Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Preview: Zenit Sankt-Peterburg - Olympique Marseille

Čtvrtý tým francouzské ligy Olympique Marseille přijíždí k odvetnému utkání osmifinále Poháru UEFA do Petrohradu, kde nastoupí proti místnímu Zenitu.

Olympique Marseille - AS Saint-Etienne 2:0

St. Etienne nedokázalo oslavit svůj 2000. zápas v nejvyšší soutěži výhrou, na hřišti Marseille podlehlo 0:2. Domácí dokázali na začátku druhého poločasu v rozmezí sedmi minut vstřelit dva góly a rozhodnout o osudu utkání.

Preview: Olympique Marseille - AS Saint-Etienne

Velká sláva se chystá v týmu Saint-Etienne, zápas proti Marseille totiž bude pro tento klub jubilejním 2000. ve francouzské nejvyšší soutěži. Z těch dosavadních 1999 Saint-Etienne 861 utkání vyhrálo a 618x jeho hráči odcházeli poraženi.

Olympique Marseille - Zenit Sankt-Peterburg 3:1

Po Spartaku Moskva v Marseille nepochodil ani další ruský klub. Porážku si domů odváží rovněž mistrovský Petrohrad, výsledek 1:3 mu ovšem dává do odvety reálné šance na postup.

Nespěchejte s přestupy, radí Houllier mladým hvězdám

Hned třemi talentovanými mladíky se může pochlubit Francie. Karim Benzema, Samir Nasri a Hatem Ben Arfa jsou i napříč svému mládí členy seniorské reprezentace a okolo jejich hlav sviští lana od nejbohatších klubů Evropy. To se příliš nelíbí Gerardu Houllierovi, který všem třem radí, aby odchody ze svých současných klubů neuspěchali...

Olympique Marseille přivítá na svém hřišti v osmifinále Poháru UEFA Zenit Petrohrad. Oba týmy se již utkalz jednou ve stejné fázi Poháru UEFA v sezóně 2005/06. Tehdy tým vedený trenérem Vlastimilem Petrželou prošel dál po výsledcích 1:0 a 1:1.

Olympique Marseille - AJ Auxerre 2:1

Marseille potvrdila svoje vysoké ambice i v zápase s Auxerre a díky vítězství 2:1, které domácímu týmu zařídili brankami Cana a Cisse, se Olympique posunul už na čtvrté místo.

Preview: Olympique Marseille - AJ Auxerre

Marseille se hodně rychle posunula na místa, která zajišťují evropské poháry pro příští sezónu. Velký vzestup formy bude chtít Olympique potvrdit i v sedmadvacátém kole, ve kterém doma na Stade Veledrome přivítá Auxerre.

Toulouse FC - Olympique Marseille 0:0

Toulouse dokázalo vytěžit velmi cenný bod na cestě za záchranou proti Marseille. Na bezbrankové remíze mají největší podíl gólmani obou týmů, kteří předvedli velmi dobré výkony a byli jednoznačně nejlepšími muži na hřišti.

Preview: Toulouse FC - Olympique Marseille

Marseille hlásí útok na třetí pozici v tabulce, k tomu by mu měla pomoci nejúdernější útočná dvojice ligy: Niang – Cissé. Oba borci dohromady nastříleli v posledních 13 zápasech 14 gólů a jsou postrachem pro obrany soupeře.

Spartak Moskva - Olympique Marseille 2:0

Marseille si do Moskvy přivezla vedení 3:0 a jen málokdo očekával, že boj o postup bude ještě velké drama. Spartak se totiž nechtěl vzdát, jenže třetí vyrovnávací gól už vstřelit nedokázal, díky čemuž mu po zápase zůstali jen oči pro pláč. Naopak francouzští hosté mohou slavit tvrdě vydřený postup mezi šestnáct nejlepších.

Preview: Spartak Moskva - Olympique Marseille

Po prvním vzájemném utkání se zdá být o postupujícím rozhodnuto a zápas v Moskvě na tom dost možná už nic nezmění. Marseille si totiž do ruské metropole přivezla vedení 3:0.

Olympique Marseille - Paris Saint-Germain 2:1

Ve šlágru kola dokázala domácí Marseille porazit Paris Saint-Germain 2:1, všechny góly padly v prvním poločase. Hosté se ujali vedení díky proměněné Rothenově penaltě, Marseille ale dvěma trefami v rozmezí devíti minut stav zápasu otočila a připsala si na konto cenné vítězství.

Odchod z Marseille není mou prioritou, ujišťuje Nasri

Samir Nasri je jednou z velkých nadějí francouzského fotbalu a není proto divu, že se o něho zajímají velkokluby v čele s Realem Madrid. Mladý záložník ovšem brzký přestup nepovažuje za svou prioritu a v létě dost možná zůstane v Marseille...

Preview: Olympique Marseille - Paris Saint-Germain

Šlágr kola uvidí diváci na Stade Vélodrome. Domácí Olympique Marseille v nedělním večeru hostí Paris Saint-Germain a bude chtít pokračovat se svých dobrých výkonech z posledních kol. Domácí už čtyři zápasy v řadě neprohráli.