nebylo až takovou senzací. To by ovšem nesměla být realita od předpokladů naprosto převrácená, na VfB totiž čeká boj o holé přežití a 1. FSV může snít o evropských pohárech.

Šimák zřejmě opustí Mohuč, chce se vrátit do české ligy

Jan Šimák se v zimní přestávce s největší pravděpodobností rozloučí s německou Mohučí, za kterou na podzim nastoupil v bundeslize v jediném zápase. Podle agentury DPA se dvaatřicetiletý záložník chce vrátit do české ligy.

Löw chválí Kloppa s Tuchelem. Sám myslí na zlato

Trenér německé reprezentace Joachim Löw ocenil práci, kterou dělají trenéři Dortmundu a Mainzu Jürgen Klopp s Thomasem Tuchelem. Oba podle něho mohou v budoucnu pomýšlet na post kouče národního týmu. Löw se ale zatím končit nechystá, touží po zlaté medaili z velkého turnaje.