Frosinone Calcio Itálie - Frosinone Calcio - Zprávy

Inter doma hostí Frosinone

Tečku za dvanáctým kolem Serie A udělají na stadionu Giuseppe Meazzy Inter a Frosinone. Od domácích se očekává hladká výhra, i když Frosinone si letos nevede špatně a je připraveno hlavního favorita na Scudetto zaskočit.

Na italských trávnících už zase řádí Ibrahimovič. Frosinone zásluhou mladíka udolalo Empoli

Hráči Frosinone odčinili v 11. kole Serie A poslední ligovou porážku s Cagliari, když na domácí půdě porazili Empoli 2:1. Úvodní trefu zaznamenal po změně stran Marvin Cuni, pro kterého to byla zároveň premiérová branka v dresu Giallazzurri. Ještě povedenější výkon však předvedl teprve 17letý kmenový hráč Bayernu Mnichov Arijon Ibrahimovič, jenž kromě asistence na první gól také sám skóroval. Hosté se sice s jednoznačně nejhorší ofenzivou v lize dokázali v závěru prosadit, na body to však nestačilo.

Frosinone hostí Empoli

Ve druhé polovině tabulky na sebe v rámci italské Serie A narazí Frosinone a Empoli. Domácí v týdnu oslavili postup do dalšího kola Coppa Italia a dobrou náladu chtějí přenést i do ligové soutěže. Frosinone je v tabulce dvanácté, kdežto Empoli až osmnácté.

Po Janktově odchodu začali řádit žolíci. Cagliari dokonalo zběsilou stíhací jízdu v nastavení

Hráči Cagliari zvítězili po bláznivém průběhu utkání v 10. kole Serie A nad Frosinone 4:3, a připsali si tak vůbec první ligový triumf v ročníku. V souboji nováčků zaznamenal výrazně lepší start hostující celek, který se i díky dvěma brankám Matíase Soulého propracoval do třígólového vedení. Pak ale nastal naprostý kolaps v obraně Giallazzurri a neuvěřitelný comeback domácích odstartoval po necelých 10 minutách na hřišti Gaetano Oristanio. Na toho dvěma trefami v nastaveném čase navázal střídající Leonardo Pavoletti. U obratu svého celku již chyběl Jakub Jankto, jenž ze hřiště odešel zhruba po hodině hry.

Cagliari se těší na domácí souboj s Frosinone

V neděli po obědě se nováček Cagliari pokusí poprvé v sezoně zvítězit a má přijatelného soupeře, protože forma Frosinone se poněkud zasekla. Hosté jsou na tom samozřejmě lépe, ale z posledních pěti zápasů vyhráli jediný a ani na Sardinii to nebudou mít jednoduché.

Gól veterána rozhodl o výhře Bologni. Frosinone lovilo ze sítě úctyhodnou rybičku z 20 metrů

Bologna porazila v devátém kole Serie A Frosinone 2:1 a zůstala v kontaktu s týmy na pohárových pozicích. Rossoblu přiblížil v 19. minutě k výhře Lewis Ferguson, na jehož gól záhy navázal fantastickou hlavičkou zpoza vápna zkušený Lorenzo De Silvestri. Na efektní trefu obránce, jenž nastoupil do svého 424. utkání v italské nejvyšší soutěži, hosté zareagovali jediným zásahem, a potřetí v sezoně tak odešli poraženi.

Boloňa i Frosinone patří mezi příjemná překvapení, jak dopadne jejich vzájemný souboj?

Sedm zápasů už Boloňa nenašla přemožitele a natáhnout sérii se pokusí i proti Frosinone. To patří k příjemným překvapením soutěže a v tabulce je dokonce na lepším umístění, než domácí.

Frosinone rozdalo lekci z důrazu. Gólový tanec si ve vápně Verony střihl Reinier

Fotbalisté Frosinone zvítězili v domácím utkání osmého kola Serie A nad Veronou 2:1. Další dobrý výkon nováčka korunoval v nastavení první půle Reinier, jenž byl ve vápně soupeře dostatečně důrazný a načal cestu svého týmu za vítězstvím. Kmenový hráč Realu Madrid, který na Apeninský poloostrov přišel na roční hostování, tak skóroval při premiérovém startu za Canarini. Rozhodnutí přišlo po změně stran od Matíase Soulého. Giallazzurri se po třetí výhře v sezoně vrátili do první poloviny tabulky, což se z pohledu podceňovaného celku dalo považovat za velký úspěch.

