Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Další články

Bitva o Bretaňský poloostrov: Nantes hraje o záchranu, Rennes o postup do pohárové Evropy

Oba tito bretaňští rivalové můžou pro letošek jen tiše závidět svému lokálnímu konkurentovi z Brestu. Zatímco se Pirátům daří chovat své postavení na předních místech, Nantes bojuje o záchranu a Rennes horlivě o příčky zajišťující kvalifikaci do evropských pohárů. Především hosté v tomto ohledu ztrácejí půdu pod nohama a potřebují urychleně najít nějakou vzpruhu.

Rennes vyklízí pozice v boji o Evropu. Toulouse loupilo v Bretani po více než osmi letech

Fotbalisté Rennes prohráli ve 29. kole Ligue 1 na domácím hřišti s Toulouse 1:2 a naplno zabředli do výsledkové krize. Na jejich už třetí po sobě jdoucí porážku to přitom zprvu nevypadalo, neboť po brance Désirého Douého poměrně rychle vedli, soupeři se ale v průběhu pouhých 10 minut podařilo vývoj utkání otočit a díky rozhodující trefě Moussy Diarry si připsali první vítězství v Roazhon Parku od pohárového duelu v prosinci roku 2015. Další zaváhání červenočerných navíc znamenalo, že nyní na poslední pozici zaručující evropské poháry ztrácí čtyři body.

Devětadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i duel Rennes s Toulouse

Oba mančafty do duelu vstoupí v rozdílném rozpoložení. Ten první po několika ztrátách uzavírá horní poloviny tabulky. Zatímco ten druhý si na ni brousí zuby.

Venkovní formu Monako konečně potvrdilo i doma v duelu s Rennes

Fotbalisté Monaka porazili ve 28. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky Rennes 1:0. Po chaotickém úvodu plném nevyužitých příležitostí se ve 25. minutě vymkl trendu přesným zásahem k pravé tyči Maghnes Akliouche. Další problém pro Les Rennais přišel po změně stran, když byl do srpch předčasně poslán Martin Terrier. Knížata pak sice kvůli druhé žluté kartě Thila Kehrera musela rovněž dohrávat v oslabení, i tak ale prolomila kletbu Stade Louis II a po šesti domácích kláních bez výhry si připsala důležité tři body.

Rennes čeká třetí venkovní zápas v řadě. Oplatí mužstvu z Monaca prosincovou porážku?

Lille v páteční předehrávce uspělo doma proti Marseille, pakliže přitom Monaco hodlá býti znovu lepší než celek ze severu Francie, musí odpovědět stejnou mincí. Teď na jeho půdu zavítá celek z Rennes, jenž má rovněž vysoké ambice. Konkrétně takové, aby si mohl v příští sezóně zahrát evropské poháry. Hosté do nich můžou podstoupit cestu už pouze přes Ligue 1.

Souboj tahounů vyzněl pro Mbappého. Skvělý Mandanda postup Rennes nevychytal

PSG zvítězilo v semifinále Coupe de France nad Rennes 1:0, a může se tak těšit na první finálovou účast v domácím poháru od roku 2021. Vítěznou trefu zařídil ve 40. minutě Kylian Mbappé, který přitom jen o pár chvil dříve neuspěl z penaltového puntíku proti veteránovi Stevu Mandandovi.

PSG stále cílí na všechny trofeje. O finále Coupe de France se popere s Rennes

Prvního semifinalistu už Coupe de France poznalo, Lyon v úterý nepřipustil senzaci a prošel dál přes trápící se druholigový celek z Valenciennes. Ve středu se pak rozřeší druhá otázka. A ta už možná tak jasnou odpověď nepřináší, jakkoli je PSG stavěno do role favorita. Rennes je totiž rozhodně ambiciózním klubem, který v minulosti uměl francouzského velikána zaskočit.

