Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Preview: Le Mans UC 72 - Olympique Marseille

Napravit zaváhání z minulého týdne se pokusí fotbalisté Marseille v Le Mans. Hosté minulý týden prohráli doma s Bordeaux, když rozhodující gól na 1:2 obdrželi pár sekund před závěrečným hvizdem. Marseille bojuje na dálku s Nancy o předkolo Ligy mistrů.

Nasri prodloužil, přesto může odejít

Samir Nasri s vedením Marseille sice podepsal nový kontrakt, fanoušci francouzského klubu si ovšem vydechli jenom na několik hodin. Ve smlouvě je totiž zakotvena klauzule, podle níž může talentovaný fotbalista odejít klidně již letos v létě...

Olympique Marseille - Girondins Bordeaux 1:2

Drama až do posledních okamžiků přineslo měření sil mezi Marseille a Bordeaux. Domácí tým sice od 45. minuty vedl zásluhou Nianga, ale hosté dokázali v poslední desetiminutovce vstřelit dvě branky a na své konto si připsali tři body za výhru 2:1. Fotbalisté Bordeaux se tak přiblížili vedoucímu Lyonu na rozdíl pouhých dvou bodů.

Preview: Olympique Marseille - Girondins Bordeaux

Poslední zápas 36. kola nejvyšší francouzské soutěže a také šlágr víkendu bude k vidění v Marseille. Domácí tým, kterému patří třetí příčka tabulky, v něm přivítá druhé Bordeaux.

AS Monaco - Olympique Marseille 2:3

Marseille dokázala zvítězit v Monaku a posunula se na třetí příčku v tabulce. Vítězství na stranu hostujícího týmu strhl osm minut před koncem Cissé, který rozhodl o výhře Marseille v poměru 3:2.

Preview: AS Monaco - Olympique Marseille

V posledním zápase 35. kola Ligue 1 hostí knížecí klub z Monaka na svém stadionu Marseille. Hosté stále bojují o účast v Lize mistrů a tak budou jistě chtít bodovat. Domácí tým se pohybuje v druhé polovině tabulky, jen pět bodů od sestupových pozic.

Olympique Marseille - Olympique Lille 1:3

Překvapení kola se zrodilo v Marseille, domácí tým nestačil na Lille, podlehl mu 1:3 a nedokázal využít zaváhaní Nancy. Bitva o Ligu mistrů tak zůstává i nadále otevřená. Hvězdou nedělního večera se stal Mirallas, který dvěma brankami dokázal otočit skóre zápasu a nasměrovat svůj tým za třemi body.

Preview: Olympique Marseille - Olympique Lille

Posledním zápasem 34. nejvyšší francouzské ligy je měření sil mezi Marseille a Lille. Domácí tým se po nevydařeném vstupu do sezóny dokázal probojovat na výsluní tabulky, po minulém kole se dokonce dostal na třetí příčku tabulky, která zajišťuje předkolo Ligy mistrů.

FC Metz - Olympique Marseille 1:2

Díky prohře Nancy v Lille měli Marseillští šanci posunout se na třetí místo. Na půdě posledních Mét roli favorita zvládli a i když prohrávali hned od začátku 0:1, nakonec se díky gólům Nasriho a Cissého radovali z tří bodů.

Preview: FC Metz - Olympique Marseille

Jednoznačně poslední Méty přivítají na svém stadionu celek Marseille. Hosté jsou stále v boji o třetí příčku soutěže a k outsiderovi ligy si jednoznačně jedou pro tři body.

Marseille omráčila Lyon

Marseille dokázala porazit vedoucí Lyon a dala jasně najevo, že ve vyrovnané francouzské lize není dopředu nic jisté. Hosté se "nezmohli" na jediný gól, jediný gól Lyonu si do vlastní sítě nešťastně srazil Cana. Hvězdou utkání je domácí Niang, který v zápase skóroval hned dvakrát.

Preview: Olympique Marseille - Olympique Lyon

Šlágr kola bude k vidění v neděli večer v Marseille. Na hřišti se utkají dva největší francouzské týmy – ambiciózní Marseille a skoro jistý držitel letošního mistrovského titulu Lyon.

FC Lorient - Olympique Marseille 1:2

Fotbalisté Marseille dokázali otočit výborným výkonem v druhé půli nepříznivý výsledek a z Lorientu si odvážejí tři body za vítězství 2:1. Domácí se ujali vedení těsně před poločasovým hvizdem, když pokutový kop proměnil Saifi, hosté vyrovnali po padesáti minutách hry díky Akalemu. Rozhodující gól padl deset minut před koncem zápasu, šťastným střelcem byl Niang.

Preview: FC Lorient - Olympique Marseille

Marseille zažívá těžké časy, během několika dnů byla vyřazena z Poháru UEFA, ostudně prohrála v Ligovém poháru s amatérským týmem Carquefou a nedaří se jí ani v lize. V minulém týdnu nečekaně prohrála doma s celkem Sochaux 0:1. Své chyby jede Marseille napravit v neděli do Lorientu, výkop utkání je stanoven na 20:55 hodin.

Olympique Marseille - FC Sochaux 0:1

Naděje Olympiqueu Marseille na účast v příštím pročníku Ligy mistrů utrpěly velkou ránu. Marseille totiž podlehla nečekaně doma na Stade Veledrome o záchranu bojujícímu Sochaux. To se výhrou vyhouplo až nad zónu sestupu.To se výhrou vyhouplo až nad zónu sestupu.