Frosinone vyzve Hellas

I přes porážku s Římem se Frosinone i nadále drží v první polovině tabulky. Jeho výkony jsou zatím příjemným překvapením a v neděli proti Hellasu bude chtít zpět na vítěznou vlnu. Hosté zase hodlají ukončit nejen čekání na vítězství, ale také na vstřelený gól.

Úspěšná série nováčka skončila. Lukaku se po krátkém výpadku vrátil na střeleckou listinu

AS Řím napravil blamáž z minulého utkání a v sedmém kole Serie A porazil na domácí půdě nováčka z Frosinone 2:0. Giallorossi byli od úvodu lepším celkem a ve 22. minutě se dostali do zaslouženého vedení, o což se postaral Romelu Lukaku. Belgický útočník se tak s výjimkou předchozího souboje s Janovem prosadil ve všech zápasech v dresu "Vlků", do kterých naskočil v základní sestavě. Hostující Canarini i kvůli jeho příspěvku prohráli poprvé od otevíracího ligového klání proti Neapoli.

AS potřebuje reagovat na poslední propadák, do Říma přijede starý známý

Římanům se vstup do nové sezony vůbec nedaří a už se začínají objevovat zvěsti o odvolání populárního kouče Josého Mourinha. Aby je odrazil, potřebuje portugalský trenér lepší výsledky a v neděli večer se o ně popere se starým známým AS, tedy Eusebiem Di Francescem.

Polevení v tempu vyšlo Fiorentinu draho. Bodovou šňůru nováčka prodloužil host z Juventusu

Frosinone v šestém kole Serie A navázalo na předchozí nadějné výkony a na vlastním stadionu remizovalo s Fiorentinou 1:1. Domácí čelili v úvodním dějství převaze soupeře, z mnoha příležitostí Fialek se však ujala pouze hlavička Nicoláse Gonzáleze. Canarini po změně stran svůj herní projev zlepšili a v 70. minutě se dočkali vyrovnání, když se rovněž hlavou prosadil Matías Soulé. Pro forvarda hostujícího z turínského Juventusu se jednalo o první trefu v dresu Giallazzurri. Český záložník Antonín Barák do duelu naskočil na závěrečných 20 minut.

Fialky chytly slinu, uspějí i na hřišti Frosinone?

Finalista posledního ročníku Konferenční ligy se dostává do zajímavé formy a ve Frosinone bude usilovat o třetí ligovou výhru v řadě. Fialky si o víkendu poradily s Udinese a ještě předtím doma přetlačily Atalantu. Daří se i Frosinone, které je na dostřel evropským pohárům.

Salernitana stále čeká na výhru, Frosinone znovu bodovalo. Ráz zápasu dali góloví premianti

Celek ze Salerna nedotáhl k vítězství ani duel pátého kola Serie A, v němž remizoval před vlastním publikem s Frosinone 1:1. Hosté předvedli výborný vstup do utkání, když se již ve 12. minutě prosadil 33letý stoper Simone Romagnoli, pro kterého se jednalo o první trefu v barvách Giallazzurri. Domácí ale po změně stran zvýšili tempo a třetí remízu v ročníku jim vystřelil Jovane Cabral, jenž v novém angažmá taktéž okusil premiérovou radost z přesného zásahu. Canarini se tak museli spokojit s bodem, ten jim však stačil k udržení neporazitelnosti na hřištích soupeřů.

Trápící se Salernitana hostí skvěle hrající Frosinone

Salernitaně se povedlo hned na úvod překvapit remízou se silným AS Řím, jenže od té doby se víceméně trápí. První tři body by si chtěla připsat v pátečním souboji s nováčkem z Frosinone. S ním si ale není radno zahrávat.