Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Stade Rennes - Paris Saint-Germain 1:0

Rennes potvrdilo svou letošní domácí neporazitelnost, tentokrát to "schytali" fotbalisté PSG, kteří nedokázali v utkání skórovat a do hlavního města Francie si odvážejí prohru 1:0. Domácím tři body vystřelil těsně před koncem prvního poločasu Cheyrou. Jeho gól, kromě tří bodů, znamená také posun na druhou příčku tabulky za vedoucí Lyon.

Guy Lacombe proti býválému PSG

Proti svému bývalému klubu Paris SG, které vyhrálo v Ligue 1 čtyři utkání za sebou, si zatrénuje jeho bývalý lodivod Guy Lacombe, jenž se svým Rennes letos doma ještě neprohrál. Ačkoli je na toto utkání náležitě motivován, žádnou zášť proti němu necítí.

Paris Saint-Germain - Racing Santander 2:2

Dvoubrankové vedení dokázali promarnit fotbalisté PSG. Po půlhodině hry už vedli nad Racingem Santander 2:0, těsně před poločasovým hvizdem si však domácí Traore vsítil vlastní gól a v 55. minutě dokázali hosté zásluhou Colsa vyrovnat na 2:2. Pařížané tak stále čekají na první letošní vítězství v Poháru UEFA.

Preview: Paris Saint-Germain - Racing Santander

Ten, kdo vyhraje, si udrží slušnou šanci na postup do další části. I nějak tak by se dal okomentovat zápas PSG se španělským Santanderem. V zřejmě nejvyrovnanější skupině A tak diváci uvidí jeden z klíčových zápasů.

Rodák z Lyonu Giuly sestřelil gólem svůj bývalý klub

Jediný gól Ludovica Giulyho z první půle rozhodl o těsné, zato zasloužené výhře PSG nad vedoucím celkem tabulky Lyonem. Giuly, jenž své první fotbalové krůčky udělal právě v Lyonu, se po centru zprava od Cearáho trefil přesně hlavou.

Preview: Paris Saint-Germain - Olympique Lyon

Vedoucí Lyon první pozici minimálně na dvě kola neopustí. Po důležitém nedělním vítězství nad Bordeaux ho ale čeká další těžký soupeř. PSG totiž poslední dva zápasy také vyhrálo. Hosté navíc jedou do hlavního města s početnou marodkou.

Kanonýr Pauleta ukončil kariéru

Útočník Pauleta ukončil v pětatřiceti letech aktivní kariéru. Se 47 góly nejúspěšnější reprezentační střelec portugalské historie plánoval svůj odchod již delší dobu, po vypršení smlouvy s Paris St. Germain se na dalším angažmá nedohodl.

Hoarau potopil své

Pikantní náboj měl souboj pro hostujícího Guillaumeho Hoaraua, který v létě přestoupil do PSG právě ze svého milovaného klubu Le Havre. Dlouho se nevědělo, zda-li kvůli tomu nastoupí. V základní jedenáctce se nakonec objevil a Paříži se to vyplatilo. Hoarau totiž vsítil dvě branky.

Preview: Le Havre AC - Paris Saint-Germain

Obě mužstva jsou před následujícím vzájemným střetnutím optimistická. Le Havre se totiž díky výhře nad Caen odpoutal od sestupových příček, PSG zase hodně povzbudilo jednobrankové vítězství proti Lille. Oba navíc můžou slavit postup do dalšího kola Ligového poháru.

Světové talenty: Mamadou Sakho

Prvním obráncem v našem seriálu se stává nesmírně talentovaný mládežnický reprezentant Francie Mamadou Sakho. Ten pomalu začíná patřit mezi nejdůležitější součásti týmu Paris Saint-Germain, a proto by určitě bylo dobré si jej představit trochu blíže.

Není to jednoduché, přiznává Kežman

Útočník Mateja Kežman vyměnil v létě turecké Fenerbahce za Paris-Saint Germain. Zde ale překvapivě nedostává tolik příležitostí a přiznává, že je ze současné situace nešťastný, nadále ale věří, že se dokáže do základní sestavy PSG prosadit...

Paris Saint-Germain - Lille OSC 1:0

Ludovic Giuly se poprvé po svém příchodu do hlavního města Francie trefil v dresu PSG. A byla to hned branka vítězná, která znamenala po dvouzápasovém půstu těsně vítězství a tři body pro Pařížany.

Preview: Paris Saint-Germain - Lille OSC

Klub z hlavního města si střed tabulky před sezónou určitě nepřál. Očekával spíše boj o evropské poháry, jenže tým kolem trenéra Le Guena po senzační výhře na Marseille dvakrát prohrál. A podle útočníka Peguyi Luyinduly se neúspěch může opakovat i proti Lille, pokud PSG bude hrát tak naivně jako v předchozích dvou duelech.

PSG se nedaří, Le Guen znovu pod tlakem

Po prvních kolech letošní sezony to vypadalo, že se PSG konečně vrátí mezi francouzskou špičku, tabulka po dvanácti kolech ale nabízí zcela jiný pohled. Klub z hlavního města nenavázal na výhru z Marseille, prohrál dva zápasy v řadě a navíc nedal ani jeden gól. Pod tlakem je tak znovu trenér Paul Le Guen...

OGC Nice - Paris Saint-Germain 1:0

Nice po dvou remízách konečně vyhrálo a svou dobrou pověst v zápasech proti PSG znovu potvrdilo. Hosty až na úvod zápasu do gólové příležitosti nepustilo, utkání rozhodla trefa Moulounguieho z první půle.