První domácí body Štrasburku roku 2024 vystřílelo dravé mládí z akademie

Fotbalisté Štrasburku zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na vlastním hřišti nad Rennes 2:0. Mírný favorit z Bretaně sice držel balon na svých kopačkách častěji, žádnou vyloženou šanci si ovšem v průběhu celého duelu nevypracoval. Zato tým z Alsaska byl v koncovce o poznání preciznější, což se na skóre promítlo ve druhé půli. V rozmezí dvou minut se totiž prosadili mladí odchovanci Marvin Senaya a Jérémy Sebas, kteří Racingu po čtyřech předchozích neúspěších zařídili první domácí vítězství v tomto kalendářním roce.

Stéphanův návrat do Štrasburku: Rennes míní pokračovat v honbě za pohárovou Evropou

Bude to pro Rennes rozhodně ještě strastiplný boj. Celek, který je zvyklý působit v pohárové Evropě, nemá na růžích ustláno, co se týče poskočení na příčky, jež takovou výsadu zaručují. Na druhou stranu by hostující kouč Julien Stéphan měl mít dostatečnou motivaci pro to, aby mužstvo nakonec dotáhl zdárně do cíle. Při nedělním odpoledni chce bodovat ve Štrasburku.

Mandanda vynuloval bývalé spoluhráče, Rennes se v honbě za poháry dotáhlo na Marseille

Rennes porazilo ve 26. kole Ligue 1 na domácí půdě Marseille 2:0. Střelecký instinkt předvedl ve 21. minutě Martin Terrier, jenž se gólem podílel i na nedávném vyřazení Les Olympiens z Coupe de France. Krátce nato tým z Bretaně podržel výborným zákrokem proti ve formě hrajícímu Pierru-Emericku Aubameyangovi brankář Steve Mandanda, který v dresu hostů chytal mezi lety 2007 a 2022 s ročním odskočením si do Anglie. Výhru znamenající jen tříbodové manko na šestou příčku si pak domácí pojistili v závěrečné čtvrthodině z pokutového kopu.

Stéphan brzy s novou smlouvu? Rennes ozkouší narušené sebevědomí Marseille

Ve čtvrtek došlo na první zaváhání Marseille pod vedením trenéra Jeana-Louise Gasseta. A nutno podotknout, že celek z jihu Francie měl vážně pořádnou hoňku, aby vůbec ubojoval na půdě Villarrealu postup do čtvrtfinále, byť si do odvety přivážel více než příznivý výsledek. Teď se pokusí zavzpomínat na předešlé úspěšné zápasy v Rennes, kterému se úplně nedaří.

Rennes se výhry z Lille opět nedočkalo, Dogy smazaly rychle nabyté manko v závěru

Fotbalisté Rennes remizovali ve 25. kole Ligue 1 na hřišti Lille 2:2. Do důležitého souboje v přetahované o příčky zajišťující evropské poháry vstoupili výrazně lépe hosté, když už ve 20. minutě vedli o dva góly. Dogy dlouho narážely na skvěle chytajícího Steva Mandandu, recept na jeho překonání nicméně v samém závěru našel Jonathan David, který se prosadil hned dvakrát. Les Rennais tak na první výhru z tohoto stadionu od roku 2018 nakonec nedosáhli.

Zápas Lille s Rennes slibuje vyrovnanou bitvu

Lille v poslední době zlepšilo svoje výkony a vyšplhalo se na pozici, jaká zaručuje účast v Lize mistrů. Naopak Les Rouges et Noirs vyklidili i kvůli týden staré ztrátě pohárové příčky, nicméně k nim nemají daleko.

Produktivní posila z Rakouska pomohla vyvést Lorient z barážové příčky

Fotbalisté Rennes podlehli ve 24. kole Ligue 1 na vlastním hřišti Lorientu 1:2. Více šancí si v bretaňském derby vytvořili domácí, jenže jejich střeleckým pokusům dlouho scházely gólové parametry. Les Merlus naopak svou první větší příležitost ve druhé půli využili. Prosadil se Mohamed Bamba, jenž po lednovém příchodu z rakouského Wolfsbergu nastoupil k šesti zápasům nejvyšší francouzské soutěže, v nichž vstřelil stejný počet gólů. I jeho zásluhou tak hosté po zpackaném podzimu vystoupali až na 13. příčku tabulky.