Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Atalanta BC - Cagliari Calcio 3:1

Atalanta Bergamo nastřílela Cagliari tři branky a její šance na záchranu se zvětšily. Utkání hodně ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího Desseny, Atalanta přesilovku využila a vyhrála 3:1.

Preview: Atalanta BC - Cagliari Calcio

Atalanta Bergamo bude chtít na domácím stadionu Atleti Azzurri d'Italia naplno bodovat proti Cagliari, neboť jedině zisk všech tří bodů jí přiblíží záchraně - remíza by příliš nevyřešila, ba naopak. Cagliari ale prohrálo s Laziem a to bude chtít v Bergamu odčinit.

Atalanta BC - AS Livorno 3:0

Atalanta v záchranářském souboji rozdrtila Livorno a odsoudila ho na poslední místo tabulky, které po dlouhých měsících opustila Siena. Na Stadio Azzurri d'Italia se trefovali Padoin, Chevanton a Ferreira Pinto.

Preview: Atalanta BC - AS Livorno

Ryze sestupovou bitvu nabídne střetnutí Atalanty s Livornem, kde půjdou obě mužstva za třemi body. Remíza totiž v současné situaci nic neřeší.

Parma FC - Atalanta BC 1:0

Valerij Bojinov se stal hrdinou nedělního zápasu s Parmou, do kterého naskočil až v 62. minutě. Jen o pár minut později ale mohl slavit jedinou a vítěznou branku, která Parmu výrazně přiblížila záchraně. Naopak Atalanta se topí v sestupových problémech.

Preview: Parma FC - Atalanta BC

Atalantu čeká klíčový souboj v boji o udržení. Pokud totiž nepřiveze body ani ze Stadia Ennio Tardini, záchrana se ještě vzdálí. Parma prožívá hlubokou krizi a body v posledních týdnech rozdává, až na jedinou výjimkou, na počkání.

Atalanta BC - Udinese Calcio 0:0

V Bergamu dospěl zápas mezi Atalantou a Udinese k nicneřešící bezbrankové remíze, obě mužstva tak zůstávají na sestupem ohrožených místech.

Preview: Atalanta BC - Udinese Calcio

Atalantu s Udinese čeká klíčový duel v boji o udržení. Atalanta si nemůže dovolit dál ztrácet, pokud chce své šance na záchranu oživit, naopak Udinese by se rádo už konečně od posledních příček nadobro odpoutalo.

AC Milán - Atalanta BC 3:1

AC Milán porazil na San Siru sestupem ohroženou Atalantu a udržel druhé místo před Římem, Rossoneri navíc zůstávají stále ve hře o Scudetto. Hrdinou utkání se stal Alexandre Pato, který obstaral dvě branky domácích.

Preview: AC Milán - Atalanta BC

Na milánském San Siru přivítá v neděli odpoledne AC sestupem ohroženou Atalantu. Zatímco domácí favorit půjde za třemi body, aby ještě více stáhl náskok vedoucího Interu, Atalanta potřebuje nutně bodovat, jelikož jí hrozí sestup do Serie B. Favoritem bude pochopitelně AC Milán.

Atalanta BC - Chievo Verona 0:1

Sergio Pellissier rozhodl jedinou trefou zápasu o důležité výhře svého Chieva nad Atalantou. Flying Donkeys se výraznějí vzdálili sestupu, zatímco Atalanta je v něm namočena až po uši.

Preview: Atalanta BC - Chievo Verona

Hodně důležitá bitva čeká na Atalantu, která přivítá Chievo a pokud se chce přiblížit záchraně, musí vyhrát. Podle posledních zápasů to určitě není nereálné, ale ani Chievo nebude chtít ztratit.

Calcio Catania - Atalanta BC 0:0

Záchranářský duel mezi domácí Catanií a Atalantou vítěze nepoznal. Na své si nepřišli ani fanoušci, kteří za devadesát minut hracího času neviděli jedinou branku. Větším vzrušením bylo vyloučení Belliniho v průběhu druhého poločasu. Konečná remíza 0:0 pro oba celky nic neřeší.

Preview: Calcio Catania - Atalanta BC

Souboj o záchranu bude na programu na Sicílii, kde šestnáctá Catania přivítá předposlední Atalantu Bergamo. Oba celky od sebe dělí pouhé tři body, každý potřebuje vyhrát, aby se jeho šance na sestup zmenšily.

Atalanta si připsala nad Bari důležité vítězství

Střídající Simone Tiribocchi vystřelil pro Atalantu tolik potřebnou výhru. Obětí se stalo Bari, které jen potvrdilo, že se mu v Bergamu dlouhodobě nedaří.