Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Paris Saint-Germain - FC Sochaux 2:1

Český útočník Václav Svěrkoš si připsal ve svém druhém zápase v novém působišti za Sochaux svou premiérovou trefu v Ligue 1! Ve 49. minutě chladnokrevnou střelou k tyči srovnával na 1:1. I tak to k bodům jeho mužstvu nepomohlo, protože v 63. minutě zařídil tři body pro PSG Luyindula. Svěrkoš odehrál dobrý zápas, neustále laboroval ve vápně, i když první půle nebyla z jeho strany nelepší.

Preview: Paris Saint-Germain - FC Sochaux

Svěrkošovo Sochaux po výhře nad St. Étienne čeká hodně těžký zápas. V Parku Princů se totiž střetne s pyšnou Paříží, která si naopak chce po výprasku v Bordeaux napravit proti osmnáctému celku reputaci. Českého útočníka trápilo koleno, ale své problémy s ním zažehnal a v základní jedenáctce by se měl objevit.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 4:0

Drtivým vítězstvím domácího Bordeaux skončil šlágr 20. kola nejvyšší francouzské soutěže mezi Bordeaux a PSG. Fotbalisté Girondins nasázeli soupeři čtyři branky a vítězství je v tabulce katapultovalo na druhé místo za vedoucí Lyon.

Preview: Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain

Hned na úvod jarní části Ligue 1 se spolu střetnou aspiranti na ligový titul. Domácí Bordeaux, jenž je na druhém místě, ztrácí na vedoucí Lyon tři body. V posledním střetnutí 20. kola přivítá ovšem Paris SG, čtvrtý tým tabulky, takže to nebude mít vůbec lehké. Pokud klub z hlavního města vyhraje, může se přes Bordeaux dostat.

Paris Saint-Germain pouze remizovalo s Valenciennes

Valenciennes po výhře nad Monakem získalo další cenný skalp. Přestože se nejednalo o zisk tří bodů, remíza s ambiciózním Paris Saint-Germain se rozhodně počítá...

Preview: Paris Saint-Germain - Valenciennes FC

Hráči Paris Saint-Germain v posledních týdnech konečně začali předvádět hru, na kterou fanoušci čekají od začátku sezóny. Z posledních šesti ligových utkání dokázali svěřenci kouče Le Guena pětkrát vyhrát a rázem se vyšplhali do horních pater tabulky. Naopak ve Valenciennes příliš důvodů k radosti nemají, jejich tým stále tápe a v tabulce je na předposledním místě.

Paříž těsně postoupila. Nejsem za osla, těší kouče Le Guena

Paul Le Guen, trenér Paris Saint-Germain, byl v průběhu podzimu mnohokrát kritizován za výkony týmu, jenže teď se může radovat. V lize je Paříž už čtvrtá a včera postoupila do jarních bojů Poháru UEFA.

Paříž postupuje, rozstřílela Twente 4:0

Druhým francouzským klubem, který se probojoval do další fáze Poháru UEFA, se stalo po útočné bitvě znovuzrozené PSG. Poražené Twente mělo postup zajištěný už dříve.

Paris Saint-Germain stojí v cestě za postupem Twente

PSG stále pomýšlí na postup mezi nejlepších dvaatřicet. V cestě mu ale bude stát silné Twente...

PSG zařídil výhru Sessegnon

Hostující trenér Paul Le Guen oslavil svůj 100. start na lavičce Paris SG výhrou v Auxerre, které tak zaznamenalo už osmou porážku v sezóně. Hrdinou zápasu byl Stéphane Sessegnon, jenž dvěma góly pomohl k těsné výhře 2:1, díky které je jeho tým alespoň do soboty na třetím místě.

100. zápas pro Le Guena. Bude proti Auxerre vítězným?

Postupně šplhající a ve skvělé formě hrající páté Paris SG se střetně s Auxerre, týmem, který z posledních šesti zápasů vyhrál jen jedinkrát. Pikantní náboj bude mít střetnutí pro hostujícího kouče Paula Le Guena, pro kterého to bude 100. zápas na lavičce pařížského klubu.

Paris Saint-Germain - Le Mans UC 72 3:1

Guillaume Hoarau se dvěma brankami v rozmezí šestnácti minut výrazně podílel na vítězství PSG v utkání proti Le Mans. Na jeho první branku z 22. minuty dokázali hosté ještě odpovědět, pak ale Pařížané přidali další dva góly a zajistili si vítězství 3:1.

Preview: Paris Saint-Germain - Le Mans UC 72

Oba celky dělí v tabulce pouhé dva body. Šesté Paris SG ve středu hrálo v rámci Poháru UEFA na půdě Manchesteru City, kde uhrálo remízu 0:0. Trenér Paul Le Guen však klíčové hráče šetřil, takže proti Le Mans by únava neměla být příliš znát. S ním navíc mají Pařížané dobrou statistiku, z posledních osmi utkání pouze jednou prohráli.

Manchester City - Paris Saint-Germain 0:0

Fotbalová bitva v Manchesteru nám vítěze nepřinesla, City si však splnili cíl a zaslouženě slaví postup do další fáze.

Preview: Manchester City - Paris Saint-Germain

Manažer Citizens Mark Hughes by v zápase proti PSG mohl být bez několika opor, což mu nadělá velké problémy s výběrem sestavy. Hosté potřebují uspět, zatím jsou v tabulce základní skupiny poslední.